DRYTECH AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 98 134 317 NOK |
| 2012 | 94 409 983 NOK |
| 2013 | 95 644 123 NOK |
| 2014 | 106 775 000 NOK |
| 2015 | 107 404 675 NOK |
| 2016 | 127 448 000 NOK |
| 2017 | 150 730 589 NOK |
| 2018 | 167 862 492 NOK |
| 2019 | 146 213 189 NOK |
| 2020 | 167 559 971 NOK |
| 2021 | 142 750 842 NOK |
| 2022 | 201 918 981 NOK |
| 2023 | 188 721 578 NOK |
| 2024 | 206 402 768 NOK |
| 2025 | 138 919 979 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller12
Formål
Utvikling samt produksjon av næringsmidler, samt hva herved står i forbindelse herunder deltakelse i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2023, 2022 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 138 920 | 206 403 | 188 722 | 201 919 | 142 751 | 167 560 | 146 213 | 167 862 | 150 731 | 127 448 | 107 405 | 106 775 | 95 644 | 94 410 | 98 134 |
| Sum kostnader | 148 981 | 185 596 | 167 692 | 180 120 | 134 763 | 147 372 | 139 382 | 136 297 | 127 757 | 114 767 | 98 477 | 91 970 | 85 858 | 87 886 | 89 574 |
| Driftsresultat | −10 061 | 20 807 | 21 029 | 21 799 | 7 988 | 20 188 | 6 831 | 31 565 | 22 973 | 12 681 | 8 927 | 14 805 | 9 786 | 6 524 | 8 561 |
| Sum finansinntekter | 5 638 | 6 204 | 4 466 | 2 014 | 1 152 | 2 094 | 1 119 | 1 157 | 1 141 | 650 | 1 213 | 872 | 1 213 | 1 410 | 2 389 |
| Sum finanskostnader | 5 484 | 5 145 | 5 413 | 3 046 | 2 671 | 3 137 | 2 364 | 1 779 | 1 819 | 1 353 | 1 494 | 1 771 | 1 625 | 1 235 | 3 381 |
| Netto finans | 154 | 1 059 | – | – | – | – | −1 245 | −622 | −678 | −703 | −282 | −899 | −411 | 175 | −992 |
| Resultat før skattekostnad | −9 907 | 21 866 | 20 082 | 20 767 | 6 468 | 19 144 | 5 586 | 30 943 | 22 295 | 11 978 | 8 646 | 13 906 | 9 375 | 6 699 | 7 569 |
| Årsresultat | −7 484 | 17 226 | 15 841 | 16 555 | 5 693 | 15 554 | 4 896 | 24 276 | 17 732 | 9 739 | 6 990 | 10 592 | 6 924 | 5 089 | 5 653 |
| Sum overføringer og disponeringer | −7 484 | 17 226 | – | – | – | – | 4 896 | 24 276 | 17 732 | 9 739 | 6 990 | 10 592 | 6 924 | 5 089 | 5 653 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 121 | 0 | 251 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 39 767 | 40 399 | 46 824 | 53 710 | 54 160 | 44 338 | 42 508 | 30 046 | 21 354 | 26 013 | 28 659 | 28 607 | 23 372 | 18 984 | 20 759 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 190 | 190 | 190 | 190 | 190 | 190 | 190 | 6 190 | 6 190 | 190 | 190 | 190 | 403 | 403 | 190 |
| Sum anleggsmidler | 40 077 | 40 589 | 47 264 | 53 900 | 54 350 | 44 528 | 42 698 | 36 236 | 27 544 | 26 203 | 28 849 | 28 797 | 23 775 | 19 387 | 20 949 |
| Sum fordringer | 54 569 | 50 255 | – | – | – | – | 15 158 | 29 807 | 11 040 | 7 399 | 9 234 | 5 001 | 7 929 | 10 119 | 11 497 |
| Sum omløpsmidler | 143 957 | 141 019 | 147 914 | 105 240 | 89 168 | 105 884 | 89 079 | 86 539 | 81 775 | 66 598 | 51 599 | 38 592 | 46 995 | 48 020 | 52 485 |
| Sum eiendeler | 184 034 | 181 608 | 195 179 | 159 140 | 143 518 | 150 412 | 131 777 | 122 776 | 109 319 | 92 801 | 80 448 | 67 389 | 70 770 | 67 407 | 73 434 |
| Sum innskutt egenkapital | 19 579 | 12 067 | – | – | – | – | 11 797 | 11 797 | 11 797 | 11 797 | 11 797 | 11 798 | 11 797 | 11 797 | 11 797 |
| Sum opptjent egenkapital | 86 562 | 94 047 | – | – | – | – | 49 178 | 46 948 | 33 672 | 30 940 | 27 201 | 25 211 | 22 619 | 20 696 | 15 607 |
| Sum egenkapital | 106 141 | 106 114 | 91 888 | 81 047 | 74 492 | 71 529 | 60 975 | 58 745 | 45 469 | 42 737 | 38 998 | 37 009 | 34 417 | 32 493 | 27 404 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 034 | 3 557 | – | – | – | – | 3 176 | 2 939 | 1 800 | 2 368 | 2 805 | 1 806 | 1 114 | 1 916 | 2 348 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 37 500 | 42 500 | – | – | – | – | 17 400 | 19 800 | 22 200 | 23 856 | 15 371 | 4 754 | 10 974 | 17 488 | 24 003 |
| Sum langsiktig gjeld | 40 534 | 46 057 | 47 500 | 32 200 | 37 200 | 42 200 | 20 576 | 22 739 | 24 000 | 26 224 | 18 176 | 6 560 | 12 088 | 19 404 | 26 351 |
| Sum kortsiktig gjeld | 37 359 | 29 437 | 52 023 | 39 062 | 25 967 | 32 673 | 50 225 | 41 291 | 39 849 | 23 840 | 23 274 | 23 820 | 24 265 | 15 509 | 19 679 |
| Sum gjeld | 77 893 | 75 495 | 103 291 | 78 094 | 69 026 | 78 883 | 70 801 | 64 030 | 63 849 | 50 064 | 41 450 | 30 380 | 36 353 | 34 914 | 46 030 |
| Sum egenkapital og gjeld | 184 034 | 181 608 | 195 179 | 159 140 | 143 518 | 150 412 | 131 777 | 122 776 | 109 319 | 92 801 | 80 448 | 67 389 | 70 770 | 67 407 | 73 434 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 24 141 | 4 909 | 7 666 | 12 246 | 24 266 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −2 520 | −1 996 | −7 072 | −15 395 | −8 006 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −7 611 | 6 622 | −7 895 | −12 752 | 1 718 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 14 010 | 9 535 | −7 302 | −15 901 | 17 978 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 57 300 | 43 289 | 33 754 | 41 056 | 56 957 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −7,2 % | 10,1 % | 11,1 % | 10,8 % | 5,6 % | 12 % | 4,7 % | 18,8 % | 15,2 % | 10 % | 8,3 % | 13,9 % | 10,2 % | 6,9 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | −5,4 % | 8,4 % | 8,4 % | 8,2 % | 4 % | 9,3 % | 3,4 % | 14,5 % | 11,8 % | 7,6 % | 6,5 % | 9,9 % | 7,2 % | 5,4 % | 5,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,85 | 4,79 | 2,84 | 2,69 | 3,43 | 3,24 | 1,77 | 2,1 | 2,05 | 2,79 | 2,22 | 1,62 | 1,94 | 3,1 | 2,67 |
| Gjeldsgrad | 0,73 | 0,71 | 1,12 | 0,96 | 0,93 | 1,1 | 1,16 | 1,09 | 1,4 | 1,17 | 1,06 | 0,82 | 1,06 | 1,07 | 1,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | −7 % | 16,2 % | 17,2 % | 20,4 % | 7,6 % | 21,7 % | 8 % | 41,3 % | 39 % | 22,8 % | 17,9 % | 28,6 % | 20,1 % | 15,7 % | 20,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −32,7 % | 9,4 % | −6,5 % | 41,4 % | −14,8 % | 14,6 % | −12,9 % | 11,4 % | 18,3 % | 18,7 % | 0,6 % | 11,6 % | 1,3 % | −3,8 % | – |
| Arbeidskapital | 106,6 mill kr | 111,6 mill kr | 95,9 mill kr | 66,2 mill kr | 63,2 mill kr | 73,2 mill kr | 38,9 mill kr | 45,2 mill kr | 41,9 mill kr | 42,8 mill kr | 28,3 mill kr | 14,8 mill kr | 22,7 mill kr | 32,5 mill kr | 32,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller12
Underenheter (1)
Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted · TROMSØ | 63 ans. |
Selger du til selskaper som DRYTECH AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.