DRAMMEN YARD AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 148 345 193 NOK |
| 2012 | 160 391 382 NOK |
| 2013 | 52 590 327 NOK |
| 2014 | 113 265 033 NOK |
| 2015 | 61 743 240 NOK |
| 2016 | 31 865 459 NOK |
| 2017 | 46 090 470 NOK |
| 2018 | 12 813 833 NOK |
| 2019 | 20 972 591 NOK |
| 2020 | 12 819 977 NOK |
| 2021 | 50 056 143 NOK |
| 2022 | 75 582 283 NOK |
| 2023 | 131 544 069 NOK |
| 2024 | 72 659 792 NOK |
| 2025 | 242 641 615 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Leveranser og tjenester til maritim og landbasert industri.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 242 642 | 72 660 | 131 544 | 75 582 | 50 056 | 12 820 | 20 973 | 12 814 | 46 090 | 31 865 | 61 743 | 113 265 | 52 590 | 160 391 | 148 345 |
| Sum kostnader | 183 462 | 52 469 | 112 697 | 53 103 | 36 705 | 12 252 | 22 530 | 30 940 | 47 946 | 41 228 | 72 940 | 100 181 | 59 919 | 134 591 | 108 343 |
| Driftsresultat | 59 179 | 20 191 | 18 847 | 22 480 | 13 352 | 568 | −1 558 | −18 126 | −1 855 | −9 363 | −11 197 | 13 084 | −7 329 | 25 801 | 40 003 |
| Sum finansinntekter | 3 684 | 1 941 | 1 953 | 2 330 | 637 | 1 232 | 476 | 256 | 76 | 1 242 | 1 503 | 892 | 1 944 | 506 | 873 |
| Sum finanskostnader | 2 085 | 231 | 1 237 | 2 343 | 391 | 3 281 | 1 068 | 976 | 940 | 1 730 | 2 671 | 2 032 | 3 525 | 1 503 | 1 059 |
| Netto finans | 1 599 | – | – | – | – | – | −592 | −721 | −863 | −488 | −1 169 | −1 140 | −1 581 | −997 | −186 |
| Resultat før skattekostnad | 60 778 | 21 901 | 19 562 | 22 466 | 13 598 | −1 481 | −2 150 | −18 847 | −2 718 | −9 851 | −12 366 | 11 944 | −8 910 | 24 804 | 39 817 |
| Årsresultat | 47 376 | 17 082 | 15 257 | 17 524 | 11 903 | 3 706 | −3 856 | −18 847 | −2 233 | −7 530 | −8 837 | 8 532 | −6 441 | 17 755 | 28 571 |
| Totalresultat | 47 376 | – | – | – | – | – | −3 856 | −18 847 | −2 233 | −7 530 | −8 837 | 8 532 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 47 376 | – | – | – | – | – | −3 856 | −18 847 | −2 233 | −7 530 | −8 837 | 8 532 | −6 441 | 17 755 | 28 571 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 0 | 0 | 5 492 | 7 187 | 2 000 | 3 754 | 3 801 | 3 363 | 1 089 | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 339 | 38 224 | 34 247 | 24 257 | 25 506 | 131 | 326 | 781 | 1 082 | 1 270 | 1 866 | 2 572 | 3 412 | 3 763 | 2 783 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 360 | 720 | 1 080 | 43 | 74 | 126 | 400 | 457 | 208 | 359 | 400 |
| Sum anleggsmidler | 339 | 38 224 | 34 247 | 24 257 | 31 359 | 8 038 | 3 406 | 4 579 | 4 958 | 4 760 | 3 355 | 3 028 | 3 620 | 4 122 | 3 184 |
| Sum fordringer | 167 396 | – | – | – | – | – | 17 655 | 15 535 | 59 719 | 50 525 | 34 739 | 59 321 | 53 275 | 67 781 | 74 284 |
| Sum omløpsmidler | 168 567 | 64 273 | 70 605 | 49 385 | 12 092 | 27 728 | 42 131 | 40 600 | 61 478 | 52 798 | 45 272 | 61 372 | 72 355 | 89 700 | 83 082 |
| Sum eiendeler | 168 907 | 102 497 | 104 851 | 73 642 | 43 450 | 35 766 | 45 536 | 45 179 | 66 436 | 57 558 | 48 626 | 64 401 | 75 975 | 93 822 | 86 265 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 715 | – | – | – | – | – | 5 000 | 8 542 | 5 000 | 5 000 | 7 500 | 6 406 | 6 406 | 6 406 | 6 406 |
| Sum opptjent egenkapital | 49 954 | – | – | – | – | – | −314 | – | −1 431 | −4 798 | 232 | 9 639 | 1 107 | 7 548 | 24 754 |
| Sum egenkapital | 58 668 | 39 973 | 36 790 | 41 533 | 20 295 | 8 392 | 4 686 | 8 542 | 3 569 | 202 | 7 732 | 16 045 | 7 513 | 13 954 | 31 160 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 11 650 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 957 | 651 | 3 246 | 9 629 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | 3 180 | 27 000 | 27 000 | 18 000 | 8 300 | 24 600 | 24 900 | 1 200 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 650 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 180 | 27 000 | 27 000 | 18 000 | 12 257 | 25 251 | 28 146 | 10 829 |
| Sum kortsiktig gjeld | 98 589 | 60 388 | 62 942 | 31 294 | 23 155 | 27 374 | 40 851 | 33 456 | 35 867 | 30 355 | 22 894 | 36 099 | 43 211 | 51 722 | 44 277 |
| Sum gjeld | 110 238 | 62 524 | 68 061 | 32 109 | 23 155 | 27 374 | 40 851 | 36 637 | 62 867 | 57 355 | 40 894 | 48 356 | 68 462 | 79 868 | 55 106 |
| Sum egenkapital og gjeld | 168 907 | 102 497 | 104 851 | 73 642 | 43 450 | 35 766 | 45 536 | 45 179 | 66 436 | 57 558 | 48 626 | 64 401 | 75 975 | 93 822 | 86 265 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 6 639 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −11 446 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 5 079 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 271 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 1 064 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,4 % | 27,8 % | 14,3 % | 29,7 % | 26,7 % | 4,4 % | −7,4 % | −141,5 % | −4 % | −29,4 % | −18,1 % | 11,6 % | −13,9 % | 16,1 % | 27 % |
| Resultatmargin | 19,5 % | 23,5 % | 11,6 % | 23,2 % | 23,8 % | 28,9 % | −18,4 % | −147,1 % | −4,8 % | −23,6 % | −14,3 % | 7,5 % | −12,3 % | 11,1 % | 19,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,71 | 1,06 | 1,12 | 1,58 | 0,52 | 1,01 | 1,03 | 1,21 | 1,71 | 1,74 | 1,98 | 1,7 | 1,67 | 1,73 | 1,88 |
| Gjeldsgrad | 1,88 | 1,56 | 1,85 | 0,77 | 1,14 | 3,26 | 8,72 | 4,29 | 17,61 | 283,45 | 5,29 | 3,01 | 9,11 | 5,72 | 1,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 80,8 % | 42,7 % | 41,5 % | 42,2 % | 58,7 % | 44,2 % | −82,3 % | −220,6 % | −62,6 % | – | −114,3 % | 53,2 % | −85,7 % | 127,2 % | 91,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 233,9 % | −44,8 % | 74 % | 51 % | 290,5 % | −38,9 % | 63,7 % | −72,2 % | 44,6 % | −48,4 % | −45,5 % | 115,4 % | −67,2 % | 8,1 % | – |
| Arbeidskapital | 70 mill kr | 3,9 mill kr | 7,7 mill kr | 18,1 mill kr | −11,1 mill kr | 353 500 kr | 1,3 mill kr | 7,1 mill kr | 25,6 mill kr | 22,4 mill kr | 22,4 mill kr | 25,3 mill kr | 29,1 mill kr | 38 mill kr | 38,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Produksjon av løfte- og håndteringsutstyr · DRAMMEN | 12 ans. |
Selger du til selskaper som DRAMMEN YARD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.