DNO ASA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. USD
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 23 301 000 USD |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 262 735 000 USD |
| 2014 | 30 713 000 USD |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 6 795 000 USD |
| 2017 | 10 707 000 USD |
| 2018 | 15 185 000 USD |
| 2019 | 20 468 000 USD |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | 24 190 000 USD |
| 2022 | 27 448 000 USD |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | 25 130 000 USD |
| 2025 | 28 224 000 USD |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Drive petroleums-, skipsfarts-, offshore-, transport-, handels-, industri- og finansierings- virksomhet og alt som står i forbindelse med dette samt å delta som aksjonær eller på annen måte i andre foretagender.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2013 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 USD | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 28 224 | 25 130 | 27 448 | 24 190 | 20 468 | 15 185 | 10 707 | 6 795 | 30 713 | 262 735 | 23 301 |
| Sum kostnader | 52 458 | 40 300 | 40 281 | 35 745 | 37 442 | 43 466 | 32 842 | 35 025 | 58 651 | 402 969 | 168 920 |
| Driftsresultat | −24 234 | −15 170 | −12 833 | −11 555 | −16 974 | −28 281 | −22 135 | −28 230 | −27 938 | −140 234 | −145 619 |
| Sum finansinntekter | 369 862 | 57 686 | 592 138 | 427 240 | 305 846 | 587 402 | 292 212 | 1 576 | 21 926 | 3 257 838 | 313 607 |
| Sum finanskostnader | 114 018 | 28 393 | 236 797 | 193 545 | 306 939 | 130 912 | 158 360 | 93 271 | 148 588 | 4 076 044 | 382 992 |
| Netto finans | 255 844 | 29 293 | 355 341 | 233 695 | −1 093 | 456 490 | 133 852 | −91 695 | −126 662 | −818 206 | −69 385 |
| Resultat før skattekostnad | 231 610 | 14 123 | 342 508 | 222 140 | −18 067 | 428 209 | 111 717 | −119 925 | −154 600 | −958 440 | −215 004 |
| Årsresultat | 231 610 | 14 123 | 342 508 | 222 140 | −18 067 | 428 209 | 114 036 | −119 925 | −154 600 | −958 440 | −215 004 |
| Sum overføringer og disponeringer | 231 610 | 14 123 | 342 508 | 222 140 | −18 067 | 428 209 | 114 036 | −119 925 | −154 600 | −958 440 | 215 004 |
Balanse
| Beløp i 1 000 USD | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 584 | 1 827 | 3 801 | 4 131 | 4 827 | 3 198 | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 116 | 1 273 | 398 | 323 | 399 | 581 | 3 632 | 5 788 | 7 384 | 9 750 | 34 066 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 996 957 | 666 115 | 629 678 | 694 175 | 1 061 242 | 589 851 | 374 616 | 438 478 | 589 765 | 3 244 840 | 3 165 401 |
| Sum anleggsmidler | 1 998 657 | 669 215 | 633 877 | 698 629 | 1 066 468 | 593 630 | 378 248 | 444 266 | 597 149 | 3 254 590 | 3 199 467 |
| Sum fordringer | 29 490 | 17 270 | 13 284 | 10 738 | 17 878 | 11 402 | 19 508 | 7 558 | 3 604 | 16 927 | 15 522 |
| Sum omløpsmidler | 258 280 | 763 477 | 654 291 | 525 756 | 406 906 | 649 614 | 408 010 | 260 483 | 112 060 | 1 606 360 | 1 543 865 |
| Sum eiendeler | 2 256 937 | 1 432 692 | 1 288 168 | 1 224 385 | 1 473 374 | 1 243 244 | 786 258 | 704 749 | 709 209 | 4 860 950 | 4 743 332 |
| Sum innskutt egenkapital | 769 972 | 376 478 | 377 528 | 280 679 | 281 093 | 255 699 | 305 649 | 329 720 | 216 375 | 1 564 806 | 469 098 |
| Sum opptjent egenkapital | 192 403 | 119 690 | 263 269 | 37 808 | 195 986 | 344 264 | −83 922 | −197 958 | −131 509 | −107 975 | 977 271 |
| Sum egenkapital | 962 375 | 496 168 | 640 797 | 318 487 | 477 079 | 599 963 | 221 727 | 131 762 | 84 866 | 1 456 831 | 1 446 369 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 3 758 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 235 809 | 882 562 | 603 651 | 864 243 | 836 601 | 597 519 | 551 066 | 563 957 | 601 956 | 3 286 412 | 2 934 525 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 235 809 | 882 562 | 603 651 | 864 243 | 836 601 | 597 519 | 551 066 | 563 957 | 601 956 | 3 290 170 | 2 934 525 |
| Sum kortsiktig gjeld | 58 753 | 53 962 | 43 720 | 41 655 | 159 694 | 45 762 | 13 465 | 9 030 | 22 387 | 113 949 | 362 438 |
| Sum gjeld | 1 294 562 | 936 524 | 647 371 | 905 898 | 996 295 | 643 281 | 564 531 | 572 987 | 624 343 | 3 404 119 | 3 296 963 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 256 937 | 1 432 692 | 1 288 168 | 1 224 385 | 1 473 374 | 1 243 244 | 786 258 | 704 749 | 709 209 | 4 860 950 | 4 743 332 |
Konsernregnskap (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 USD | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 667 800 | 669 600 | 1 377 000 | 1 004 000 | 615 000 | 970 000 | 834 000 | 189 000 | 456 000 | 2 969 000 | 2 852 000 | 2 077 000 |
| Sum kostnader | 661 700 | 637 200 | 946 000 | 683 000 | 930 000 | 894 000 | 457 000 | 363 000 | 699 000 | 2 607 000 | 1 435 000 | 1 419 000 |
| Driftsresultat | 6 100 | 218 300 | 431 000 | 321 000 | −315 000 | 76 000 | 377 000 | −174 000 | −243 000 | 362 000 | 1 417 000 | 658 000 |
| Sum finansinntekter | 47 300 | 45 000 | 14 000 | 26 000 | 20 000 | 9 000 | 12 000 | 16 000 | 21 000 | 13 000 | 23 000 | 380 000 |
| Sum finanskostnader | 66 700 | 112 000 | 98 000 | 127 000 | 131 000 | 133 000 | 67 000 | 78 000 | 30 000 | 70 000 | 118 000 | 310 000 |
| Netto finans | −19 400 | – | −84 000 | −101 000 | – | −124 000 | −55 000 | −62 000 | −9 000 | −57 000 | −95 000 | 70 000 |
| Resultat før skattekostnad | −13 300 | 151 300 | 347 000 | 220 000 | −426 000 | −48 000 | 322 000 | −236 000 | −252 000 | 305 000 | 1 322 000 | 728 000 |
| Årsresultat | −27 100 | 18 600 | 385 000 | 204 000 | −286 000 | 73 000 | 354 000 | −212 000 | −226 000 | 127 000 | 1 039 000 | 653 000 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | −25 800 | – | – | −9 000 | – | −1 000 | 14 000 | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | −52 900 | – | 368 000 | 195 000 | – | 72 000 | 368 000 | −212 000 | −226 000 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −55 000 | – | 368 000 | – | – | – | – | −212 000 | – | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 USD | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 370 200 | 245 000 | 153 000 | 349 000 | 518 000 | 745 000 | 40 000 | 133 000 | 153 000 | 1 010 000 | 1 029 000 | 742 000 |
| Sum varige driftsmidler | 1 109 400 | 1 133 000 | 1 109 000 | 1 285 000 | 1 174 000 | 1 349 000 | 758 000 | 397 000 | 534 000 | 4 412 000 | 3 886 000 | 2 259 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 147 000 | 197 900 | 76 000 | 36 000 | 195 000 | 21 000 | 231 000 | 23 000 | 35 000 | 80 000 | 3 000 | – |
| Sum anleggsmidler | 1 626 600 | 1 576 000 | 1 338 000 | 1 670 000 | 1 887 000 | 2 115 000 | 1 029 000 | 553 000 | 722 000 | 5 502 000 | 4 918 000 | 3 001 000 |
| Sum fordringer | 366 100 | – | 464 000 | 505 000 | – | 643 000 | 238 000 | 155 000 | 187 000 | 693 000 | 689 000 | 298 000 |
| Sum omløpsmidler | 1 339 500 | 1 061 600 | 1 465 000 | 1 278 000 | 821 000 | 1 157 000 | 975 000 | 455 000 | 379 000 | 2 620 000 | 2 425 000 | 2 036 000 |
| Sum eiendeler | 2 966 100 | 2 637 600 | 2 803 000 | 2 948 000 | 2 708 000 | 3 272 000 | 2 004 000 | 1 008 000 | 1 101 000 | 8 122 000 | 7 343 000 | 5 037 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 376 500 | – | 360 000 | 281 000 | – | 214 000 | 275 000 | 324 000 | 209 000 | 1 783 000 | 1 308 000 | 493 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 703 500 | – | 1 009 000 | 738 000 | – | 947 000 | 943 000 | 112 000 | 324 000 | 2 831 000 | 2 705 000 | 1 665 000 |
| Sum egenkapital | 1 080 000 | 1 235 000 | 1 369 000 | 1 019 000 | 846 000 | 1 161 000 | 1 218 000 | 436 000 | 533 000 | 4 614 000 | 4 013 000 | 2 158 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 257 200 | – | 62 000 | 267 000 | – | 218 000 | – | 97 000 | 134 000 | 1 180 000 | 969 000 | 258 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 276 000 | – | 926 000 | 1 275 000 | – | 1 270 000 | 644 000 | 351 000 | 215 000 | 1 404 000 | 1 325 000 | 1 377 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 533 200 | 796 000 | 988 000 | 1 542 000 | 1 388 000 | 1 488 000 | 644 000 | 448 000 | 349 000 | 2 584 000 | 2 294 000 | 1 635 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 353 900 | 189 400 | 446 000 | 387 000 | 296 000 | 623 000 | 142 000 | 124 000 | 219 000 | 924 000 | 1 036 000 | 1 244 000 |
| Sum gjeld | 1 887 100 | 1 402 600 | 1 434 000 | 1 929 000 | 1 863 000 | 2 111 000 | 786 000 | 572 000 | 568 000 | 3 508 000 | 3 330 000 | 2 879 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 967 100 | 2 637 600 | 2 803 000 | 2 948 000 | 2 709 000 | 3 272 000 | 2 004 000 | 1 008 000 | 1 101 000 | 8 122 000 | 7 343 000 | 5 037 000 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 USD | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 413 000 | 194 100 | 1 056 300 | 728 800 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −354 200 | 281 000 | −415 000 | −362 000 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 123 200 | 147 000 | −419 100 | −105 400 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 182 100 | 233 900 | 222 300 | 261 500 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 899 000 | 718 800 | 954 300 | 736 600 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −85,9 % | −60,4 % | −46,8 % | −47,8 % | −82,9 % | −186,2 % | −206,7 % | −415,5 % | −91 % | −53,4 % | −625 % |
| Resultatmargin | 820,6 % | 56,2 % | – | 918,3 % | −88,3 % | – | – | – | −503,4 % | −364,8 % | −922,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 4,4 | 14,15 | 14,97 | 12,62 | 2,55 | 14,2 | 30,3 | 28,85 | 5,01 | 14,1 | 4,26 |
| Gjeldsgrad | 1,35 | 1,89 | 1,01 | 2,84 | 2,09 | 1,07 | 2,55 | 4,35 | 7,36 | 2,34 | 2,28 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,1 % | 2,9 % | 53,4 % | 69,8 % | −3,8 % | 71,4 % | 51,4 % | −91 % | −182,2 % | −65,8 % | −14,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 12,3 % | – | 13,5 % | – | 34,8 % | 41,8 % | 57,6 % | – | −88,3 % | – | – |
| Arbeidskapital | 199,5 mill USD | 709,5 mill USD | 610,6 mill USD | 484,1 mill USD | 247,2 mill USD | 603,9 mill USD | 394,5 mill USD | 251,5 mill USD | 89,7 mill USD | 1,5 mrd USD | 1,2 mrd USD |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Utvinning av råolje · OSLO | 58 ans. |
Selger du til selskaper som DNO ASA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.