DENSIQ AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Produksjon og salg av pakningsprodukter og teknologi og hva derved står i forbindelse.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 77 893 | 73 310 | 54 698 | 41 297 | 42 510 |
| Sum kostnader | 67 697 | 63 391 | 50 160 | 41 536 | 42 849 |
| Driftsresultat | 10 196 | 9 919 | 4 538 | −240 | −339 |
| Sum finansinntekter | 265 | 63 | 90 | 112 | 15 |
| Sum finanskostnader | 94 | 249 | 301 | 127 | 343 |
| Resultat før skattekostnad | 10 367 | 9 733 | 4 327 | −255 | −667 |
| Årsresultat | 8 071 | 7 583 | 3 369 | −204 | −526 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 291 | 383 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 1 094 | 1 111 | 1 500 | 1 837 | 2 231 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 1 385 | 1 494 | 1 500 | 1 837 | 2 231 |
| Sum omløpsmidler | 31 945 | 29 664 | 27 717 | 18 832 | 18 555 |
| Sum eiendeler | 33 330 | 31 158 | 29 217 | 20 668 | 20 786 |
| Sum egenkapital | 22 695 | 18 123 | 10 540 | 7 171 | 7 375 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 47 | 0 | 76 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 635 | 13 035 | 18 630 | 13 472 | 13 335 |
| Sum gjeld | 10 635 | 13 035 | 18 677 | 13 498 | 13 411 |
| Sum egenkapital og gjeld | 33 330 | 31 158 | 29 217 | 20 668 | 20 786 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,1 % | 13,5 % | 8,3 % | −0,6 % | −0,8 % |
| Resultatmargin | 10,4 % | 10,3 % | 6,2 % | −0,5 % | −1,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3 | 2,28 | 1,49 | 1,4 | 1,39 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 0,72 | 1,77 | 1,88 | 1,82 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,6 % | 41,8 % | 32 % | −2,9 % | −7,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,3 % | 34 % | 32,5 % | −2,9 % | – |
| Arbeidskapital | 21,3 mill kr | 16,6 mill kr | 9,1 mill kr | 5,4 mill kr | 5,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Produksjon av gummiprodukter ellers · SANDNES | 22 ans. |
Selger du til selskaper som DENSIQ AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.