CUVECO AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 77 763 201 NOK |
| 2012 | 84 479 933 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 99 807 326 NOK |
| 2015 | 102 362 916 NOK |
| 2016 | 108 416 714 NOK |
| 2017 | 115 306 910 NOK |
| 2018 | 115 921 372 NOK |
| 2019 | 131 714 461 NOK |
| 2020 | 154 985 149 NOK |
| 2021 | 184 396 574 NOK |
| 2022 | 191 448 437 NOK |
| 2023 | 202 495 328 NOK |
| 2024 | 199 929 285 NOK |
| 2025 | 196 030 753 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Befraktning, lagring og mellommannsvirksomhet for importører av alkoholholdige drikkevarer og andre varer, samt være tjenesteytende innen regnskap og økonomi. Selskapet skal også drive investeringsvirksomhet av enhver art.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 196 031 | 199 929 | 202 495 | 191 448 | 184 397 | 154 985 | 131 714 | 115 921 | 115 307 | 108 417 | 102 363 | 99 807 | 84 480 | 77 763 |
| Sum kostnader | 182 922 | 188 891 | 191 348 | 176 931 | 174 565 | 144 754 | 129 259 | 110 031 | 108 419 | 103 751 | 96 038 | 90 097 | 76 058 | 69 972 |
| Driftsresultat | 13 109 | 11 038 | 11 147 | 14 518 | 9 831 | 10 231 | 2 455 | 5 890 | 6 888 | 4 666 | 6 325 | 9 710 | 8 422 | 7 791 |
| Sum finansinntekter | 2 526 | 2 409 | 2 031 | 784 | 117 | 122 | 279 | 259 | 229 | 295 | 403 | 509 | 478 | – |
| Sum finanskostnader | 23 | 14 | 45 | 29 | 88 | 20 | 36 | 6 | 167 | 103 | 97 | 113 | 73 | – |
| Netto finans | 2 503 | – | – | – | – | – | 243 | 253 | 63 | 192 | 306 | 396 | 405 | −14 |
| Resultat før skattekostnad | 15 612 | 13 434 | 13 133 | 15 272 | 9 861 | 10 333 | 2 698 | 6 143 | 6 950 | 4 857 | 6 631 | 10 106 | 8 827 | 7 777 |
| Årsresultat | 12 176 | 10 478 | 10 244 | 11 911 | 7 691 | 8 059 | 2 103 | 4 720 | 5 267 | 3 628 | 4 799 | 7 374 | 6 354 | 5 589 |
| Totalresultat | 12 176 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 799 | 7 374 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 12 176 | – | – | – | – | – | 2 103 | 4 720 | 5 267 | 3 628 | 4 799 | 7 374 | 6 354 | 5 589 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 406 | 525 | 534 | 2 182 | 2 709 | 600 | 178 | 162 | 342 | 280 | 492 | 275 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 466 | 862 | 982 | 122 | 565 | 1 014 | 1 332 | 1 476 | 404 | 260 | 541 | 1 414 | 3 761 | 4 646 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 250 | 250 | 5 250 | 5 250 | 5 250 | 5 250 | 5 000 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 2 122 | 1 637 | 6 767 | 7 553 | 8 523 | 6 864 | 6 510 | 1 638 | 746 | 540 | 1 033 | 1 689 | 3 761 | 4 646 |
| Sum fordringer | 73 242 | – | – | – | – | – | 37 172 | 43 180 | 47 885 | 40 481 | 41 656 | 34 040 | 24 895 | 22 674 |
| Sum omløpsmidler | 73 540 | 78 883 | 63 322 | 85 943 | 78 700 | 76 505 | 38 382 | 44 067 | 48 741 | 41 240 | 42 356 | 34 764 | 25 510 | 23 289 |
| Sum eiendeler | 75 662 | 80 519 | 70 089 | 93 496 | 87 224 | 83 369 | 44 891 | 45 704 | 49 487 | 41 780 | 43 389 | 36 453 | 29 271 | 27 934 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | – | – | – | – | – | 6 611 | 5 817 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 753 | – | – | – | – | – | – | – | 4 196 | 2 571 | 6 896 | 6 762 | 2 828 | 2 694 |
| Sum egenkapital | 9 853 | 9 436 | 9 403 | 9 014 | 9 922 | 6 566 | 6 611 | 5 817 | 4 296 | 2 671 | 6 996 | 6 862 | 2 928 | 2 794 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 206 | 278 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 206 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 65 808 | 71 083 | 60 686 | 84 481 | 77 302 | 76 804 | 38 280 | 39 887 | 45 191 | 39 109 | 36 393 | 29 592 | 26 137 | 24 862 |
| Sum gjeld | 65 808 | 71 083 | 60 686 | 84 481 | 77 302 | 76 804 | 38 280 | 39 887 | 45 191 | 39 109 | 36 393 | 29 592 | 26 343 | 25 140 |
| Sum egenkapital og gjeld | 75 662 | 80 519 | 70 089 | 93 496 | 87 224 | 83 369 | 44 891 | 45 704 | 49 487 | 41 780 | 43 389 | 36 453 | 29 271 | 27 934 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −2 660 | 16 576 | 5 583 | 20 550 | 2 044 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −207 | – | 0 | −10 176 | −367 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 2 773 | −16 435 | −5 557 | −10 391 | −1 678 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −95 | 141 | 26 | −18 | −1 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 1 033 | 1 128 | 987 | 960 | 978 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,7 % | 5,5 % | 5,5 % | 7,6 % | 5,3 % | 6,6 % | 1,9 % | 5,1 % | 6 % | 4,3 % | 6,2 % | 9,7 % | 10 % | 10 % |
| Resultatmargin | 6,2 % | 5,2 % | 5,1 % | 6,2 % | 4,2 % | 5,2 % | 1,6 % | 4,1 % | 4,6 % | 3,4 % | 4,7 % | 7,4 % | 7,5 % | 7,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,11 | 1,04 | 1,02 | 1,02 | 1 | 1 | 1,1 | 1,08 | 1,05 | 1,16 | 1,17 | 0,98 | 0,94 |
| Gjeldsgrad | 6,68 | 7,53 | 6,45 | 9,37 | 7,79 | 11,7 | 5,79 | 6,86 | 10,52 | 14,64 | 5,2 | 4,31 | 9 | 9 |
| Egenkapitalrentabilitet | 123,6 % | 111 % | 108,9 % | 132,1 % | 77,5 % | 122,8 % | 31,8 % | 81,1 % | 122,6 % | 135,9 % | 68,6 % | 107,5 % | 217 % | 200 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −2 % | −1,3 % | 5,8 % | 3,8 % | 19 % | 17,7 % | 13,6 % | 0,5 % | 6,4 % | 5,9 % | 2,6 % | – | 8,6 % | – |
| Arbeidskapital | 7,7 mill kr | 7,8 mill kr | 2,6 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | −298 763 kr | 101 696 kr | 4,2 mill kr | 3,6 mill kr | 2,1 mill kr | 6 mill kr | 5,2 mill kr | −627 226 kr | −1,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Andre støttetjenester for transport · LYSAKER | 24 ans. |
Selger du til selskaper som CUVECO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.