CUBILITY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 1 778 194 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 48 320 773 NOK |
| 2014 | 150 854 915 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 46 334 291 NOK |
| 2018 | 72 549 889 NOK |
| 2019 | 71 555 344 NOK |
| 2020 | 103 876 207 NOK |
| 2021 | 103 386 582 NOK |
| 2022 | 55 564 102 NOK |
| 2023 | 50 150 366 NOK |
| 2024 | 74 314 447 NOK |
| 2025 | 71 452 974 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Utvikling av leveransen av avanserte systemer for behandling og gjennvinning av væsker, hovedsakelig av mud brukt i petroleumsindustrien, direkte eller gjennom deltakelse i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2011 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 71 453 | 74 314 | 50 150 | 55 564 | 103 387 | 103 876 | 71 555 | 72 550 | 46 334 | 150 855 | 48 321 | 1 778 |
| Sum kostnader | 64 152 | 63 256 | 59 255 | 70 950 | 100 828 | 113 518 | 144 818 | 116 531 | 92 700 | 121 149 | 66 484 | 37 754 |
| Driftsresultat | 7 301 | 11 058 | −9 104 | −15 386 | 2 558 | −9 642 | −73 263 | −43 981 | −46 366 | 29 706 | −18 164 | −35 976 |
| Sum finansinntekter | 2 754 | 2 188 | 1 717 | 1 707 | 11 697 | 7 789 | 1 242 | 2 819 | 1 791 | 1 075 | 144 | 178 |
| Sum finanskostnader | 8 189 | 5 890 | 14 804 | 4 364 | 5 016 | 7 598 | 5 489 | 3 658 | 2 856 | 29 371 | 799 | 349 |
| Netto finans | −5 436 | – | – | – | – | – | −4 247 | −838 | −1 065 | −28 297 | −655 | −172 |
| Resultat før skattekostnad | 1 866 | 7 356 | −22 191 | −18 044 | 9 239 | −9 451 | −77 509 | −44 820 | −47 431 | 1 409 | −18 819 | −36 147 |
| Årsresultat | 250 | 5 712 | 8 019 | −18 044 | 9 239 | −9 451 | −77 509 | −44 820 | −38 464 | 3 999 | −14 905 | −27 487 |
| Sum overføringer og disponeringer | 250 | – | – | – | – | – | −77 509 | −44 820 | −38 464 | 3 999 | −14 905 | 27 487 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 55 151 | 67 455 | 92 582 | 65 338 | 68 158 | 73 720 | 76 717 | 81 160 | 78 816 | 46 158 | 35 749 | 30 008 |
| Sum varige driftsmidler | 2 095 | 479 | 1 778 | 2 107 | 2 115 | 747 | 2 890 | 313 | 2 055 | 2 693 | 3 419 | 4 062 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 59 211 | 24 177 | 2 020 | 6 638 | 6 062 | 4 744 | 4 528 | 24 059 | 23 086 | 6 823 | 100 | – |
| Sum anleggsmidler | 116 457 | 92 111 | 96 380 | 74 083 | 76 335 | 79 212 | 84 135 | 105 531 | 103 957 | 55 674 | 39 268 | 34 069 |
| Sum fordringer | 23 557 | – | – | – | – | – | 35 463 | 36 326 | 10 835 | 65 723 | 22 853 | 1 480 |
| Sum omløpsmidler | 50 999 | 26 964 | 30 123 | 46 479 | 54 703 | 49 950 | 64 219 | 80 960 | 54 140 | 86 117 | 32 296 | 10 793 |
| Sum eiendeler | 167 456 | 119 075 | 126 503 | 120 562 | 131 038 | 129 161 | 148 354 | 186 491 | 158 097 | 141 791 | 71 564 | 44 862 |
| Sum innskutt egenkapital | 49 506 | – | – | – | – | – | 386 473 | 356 473 | 276 473 | 176 473 | 120 007 | 82 386 |
| Sum opptjent egenkapital | 250 | – | – | – | – | – | −331 277 | −253 767 | −208 948 | −102 738 | −98 159 | −65 313 |
| Sum egenkapital | 49 756 | 49 506 | 44 959 | 36 940 | 54 984 | 45 745 | 55 196 | 102 705 | 67 525 | 73 735 | 21 848 | 17 072 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 010 | – | – | – | – | – | 2 382 | 1 620 | 1 620 | 200 | 200 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 42 265 | 43 796 | 5 000 | 4 000 | 5 000 | 5 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 010 | 0 | 300 | 3 122 | 10 389 | 56 922 | 44 647 | 45 416 | 6 620 | 4 200 | 5 200 | 5 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 116 690 | 67 522 | 79 863 | 79 118 | 63 284 | 24 112 | 48 511 | 38 370 | 83 953 | 63 855 | 44 516 | 22 790 |
| Sum gjeld | 117 700 | 69 570 | 81 545 | 83 622 | 76 054 | 83 417 | 93 158 | 83 786 | 90 573 | 68 055 | 49 716 | 27 790 |
| Sum egenkapital og gjeld | 167 456 | 119 075 | 126 503 | 120 562 | 131 038 | 129 161 | 148 354 | 186 491 | 158 097 | 141 791 | 71 564 | 44 862 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 0 | −8 528 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | 0 | −1 422 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 0 | 11 711 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 0 | 1 761 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 0 | 8 341 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,2 % | 14,9 % | −18,2 % | −27,7 % | 2,5 % | −9,3 % | −102,4 % | −60,6 % | −100,1 % | 19,7 % | −37,6 % | – |
| Resultatmargin | 0,4 % | 7,7 % | 16 % | −32,5 % | 8,9 % | −9,1 % | −108,3 % | −61,8 % | −83 % | 2,7 % | −30,9 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,44 | 0,4 | 0,38 | 0,59 | 0,86 | 2,07 | 1,32 | 2,11 | 0,64 | 1,35 | 0,73 | 0,47 |
| Gjeldsgrad | 2,37 | 1,41 | 1,81 | 2,26 | 1,38 | 1,82 | 1,69 | 0,82 | 1,34 | 0,92 | 2,28 | 1,63 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,5 % | 11,5 % | 17,8 % | −48,9 % | 16,8 % | −20,7 % | −140,4 % | −43,6 % | −57 % | 5,4 % | −68,2 % | −161 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −3,9 % | 48,2 % | −9,7 % | −46,3 % | −0,5 % | 45,2 % | −1,4 % | 56,6 % | – | 212,2 % | – | – |
| Arbeidskapital | −65,7 mill kr | −40,6 mill kr | −49,7 mill kr | −32,6 mill kr | −8,6 mill kr | 25,8 mill kr | 15,7 mill kr | 42,6 mill kr | −29,8 mill kr | 22,3 mill kr | −12,2 mill kr | −12 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · SANDNES | 22 ans. |
Selger du til selskaper som CUBILITY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.