COOP SELØY SA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 6 002 018 NOK |
| 2015 | 6 458 076 NOK |
| 2016 | 6 424 595 NOK |
| 2017 | 6 498 337 NOK |
| 2018 | 6 506 674 NOK |
| 2019 | 6 535 579 NOK |
| 2020 | 8 213 272 NOK |
| 2021 | 8 144 016 NOK |
| 2022 | 7 367 587 NOK |
| 2023 | 7 495 310 NOK |
| 2024 | 6 137 012 NOK |
| 2025 | 6 270 211 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Forbrukersamvirke.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 6 270 | 6 137 | 7 495 | 7 368 | 8 144 | 8 213 | 6 536 | 6 507 | 6 498 | 6 425 | 6 458 | 6 002 |
| Sum kostnader | 6 779 | 6 482 | 7 222 | 7 152 | 7 882 | 7 411 | 6 432 | 6 528 | 6 489 | 6 315 | 6 330 | 6 007 |
| Driftsresultat | −509 | −345 | 274 | 216 | 262 | 802 | 103 | −22 | 9 | 110 | 128 | −5 |
| Sum finansinntekter | 49 | 72 | 53 | 20 | 5 | 8 | 12 | 7 | 4 | 6 | 6 | 7 |
| Sum finanskostnader | 12 | 13 | −13 | 3 | 2 | 7 | 7 | 9 | 20 | 19 | 18 | 17 |
| Netto finans | 36 | 60 | 40 | 17 | 3 | 1 | 5 | −2 | −16 | −12 | −12 | −10 |
| Resultat før skattekostnad | −472 | −285 | 314 | 233 | 265 | 803 | 109 | −24 | −7 | 97 | 117 | −15 |
| Årsresultat | −484 | −298 | 289 | 169 | 204 | 648 | 97 | −29 | −12 | 68 | 98 | −26 |
| Totalresultat | −484 | −298 | – | 169 | 204 | 648 | 97 | −29 | −12 | 68 | 98 | −26 |
| Sum overføringer og disponeringer | −484 | −298 | 289 | 169 | 204 | 648 | 97 | −29 | −12 | 68 | 98 | −26 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 363 | 439 | 549 | 292 | 332 | 285 | 263 | 287 | 302 | 317 | 333 | 406 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 121 | 121 | 121 | 121 | 121 | 121 | 121 | 121 | 121 | 121 | 121 | 121 |
| Sum anleggsmidler | 484 | 560 | 669 | 412 | 452 | 406 | 384 | 408 | 423 | 438 | 453 | 526 |
| Sum fordringer | 117 | 449 | 114 | 539 | 813 | 690 | 329 | 381 | 218 | 284 | 204 | 164 |
| Sum omløpsmidler | 2 106 | 2 471 | 3 348 | 2 820 | 2 702 | 2 647 | 1 838 | 1 791 | 1 853 | 1 698 | 1 618 | 1 367 |
| Sum eiendeler | 2 590 | 3 031 | 4 017 | 3 233 | 3 155 | 3 053 | 2 222 | 2 199 | 2 275 | 2 136 | 2 071 | 1 893 |
| Sum innskutt egenkapital | 35 | 35 | 35 | 35 | 36 | 36 | 34 | 35 | 34 | 32 | 32 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 547 | 2 031 | 2 329 | 2 040 | 1 871 | 1 667 | 1 019 | 923 | 952 | 964 | 896 | 798 |
| Sum egenkapital | 1 582 | 2 066 | 2 365 | 2 075 | 1 907 | 1 703 | 1 053 | 957 | 986 | 996 | 928 | 828 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | 0 | – | – | 1 | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 636 | 723 | 750 | 794 | 909 | 888 | 850 | 881 | 933 | 833 | 803 | 773 |
| Sum langsiktig gjeld | 636 | 723 | 750 | 794 | 909 | 889 | 850 | 881 | 933 | 833 | 803 | 773 |
| Sum kortsiktig gjeld | 372 | 242 | 903 | 363 | 338 | 462 | 319 | 361 | 356 | 307 | 341 | 292 |
| Sum gjeld | 1 008 | 965 | 1 653 | 1 157 | 1 247 | 1 350 | 1 169 | 1 242 | 1 289 | 1 140 | 1 144 | 1 065 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 590 | 3 031 | 4 017 | 3 233 | 3 155 | 3 053 | 2 222 | 2 199 | 2 275 | 2 136 | 2 071 | 1 893 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −8,1 % | −5,6 % | 3,7 % | 2,9 % | 3,2 % | 9,8 % | 1,6 % | −0,3 % | 0,1 % | 1,7 % | 2 % | −0,1 % |
| Resultatmargin | −7,7 % | −4,9 % | 3,9 % | 2,3 % | 2,5 % | 7,9 % | 1,5 % | −0,4 % | −0,2 % | 1,1 % | 1,5 % | −0,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 5,66 | 10,23 | 3,71 | 7,76 | 8 | 5,73 | 5,76 | 4,97 | 5,2 | 5,54 | 4,75 | 4,69 |
| Gjeldsgrad | 0,64 | 0,47 | 0,7 | 0,56 | 0,65 | 0,79 | 1,11 | 1,3 | 1,31 | 1,14 | 1,23 | 1,29 |
| Egenkapitalrentabilitet | −30,6 % | −14,4 % | 12,2 % | 8,1 % | 10,7 % | 38 % | 9,2 % | −3 % | −1,3 % | 6,9 % | 10,6 % | −3,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,2 % | −18,1 % | 1,7 % | −9,5 % | −0,8 % | 25,7 % | 0,4 % | 0,1 % | 1,1 % | −0,5 % | 7,6 % | – |
| Arbeidskapital | 1,7 mill kr | 2,2 mill kr | 2,4 mill kr | 2,5 mill kr | 2,4 mill kr | 2,2 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,3 mill kr | 1,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · SELØY | 6 ans. |
Selger du til selskaper som COOP SELØY SA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.