CIC OPERATIONS HALLINGDAL AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Drift av hoteller, pensjonater og moteller med restaurant, samt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 19 908 | 18 423 | 16 908 | 16 620 | 11 894 | 9 941 | 16 354 | 8 933 |
| Sum kostnader | 16 242 | 16 010 | 13 681 | 13 494 | 9 663 | 9 690 | 15 115 | 8 293 |
| Driftsresultat | 3 666 | 2 413 | 3 227 | 3 126 | 2 231 | 250 | 1 238 | 640 |
| Sum finansinntekter | 64 | 188 | 139 | 110 | 101 | 78 | 81 | 1 |
| Sum finanskostnader | 1 | 1 | 4 | 2 | 26 | 22 | 3 | 1 |
| Netto finans | 63 | 187 | 135 | 107 | 75 | 56 | 77 | −0 |
| Resultat før skattekostnad | 3 729 | 2 600 | 3 362 | 3 233 | 2 306 | 306 | 1 316 | 640 |
| Årsresultat | 2 897 | 2 026 | 2 621 | 2 520 | 1 794 | 233 | 1 026 | 492 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 897 | 2 026 | 2 621 | 2 520 | 1 794 | 233 | – | – |
| Totalresultat | 2 897 | 2 026 | 2 621 | 2 520 | 1 794 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 897 | 2 026 | 2 621 | 2 520 | 1 794 | 233 | 1 026 | 492 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 13 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 255 | 1 151 | 1 304 | 382 | 95 | 114 | 75 | 16 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 000 | 11 273 | 6 773 | 5 973 | 6 621 | 2 650 | 3 050 | – |
| Sum anleggsmidler | 15 268 | 12 438 | 8 076 | 6 355 | 6 716 | 2 764 | 3 125 | 16 |
| Sum fordringer | 1 102 | 1 066 | 929 | 416 | 790 | 568 | 484 | 382 |
| Sum omløpsmidler | 2 338 | 2 066 | 2 782 | 1 371 | 1 258 | 2 095 | 1 091 | 3 598 |
| Sum eiendeler | 17 606 | 14 504 | 10 858 | 7 725 | 7 973 | 4 859 | 4 216 | 3 615 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 099 | 2 087 | 2 164 | 2 167 | 2 171 | 1 556 | 1 518 | 492 |
| Sum egenkapital | 2 199 | 2 181 | 2 259 | 2 261 | 2 266 | 1 650 | 1 612 | 586 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 6 | – | 5 | 4 | 2 | 2 | 5 | 2 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 700 | – | 350 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 | 0 | 5 | 4 | 2 | 702 | 5 | 352 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 401 | 12 323 | 8 595 | 5 461 | 5 706 | 2 507 | 2 599 | 2 676 |
| Sum gjeld | 15 407 | 12 323 | 8 600 | 5 464 | 5 708 | 3 209 | 2 604 | 3 028 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 606 | 14 504 | 10 858 | 7 725 | 7 973 | 4 859 | 4 216 | 3 615 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,4 % | 13,1 % | 19,1 % | 18,8 % | 18,8 % | 2,5 % | 7,6 % | 7,2 % |
| Resultatmargin | 14,5 % | 11 % | 15,5 % | 15,2 % | 15,1 % | 2,3 % | 6,3 % | 5,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,15 | 0,17 | 0,32 | 0,25 | 0,22 | 0,84 | 0,42 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 7,01 | 5,65 | 3,81 | 2,42 | 2,52 | 1,95 | 1,62 | 5,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | 131,7 % | 92,9 % | 116 % | 111,5 % | 79,2 % | 14,1 % | 63,6 % | 83,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8,1 % | 9 % | 1,7 % | 39,7 % | 19,7 % | −39,2 % | 83,1 % | – |
| Arbeidskapital | −13,1 mill kr | −10,3 mill kr | −5,8 mill kr | −4,1 mill kr | −4,4 mill kr | −412 488 kr | −1,5 mill kr | 921 808 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Drift av hoteller · ÅL | 16 ans. |
Selger du til selskaper som CIC OPERATIONS HALLINGDAL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.