CHEMCO HOLDING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Tusen NOK
Vis tallene i tabell
| År | Driftsresultat |
|---|---|
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | −257 112 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | −88 257 NOK |
| 2019 | −63 759 NOK |
| 2020 | −77 825 NOK |
| 2021 | −98 145 NOK |
| 2022 | −89 552 NOK |
| 2023 | −133 533 NOK |
| 2024 | −114 934 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2024
Roller8
Formål
Å drive med investeringsvirksomhet, herunder kjøp og salg av andeler i andre selskaper, samt det som naturlig hører under dette og utlånsvirksomhet til tilknyttede selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum kostnader | 115 | 134 | 90 | 98 | 78 | 64 | 88 | 257 | – |
| Driftsresultat | −115 | −134 | −90 | −98 | −78 | −64 | −88 | −257 | – |
| Sum finansinntekter | 479 | 675 | 335 | 406 | 414 | 1 962 | 2 390 | 4 158 | 15 647 |
| Sum finanskostnader | 2 396 | 4 436 | −3 599 | 4 000 | 6 000 | 7 303 | 27 964 | 561 | 143 |
| Netto finans | −1 916 | −3 761 | 3 933 | −3 594 | −5 586 | −5 341 | −25 575 | 3 598 | 15 504 |
| Resultat før skattekostnad | −2 031 | −3 894 | 3 844 | −3 692 | −5 664 | −5 405 | −25 663 | 3 341 | 15 504 |
| Årsresultat | −2 031 | −3 917 | 3 790 | −3 760 | −5 738 | −5 536 | −25 875 | 3 201 | 11 513 |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 031 | −3 917 | 3 790 | −3 760 | −5 738 | −5 536 | −25 875 | 3 201 | 11 513 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum finansielle anleggsmidler | 19 095 | 26 542 | 30 465 | 28 932 | 31 891 | 37 215 | 37 060 | 60 963 | 62 471 |
| Sum anleggsmidler | 19 095 | 26 542 | 30 465 | 28 932 | 31 891 | 37 215 | 37 060 | 60 963 | 62 471 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | 35 | 76 | – | 2 400 | 35 000 |
| Sum omløpsmidler | 3 | 23 | 50 | 6 | 41 | 136 | 125 | 2 426 | 35 100 |
| Sum eiendeler | 19 098 | 26 565 | 30 515 | 28 938 | 31 932 | 37 351 | 37 185 | 63 389 | 97 571 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 100 | 8 100 | 8 100 | 8 100 | 8 100 | 8 100 | 8 100 | 8 100 | 8 086 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 680 | 5 711 | 9 629 | 5 838 | 9 998 | 15 736 | 21 272 | 46 182 | 51 395 |
| Sum egenkapital | 11 780 | 13 811 | 17 729 | 13 938 | 18 098 | 23 836 | 29 372 | 54 282 | 59 482 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 2 100 | 2 291 | 2 386 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 749 | 10 069 | 8 690 | 10 932 | 10 904 | 779 | 1 779 | 3 603 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 4 749 | 10 069 | 8 690 | 10 932 | 10 904 | 779 | 3 879 | 5 894 | 2 386 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 569 | 2 684 | 4 096 | 4 068 | 2 930 | 12 737 | 3 934 | 3 213 | 35 703 |
| Sum gjeld | 7 318 | 12 753 | 12 786 | 14 999 | 13 834 | 13 516 | 7 813 | 9 107 | 38 089 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 098 | 26 565 | 30 515 | 28 938 | 31 932 | 37 351 | 37 185 | 63 389 | 97 571 |
Konsernregnskap (2017, 2016, 2015)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 45 345 | 183 862 | 284 507 |
| Sum kostnader | 59 095 | 175 810 | 227 601 |
| Driftsresultat | −13 749 | 8 052 | 56 906 |
| Sum finansinntekter | 24 | 60 | 154 |
| Sum finanskostnader | 1 444 | 995 | 1 271 |
| Netto finans | −1 420 | −935 | −1 117 |
| Resultat før skattekostnad | −15 169 | 7 117 | 55 788 |
| Årsresultat | −11 668 | 5 384 | 40 521 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 391 | 26 | 35 |
| Sum varige driftsmidler | 82 782 | 83 115 | 74 908 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 689 | 379 | 39 |
| Sum anleggsmidler | 84 861 | 83 519 | 74 982 |
| Sum fordringer | 3 147 | 17 238 | 30 226 |
| Sum investeringer | – | – | 500 |
| Sum omløpsmidler | 24 559 | 49 956 | 70 296 |
| Sum eiendeler | 109 421 | 133 475 | 145 278 |
| Sum innskutt egenkapital | 61 518 | 8 100 | 8 100 |
| Sum opptjent egenkapital | – | 65 085 | 68 101 |
| Sum egenkapital | 61 518 | 73 185 | 76 201 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 2 296 | 6 855 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 37 822 | 28 213 | 16 045 |
| Sum langsiktig gjeld | 37 822 | 30 508 | 22 899 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 081 | 29 781 | 46 177 |
| Sum gjeld | 47 903 | 60 290 | 69 077 |
| Sum egenkapital og gjeld | 109 421 | 133 475 | 145 278 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Resultatmargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0 | 0,01 | 0,01 | 0 | 0,01 | 0,01 | 0,03 | 0,76 | 0,98 |
| Gjeldsgrad | 0,62 | 0,92 | 0,72 | 1,08 | 0,76 | 0,57 | 0,27 | 0,17 | 0,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | −17,2 % | −28,4 % | 21,4 % | −27 % | −31,7 % | −23,2 % | −88,1 % | 5,9 % | 19,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Arbeidskapital | −2,6 mill kr | −2,7 mill kr | −4 mill kr | −4,1 mill kr | −2,9 mill kr | −12,6 mill kr | −3,8 mill kr | −786 979 kr | −603 036 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Selger du til selskaper som CHEMCO HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.