CHASING LIGHTS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 7 656 097 NOK |
| 2016 | 20 882 687 NOK |
| 2017 | 22 142 517 NOK |
| 2018 | 22 388 628 NOK |
| 2019 | 23 654 184 NOK |
| 2020 | 10 997 511 NOK |
| 2021 | 7 919 723 NOK |
| 2022 | 18 392 147 NOK |
| 2023 | 35 415 982 NOK |
| 2024 | 54 093 131 NOK |
| 2025 | 41 380 627 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Turguiding og turisme samt det som står i naturlig forbindelse med dette.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 41 381 | 54 093 | 35 416 | 18 392 | 7 920 | 10 998 | 23 654 | 22 389 | 22 143 | 20 883 | 7 656 |
| Sum kostnader | 35 306 | 52 400 | 30 249 | 18 348 | 8 745 | 13 491 | 23 178 | 22 476 | 20 952 | 18 512 | 5 815 |
| Driftsresultat | 6 074 | 1 693 | 5 167 | 44 | −825 | −2 494 | 476 | −87 | 1 191 | 2 371 | 1 841 |
| Sum finansinntekter | 136 | 250 | 94 | 147 | 52 | 306 | 15 | 17 | 5 | 42 | −12 |
| Sum finanskostnader | 884 | 714 | 267 | 245 | 684 | 222 | 647 | 48 | 7 | 11 | 15 |
| Netto finans | −747 | −464 | −173 | −98 | −632 | 84 | −632 | −31 | −2 | 30 | −27 |
| Resultat før skattekostnad | 5 327 | 1 229 | 4 994 | −54 | −1 456 | −2 410 | −156 | −118 | 1 188 | 2 401 | 1 815 |
| Årsresultat | 4 269 | 922 | 4 857 | −54 | −1 456 | −2 410 | −156 | −118 | 1 182 | 1 799 | 1 361 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 269 | 922 | 4 857 | −54 | −1 456 | −2 410 | −156 | −118 | 1 182 | 1 799 | 1 361 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 17 | – | – | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 7 | – |
| Sum varige driftsmidler | 14 621 | 14 841 | 593 | 18 | 0 | 0 | 32 | 84 | 193 | 193 | 192 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 567 | 6 632 | 2 133 | 2 208 | 2 321 | 3 321 | 3 731 | 3 760 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 20 205 | 21 473 | 2 726 | 2 226 | 2 321 | 3 321 | 3 764 | 3 844 | 193 | 200 | 192 |
| Sum fordringer | 2 487 | 4 348 | 1 167 | 980 | 744 | 1 188 | 1 840 | 1 395 | 412 | 633 | 347 |
| Sum omløpsmidler | 13 743 | 19 741 | 18 614 | 11 780 | 3 954 | 1 519 | 5 581 | 6 009 | 6 278 | 6 393 | 3 973 |
| Sum eiendeler | 33 948 | 41 214 | 21 340 | 14 005 | 6 275 | 4 839 | 9 345 | 9 853 | 6 472 | 6 593 | 4 165 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 547 | 1 547 | 1 547 | 1 547 | 1 547 | 1 547 | 1 547 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 417 | 1 553 | 1 161 | −3 696 | −4 740 | −3 283 | −874 | −976 | −599 | 3 160 | 1 361 |
| Sum egenkapital | 6 964 | 3 101 | 2 709 | −2 148 | −3 193 | −1 736 | 674 | −926 | −549 | 3 210 | 1 411 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 15 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 750 | 11 946 | 2 007 | 3 745 | 4 335 | 2 519 | 2 400 | 3 000 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 10 750 | 11 946 | 2 007 | 3 745 | 4 335 | 2 519 | 2 400 | 3 000 | 0 | 0 | 15 |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 234 | 26 167 | 16 625 | 12 409 | 5 132 | 4 057 | 6 271 | 7 779 | 7 021 | 3 383 | 2 740 |
| Sum gjeld | 26 984 | 38 113 | 18 632 | 16 154 | 9 467 | 6 575 | 8 671 | 10 779 | 7 021 | 3 383 | 2 754 |
| Sum egenkapital og gjeld | 33 948 | 41 214 | 21 340 | 14 005 | 6 275 | 4 839 | 9 345 | 9 853 | 6 472 | 6 593 | 4 165 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,7 % | 3,1 % | 14,6 % | 0,2 % | −10,4 % | −22,7 % | 2 % | −0,4 % | 5,4 % | 11,4 % | 24,1 % |
| Resultatmargin | 10,3 % | 1,7 % | 13,7 % | −0,3 % | −18,4 % | −21,9 % | −0,7 % | −0,5 % | 5,3 % | 8,6 % | 17,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,85 | 0,75 | 1,12 | 0,95 | 0,77 | 0,37 | 0,89 | 0,77 | 0,89 | 1,89 | 1,45 |
| Gjeldsgrad | 3,87 | 12,29 | 6,88 | – | – | – | 12,87 | – | – | 1,05 | 1,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 61,3 % | 29,7 % | 179,3 % | 2,5 % | 45,6 % | 138,8 % | −23,1 % | 12,8 % | −215,1 % | 56 % | 96,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −23,5 % | 52,7 % | 92,6 % | 132,2 % | −28 % | −53,5 % | 5,7 % | 1,1 % | 6 % | 172,8 % | – |
| Arbeidskapital | −2,5 mill kr | −6,4 mill kr | 2 mill kr | −628 879 kr | −1,2 mill kr | −2,5 mill kr | −689 747 kr | −1,8 mill kr | −742 541 kr | 3 mill kr | 1,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Guide- og reiseledervirksomhet · TROMSØ | 15 ans. |
Selger du til selskaper som CHASING LIGHTS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.