CAERUS ARCHITECTS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 657 310 NOK |
| 2015 | 1 511 695 NOK |
| 2016 | 1 593 146 NOK |
| 2017 | 1 494 923 NOK |
| 2018 | 1 753 015 NOK |
| 2019 | 1 804 826 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | Ikke tilgjengelig |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Arkitektvirksomhet og byggerådgivning og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | – | – | – | – | – | 1 805 | 1 753 | 1 495 | 1 593 | 1 512 | 657 |
| Sum kostnader | – | – | – | – | – | 1 080 | 1 244 | 1 125 | 1 113 | 1 081 | 328 |
| Driftsresultat | – | – | – | – | – | 725 | 509 | 370 | 481 | 431 | 329 |
| Sum finansinntekter | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 |
| Sum finanskostnader | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 1 | – |
| Netto finans | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 1 | 1 | −0 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | – | – | – | – | – | 725 | 509 | 371 | 481 | 431 | 329 |
| Årsresultat | – | – | – | – | – | 566 | 392 | 282 | 359 | 312 | 243 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 566 | 392 | 282 | 359 | 312 | 243 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 81 | 79 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 81 | 79 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 7 345 | 3 683 | 1 162 | 20 | 109 | 73 | 203 | 177 | 278 | 290 | 241 |
| Sum omløpsmidler | 14 529 | 9 487 | 4 011 | 898 | 1 594 | 1 604 | 1 224 | 992 | 821 | 1 159 | 589 |
| Sum eiendeler | 14 610 | 9 566 | 4 011 | 898 | 1 594 | 1 604 | 1 224 | 992 | 821 | 1 159 | 589 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 074 | 1 210 | 619 | 290 | 791 | 765 | 599 | 407 | 405 | 446 | 234 |
| Sum egenkapital | 2 104 | 1 240 | 649 | 320 | 821 | 795 | 629 | 437 | 435 | 476 | 264 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 1 | – | 0 | 2 | 0 | 1 | – | 1 | 1 | 1 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 506 | 8 325 | 3 362 | 578 | 771 | 808 | 594 | 554 | 384 | 681 | 324 |
| Sum gjeld | 12 506 | 8 326 | 3 362 | 578 | 773 | 809 | 595 | 554 | 385 | 683 | 325 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 610 | 9 566 | 4 011 | 898 | 1 594 | 1 604 | 1 224 | 992 | 821 | 1 159 | 589 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | – | – | – | – | – | 40,2 % | 29 % | 24,8 % | 30,2 % | 28,5 % | 50,1 % |
| Resultatmargin | – | – | – | – | – | 31,4 % | 22,4 % | 18,9 % | 22,5 % | 20,7 % | 36,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 1,14 | 1,19 | 1,55 | 2,07 | 1,98 | 2,06 | 1,79 | 2,14 | 1,7 | 1,82 |
| Gjeldsgrad | 5,94 | 6,72 | 5,18 | 1,81 | 0,94 | 1,02 | 0,95 | 1,27 | 0,88 | 1,43 | 1,23 |
| Egenkapitalrentabilitet | – | – | – | – | – | 71,2 % | 62,3 % | 64,5 % | 82,5 % | 65,6 % | 92 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | – | – | – | 3 % | 17,3 % | −6,2 % | 5,4 % | 130 % | – |
| Arbeidskapital | 2 mill kr | 1,2 mill kr | 648 879 kr | 320 477 kr | 823 142 kr | 795 388 kr | 630 066 kr | 437 124 kr | 436 620 kr | 477 776 kr | 265 183 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Arkitektvirksomhet · OSLO | 7 ans. |
Selger du til selskaper som CAERUS ARCHITECTS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.