BYGGMA ASA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 1 636 994 000 NOK |
| 2018 | 1 677 687 000 NOK |
| 2019 | 1 806 836 000 NOK |
| 2020 | 2 075 480 000 NOK |
| 2021 | 2 387 824 000 NOK |
| 2022 | 2 532 618 000 NOK |
| 2023 | 2 248 018 000 NOK |
| 2024 | 2 191 376 000 NOK |
| 2025 | 2 374 248 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller16
Formål
Industrivirksomhet, handel i finansielle instrumenter og investeringer i aksjer og fast eiendom, samt annen virksomhet som har sammenheng med dette, herunder deltagelse i selskaper med tilsvarende eller lignende formål.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 374 248 | 2 191 376 | 2 248 018 | 2 532 618 | 2 387 824 | 2 075 480 | 1 806 836 | 1 677 687 | 1 636 994 |
| Sum kostnader | 2 243 990 | 2 169 027 | 2 283 876 | 2 208 053 | 2 157 618 | 1 882 895 | 1 734 310 | 1 613 161 | 1 543 233 |
| Driftsresultat | 130 258 | 22 349 | −35 858 | 324 565 | 230 206 | 192 585 | 72 526 | 64 526 | 93 761 |
| Sum finansinntekter | 86 820 | −198 694 | 163 150 | 732 | 2 818 | 5 314 | 7 388 | 6 742 | 6 015 |
| Sum finanskostnader | 99 807 | 96 496 | 95 951 | 26 149 | 11 838 | 38 165 | 17 941 | 15 395 | 15 393 |
| Netto finans | −12 987 | – | 67 199 | – | −9 020 | – | −10 553 | −8 653 | −9 378 |
| Resultat før skattekostnad | 117 271 | −272 841 | 31 341 | 299 148 | 221 186 | 159 734 | 61 973 | 55 873 | 84 383 |
| Årsresultat | 108 279 | −258 579 | 60 996 | 250 211 | 174 056 | 124 909 | 48 947 | 46 785 | 64 389 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 2 668 | – | −9 631 | – | −7 466 | – | – | – | – |
| Totalresultat | 110 947 | – | 51 367 | – | 166 589 | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 110 947 | – | 0 | – | 0 | – | 48 947 | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 16 431 | 19 232 | 21 884 | 21 771 | 26 556 | 31 865 | 31 398 | 30 946 | 26 097 |
| Sum varige driftsmidler | 986 784 | 930 194 | 976 416 | 1 028 454 | 926 469 | 931 857 | 933 134 | 801 055 | 759 724 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 264 186 | 1 182 659 | 1 395 430 | 1 092 318 | 1 464 | 200 | 2 954 | 252 | 313 |
| Sum anleggsmidler | 2 267 401 | 2 132 085 | 2 393 730 | 2 142 543 | 954 489 | 963 922 | 967 486 | 832 253 | 786 134 |
| Sum fordringer | 219 856 | – | 376 375 | – | 445 645 | – | 236 193 | 220 955 | 189 058 |
| Sum investeringer | – | – | 57 624 | – | 0 | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 649 214 | 779 716 | 846 829 | 803 127 | 873 723 | 1 168 011 | 847 963 | 855 532 | 764 568 |
| Sum eiendeler | 2 916 615 | 2 911 801 | 3 240 559 | 2 945 670 | 1 828 212 | 2 131 933 | 1 815 449 | 1 687 785 | 1 550 702 |
| Sum innskutt egenkapital | 52 652 | – | 52 652 | – | 62 096 | – | 52 655 | 52 772 | 53 114 |
| Sum opptjent egenkapital | 970 804 | – | 1 076 429 | – | 536 156 | – | 808 772 | 771 656 | 745 767 |
| Sum egenkapital | 1 023 456 | 912 509 | 1 129 081 | 832 682 | 598 252 | 990 217 | 861 427 | 824 428 | 798 881 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 151 203 | – | 190 703 | – | 91 995 | – | 84 309 | 77 005 | 76 363 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 784 104 | – | 785 673 | – | 466 537 | – | 372 156 | 356 149 | 262 898 |
| Sum langsiktig gjeld | 935 307 | 816 696 | 976 376 | 831 926 | 558 532 | 462 444 | 456 465 | 433 154 | 339 261 |
| Sum kortsiktig gjeld | 957 853 | 1 036 673 | 1 135 102 | 1 105 779 | 671 429 | 589 323 | 497 556 | 430 203 | 412 559 |
| Sum gjeld | 1 893 160 | 1 999 292 | 2 111 478 | 2 112 990 | 1 229 961 | 1 141 716 | 954 021 | 863 357 | 751 820 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 916 616 | 2 911 801 | 3 240 559 | 2 945 672 | 1 828 213 | 2 131 933 | 1 815 448 | 1 687 785 | 1 550 701 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 213 719 | 0 | 192 916 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −130 649 | 0 | −51 528 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | −57 976 | 0 | −538 104 | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 25 094 | 0 | −450 548 | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 63 205 | 0 | 70 961 | – | – | – | – |
Morselskapsregnskap (2021, 2015, 2014)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2021 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 555 042 | 982 253 | 923 738 |
| Sum kostnader | 572 895 | 994 931 | 937 076 |
| Driftsresultat | −17 853 | −12 678 | −13 338 |
| Sum finansinntekter | 779 206 | 498 686 | 100 180 |
| Sum finanskostnader | 7 660 | 12 974 | 16 410 |
| Netto finans | 771 546 | 485 712 | 83 770 |
| Resultat før skattekostnad | 753 693 | 473 034 | 70 432 |
| Årsresultat | 724 432 | 457 327 | 52 089 |
| Sum overføringer og disponeringer | 724 431 | 457 328 | 52 090 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2021 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 964 | 0 | 332 |
| Sum varige driftsmidler | – | 7 412 | 8 878 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 894 726 | 277 903 | 325 239 |
| Sum anleggsmidler | 897 690 | 285 315 | 334 449 |
| Sum fordringer | 293 670 | 234 950 | 277 297 |
| Sum omløpsmidler | 293 674 | 503 739 | 277 915 |
| Sum eiendeler | 1 191 364 | 789 054 | 612 364 |
| Sum innskutt egenkapital | 52 964 | 53 427 | 53 427 |
| Sum opptjent egenkapital | 655 948 | 460 264 | 24 416 |
| Sum egenkapital | 708 912 | 513 691 | 77 843 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 24 529 | 22 255 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 47 500 | 4 000 | 104 533 |
| Sum langsiktig gjeld | 47 500 | 28 529 | 126 788 |
| Sum kortsiktig gjeld | 434 952 | 246 834 | 407 732 |
| Sum gjeld | 482 452 | 275 363 | 534 520 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 191 364 | 789 054 | 612 363 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,5 % | 1 % | −1,6 % | 12,8 % | 9,6 % | 9,3 % | 4 % | 3,9 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 4,6 % | −11,8 % | 2,7 % | 9,9 % | 7,3 % | 6 % | 2,7 % | 2,8 % | 3,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,68 | 0,75 | 0,75 | 0,73 | 1,3 | 1,98 | 1,7 | 1,99 | 1,85 |
| Gjeldsgrad | 1,85 | 2,19 | 1,87 | 2,54 | 2,06 | 1,15 | 1,11 | 1,05 | 0,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,6 % | −28,3 % | 5,4 % | 30 % | 29,1 % | 12,6 % | 5,7 % | 5,7 % | 8,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8,3 % | −2,5 % | −11,2 % | 6,1 % | 15 % | 14,9 % | 7,7 % | 2,5 % | – |
| Arbeidskapital | −308,6 mill kr | −257 mill kr | −288,3 mill kr | −302,7 mill kr | 202,3 mill kr | 578,7 mill kr | 350,4 mill kr | 425,3 mill kr | 352 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller16
Vis 4 til
Underenheter (1)
Produksjon av finerplater og andre bygnings- og møbelplater av tre · VENNESLA |
Selger du til selskaper som BYGGMA ASA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.