BTV AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 1 341 556 NOK |
| 2012 | 1 686 864 NOK |
| 2013 | 1 617 520 NOK |
| 2014 | 1 390 759 NOK |
| 2015 | 753 100 NOK |
| 2016 | 956 808 NOK |
| 2017 | 1 229 680 NOK |
| 2018 | 1 322 072 NOK |
| 2019 | 1 620 317 NOK |
| 2020 | 1 329 585 NOK |
| 2021 | 1 833 567 NOK |
| 2022 | 1 854 966 NOK |
| 2023 | 1 852 047 NOK |
| 2024 | 2 630 982 NOK |
| 2025 | 1 843 723 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Byggteknisk vedlikehold, snekkering, maling, sandblåsing, taktekking, graving med tilhørende tjnester, samt renhold av maskiner etc.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 844 | 2 631 | 1 852 | 1 855 | 1 834 | 1 330 | 1 620 | 1 322 | 1 230 | 957 | 753 | 1 391 | 1 618 | 1 687 | 1 342 |
| Sum kostnader | 1 618 | 1 892 | 1 611 | 1 833 | 1 963 | 1 357 | 1 392 | 1 177 | 1 062 | 994 | 988 | 1 179 | 1 445 | 1 430 | 1 255 |
| Driftsresultat | 226 | 738 | 241 | 22 | −130 | −28 | 228 | 145 | 168 | −37 | −234 | 212 | 172 | 257 | 87 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 38 | 29 | −5 | 5 | 10 | 3 | 11 | 5 | – | 4 | 8 | 9 | 17 | 12 | 3 |
| Netto finans | −38 | −29 | −5 | −5 | −10 | −3 | −11 | −5 | 0 | −3 | −8 | −9 | −17 | −12 | −3 |
| Resultat før skattekostnad | 188 | 709 | 236 | 17 | −140 | −30 | 217 | 141 | 168 | −41 | −242 | 203 | 155 | 245 | 84 |
| Årsresultat | 146 | 553 | 184 | 13 | −109 | −24 | 170 | 107 | 126 | −34 | −182 | 148 | 111 | 177 | 60 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 553 | 184 | 13 | −109 | −24 | 170 | 107 | 126 | −34 | −182 | 148 | 111 | 177 | 60 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 39 | 43 | 12 | 31 | 29 | 49 | 74 | 67 | 7 | 15 | 9 | 24 |
| Sum varige driftsmidler | 1 368 | 1 542 | 763 | 623 | 760 | 834 | 958 | 611 | 439 | 418 | 624 | 896 | 666 | 719 | 423 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 43 | 101 | 159 | 108 | 138 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 368 | 1 586 | 865 | 822 | 910 | 984 | 990 | 640 | 489 | 493 | 691 | 903 | 681 | 729 | 447 |
| Sum fordringer | 154 | 163 | 90 | 450 | 226 | 205 | 180 | 354 | 158 | 33 | 64 | 431 | 464 | 105 | 94 |
| Sum omløpsmidler | 1 145 | 885 | 463 | 480 | 292 | 359 | 521 | 537 | 414 | 286 | 290 | 468 | 497 | 317 | 195 |
| Sum eiendeler | 2 513 | 2 471 | 1 328 | 1 302 | 1 202 | 1 342 | 1 511 | 1 177 | 902 | 779 | 981 | 1 371 | 1 178 | 1 046 | 641 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 548 | 1 402 | 849 | 664 | 651 | 760 | 784 | 614 | 507 | 381 | 415 | 597 | 449 | 338 | 162 |
| Sum egenkapital | 1 648 | 1 502 | 949 | 764 | 751 | 860 | 884 | 714 | 607 | 481 | 515 | 697 | 549 | 438 | 262 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 36 | 24 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 409 | 468 | 30 | 83 | 139 | 194 | 243 | 98 | – | – | 191 | 304 | 87 | 167 | 127 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 493 | 30 | 83 | 139 | 194 | 243 | 98 | 0 | 0 | 191 | 304 | 87 | 167 | 127 |
| Sum kortsiktig gjeld | 421 | 477 | 350 | 454 | 312 | 288 | 384 | 364 | 295 | 297 | 275 | 370 | 542 | 441 | 253 |
| Sum gjeld | 865 | 969 | 380 | 538 | 451 | 483 | 627 | 463 | 295 | 297 | 466 | 674 | 629 | 608 | 380 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 513 | 2 471 | 1 328 | 1 302 | 1 202 | 1 342 | 1 511 | 1 177 | 902 | 779 | 981 | 1 371 | 1 178 | 1 046 | 641 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,3 % | 28,1 % | 13 % | 1,2 % | −7,1 % | −2,1 % | 14,1 % | 11 % | 13,7 % | −3,9 % | −31,1 % | 15,2 % | 10,7 % | 15,2 % | 6,5 % |
| Resultatmargin | 7,9 % | 21 % | 10 % | 0,7 % | −5,9 % | −1,8 % | 10,5 % | 8,1 % | 10,2 % | −3,5 % | −24,2 % | 10,7 % | 6,9 % | 10,5 % | 4,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,72 | 1,86 | 1,32 | 1,06 | 0,94 | 1,25 | 1,36 | 1,47 | 1,4 | 0,96 | 1,06 | 1,27 | 0,92 | 0,72 | 0,77 |
| Gjeldsgrad | 0,53 | 0,65 | 0,4 | 0,7 | 0,6 | 0,56 | 0,71 | 0,65 | 0,49 | 0,62 | 0,9 | 0,97 | 1,15 | 1,39 | 1,45 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,9 % | 36,8 % | 19,4 % | 1,7 % | −14,5 % | −2,8 % | 19,2 % | 15 % | 20,7 % | −7 % | −35,4 % | 21,2 % | 20,2 % | 40,3 % | 23 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −29,9 % | 42,1 % | −0,2 % | 1,2 % | 37,9 % | −17,9 % | 22,6 % | 7,5 % | 28,5 % | 27 % | −45,8 % | −14 % | −4,1 % | 25,7 % | – |
| Arbeidskapital | 724 748 kr | 408 632 kr | 113 625 kr | 25 881 kr | −20 075 kr | 70 636 kr | 137 521 kr | 172 861 kr | 118 661 kr | −11 132 kr | 15 315 kr | 98 022 kr | −44 944 kr | −123 662 kr | −58 416 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Annen ferdiggjøring av bygninger · SANDEFJORD |
Selger du til selskaper som BTV AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.