BRUSTAD BRUK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 403 517 NOK |
| 2015 | 907 697 NOK |
| 2016 | 1 040 504 NOK |
| 2017 | 978 991 NOK |
| 2018 | 967 948 NOK |
| 2019 | 837 670 NOK |
| 2020 | 852 486 NOK |
| 2021 | 1 466 119 NOK |
| 2022 | 1 676 903 NOK |
| 2023 | 1 498 099 NOK |
| 2024 | 1 622 622 NOK |
| 2025 | 1 378 898 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Ikke tilgjengelig.Roller3
Formål
Produksjon og salg av treemballasje, samt alt som står i forbindelse med slik virksomhet, herunder deltakelse i andre selskap.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 379 | 1 623 | 1 498 | 1 677 | 1 466 | 852 | 838 | 968 | 979 | 1 041 | 908 | 404 |
| Sum kostnader | 1 163 | 1 612 | 1 457 | 1 454 | 1 117 | 809 | 689 | 936 | 917 | 1 048 | 732 | 428 |
| Driftsresultat | 216 | 11 | 41 | 223 | 350 | 44 | 148 | 32 | 62 | −7 | 176 | −24 |
| Sum finansinntekter | 13 | 3 | 2 | 1 | 9 | 9 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 51 | 53 | 54 | 47 | 35 | 36 | 44 | 40 | 43 | 46 | 57 | 31 |
| Netto finans | −38 | −50 | −51 | −46 | −26 | −27 | −35 | −40 | −43 | −46 | −57 | −31 |
| Resultat før skattekostnad | 178 | −39 | −10 | 177 | 324 | 16 | 114 | −8 | 19 | −53 | 119 | −55 |
| Årsresultat | 139 | −31 | −8 | 138 | 254 | 16 | 90 | −8 | 13 | −44 | 104 | −55 |
| Sum overføringer og disponeringer | 139 | −31 | −8 | −138 | −254 | −16 | −90 | 8 | −13 | 44 | −104 | 55 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 6 | 6 | – | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 733 | 677 | 701 | 814 | 841 | 720 | 540 | 601 | 629 | 719 | 809 | 858 |
| Sum anleggsmidler | 740 | 683 | 701 | 814 | 841 | 720 | 540 | 601 | 629 | 719 | 809 | 858 |
| Sum fordringer | 297 | 204 | 147 | 298 | 291 | 95 | 190 | 122 | 175 | 162 | 136 | 95 |
| Sum omløpsmidler | 621 | 608 | 762 | 788 | 703 | 318 | 315 | 220 | 282 | 271 | 251 | 152 |
| Sum eiendeler | 1 361 | 1 292 | 1 464 | 1 602 | 1 543 | 1 037 | 855 | 821 | 911 | 990 | 1 059 | 1 010 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 24 |
| Sum opptjent egenkapital | 603 | 464 | 495 | 503 | 365 | 111 | 94 | 4 | 12 | −1 | 43 | −55 |
| Sum egenkapital | 633 | 494 | 525 | 533 | 395 | 141 | 124 | 34 | 42 | 29 | 73 | −31 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | 3 | 10 | 11 | – | – | – | – | – | 9 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 514 | 604 | 693 | 783 | 860 | 725 | 466 | 535 | 606 | 676 | 730 | 800 |
| Sum langsiktig gjeld | 514 | 604 | 696 | 793 | 871 | 725 | 466 | 535 | 606 | 676 | 739 | 800 |
| Sum kortsiktig gjeld | 214 | 194 | 243 | 277 | 277 | 172 | 265 | 252 | 263 | 285 | 248 | 241 |
| Sum gjeld | 728 | 798 | 939 | 1 070 | 1 149 | 897 | 731 | 787 | 869 | 961 | 986 | 1 041 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 361 | 1 292 | 1 464 | 1 602 | 1 543 | 1 037 | 855 | 821 | 911 | 990 | 1 059 | 1 010 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,7 % | 0,7 % | 2,8 % | 13,3 % | 23,8 % | 5,1 % | 17,7 % | 3,3 % | 6,4 % | −0,7 % | 19,3 % | −6,1 % |
| Resultatmargin | 10,1 % | −1,9 % | −0,5 % | 8,2 % | 17,3 % | 1,9 % | 10,8 % | −0,8 % | 1,3 % | −4,2 % | 11,5 % | −13,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,91 | 3,14 | 3,14 | 2,85 | 2,53 | 1,85 | 1,19 | 0,87 | 1,07 | 0,95 | 1,01 | 0,63 |
| Gjeldsgrad | 1,15 | 1,61 | 1,79 | 2,01 | 2,91 | 6,37 | 5,89 | 23,27 | 20,69 | 32,88 | 13,5 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,9 % | −6,2 % | −1,5 % | 25,9 % | 64,4 % | 11,7 % | 72,8 % | −24,2 % | 30,5 % | −150 % | 142,2 % | 178,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −15 % | 8,3 % | −10,7 % | 14,4 % | 72 % | 1,8 % | −13,5 % | −1,1 % | −5,9 % | 14,6 % | 124,9 % | – |
| Arbeidskapital | 407 467 kr | 414 839 kr | 519 758 kr | 510 958 kr | 425 450 kr | 146 000 kr | 50 076 kr | −31 973 kr | 18 753 kr | −13 988 kr | 2 752 kr | −88 852 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Produksjon av treemballasje · VESTMARKA |
Selger du til selskaper som BRUSTAD BRUK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.