BRAA OG SØRVÅG BYGG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 41 589 278 NOK |
| 2012 | 43 548 351 NOK |
| 2013 | 43 501 843 NOK |
| 2014 | 43 869 794 NOK |
| 2015 | 49 043 355 NOK |
| 2016 | 43 735 972 NOK |
| 2017 | 51 408 730 NOK |
| 2018 | 51 304 133 NOK |
| 2019 | 57 019 096 NOK |
| 2020 | 63 816 496 NOK |
| 2021 | 74 903 948 NOK |
| 2022 | 73 679 929 NOK |
| 2023 | 82 906 936 NOK |
| 2024 | 57 726 530 NOK |
| 2025 | 57 962 281 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Byggevirksomhet og hva dertil hører.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 57 962 | 57 727 | 82 907 | 73 680 | 74 904 | 63 816 | 57 019 | 51 304 | 51 409 | 43 736 | 49 043 | 43 870 | 43 502 | 43 548 | 41 589 |
| Sum kostnader | 63 396 | 57 360 | 76 529 | 65 068 | 67 940 | 59 350 | 54 833 | 49 193 | 49 990 | 42 616 | 46 549 | 42 987 | 42 925 | 42 210 | 40 025 |
| Driftsresultat | −5 434 | 366 | 6 378 | 8 612 | 6 964 | 4 467 | 2 186 | 2 111 | 1 418 | 1 120 | 2 495 | 882 | 577 | 1 338 | 1 564 |
| Sum finansinntekter | 290 | 0 | 0 | 1 | 15 | 6 | 14 | 17 | 12 | 10 | 9 | 177 | 122 | 144 | 102 |
| Sum finanskostnader | 5 | 14 | 5 | 6 | 15 | 30 | 15 | 14 | 13 | 17 | 18 | 16 | 14 | 15 | 16 |
| Netto finans | 285 | −14 | −5 | −5 | 1 | −24 | −1 | 3 | −2 | −7 | −9 | 160 | 108 | 129 | 86 |
| Resultat før skattekostnad | −5 149 | 353 | 6 373 | 8 607 | 6 965 | 4 442 | 2 185 | 2 114 | 1 417 | 1 113 | 2 486 | 1 043 | 685 | 1 468 | 1 651 |
| Årsresultat | −4 017 | 273 | 4 970 | 6 712 | 5 433 | 3 465 | 1 704 | 1 623 | 1 076 | 820 | 1 799 | 749 | 481 | 1 041 | 1 175 |
| Totalresultat | −4 017 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 749 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −4 017 | 273 | 4 970 | 6 712 | 5 433 | 3 465 | 1 704 | 1 623 | 1 076 | 820 | 1 799 | 749 | 481 | 1 041 | 1 175 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 144 | 12 | 0 | 0 | 32 | 21 | 24 | 12 | 8 | 16 | 10 | 3 | 21 | 25 | 22 |
| Sum varige driftsmidler | 1 186 | 1 684 | 1 456 | 1 786 | 472 | 602 | 542 | 748 | 823 | 313 | 341 | 439 | 201 | 208 | 151 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 506 | 8 | 43 | 80 | 135 | 190 | 119 | 196 | 170 | 227 | 282 | 9 | 9 | 12 | 11 |
| Sum anleggsmidler | 2 836 | 1 705 | 1 499 | 1 866 | 640 | 814 | 685 | 957 | 1 000 | 556 | 633 | 451 | 231 | 244 | 184 |
| Sum fordringer | 18 189 | 9 257 | 22 413 | 13 739 | 13 434 | 10 898 | 11 010 | 11 630 | 11 424 | 11 894 | 11 035 | 11 027 | 8 676 | 8 714 | 8 897 |
| Sum investeringer | – | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 11 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 18 311 | 21 308 | 33 076 | 28 034 | 22 864 | 26 566 | 22 712 | 21 597 | 21 015 | 21 102 | 20 280 | 16 968 | 16 422 | 17 441 | 17 531 |
| Sum eiendeler | 21 147 | 23 013 | 34 575 | 29 901 | 23 504 | 27 380 | 23 397 | 22 554 | 22 015 | 21 658 | 20 913 | 17 419 | 16 653 | 17 686 | 17 715 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 343 | 13 360 | 13 087 | 11 117 | 7 405 | 12 973 | 10 508 | 9 804 | 9 181 | 9 105 | 9 285 | 7 486 | 6 737 | 6 256 | 5 215 |
| Sum egenkapital | 9 443 | 13 460 | 13 187 | 11 217 | 7 505 | 13 073 | 10 608 | 9 904 | 9 281 | 9 205 | 9 385 | 7 586 | 6 837 | 6 356 | 5 315 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 25 | 49 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 25 | 49 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 704 | 9 553 | 21 364 | 18 635 | 15 999 | 14 308 | 12 789 | 12 650 | 12 734 | 12 453 | 11 528 | 9 833 | 9 817 | 11 330 | 12 400 |
| Sum gjeld | 11 704 | 9 553 | 21 388 | 18 684 | 15 999 | 14 308 | 12 789 | 12 650 | 12 734 | 12 453 | 11 528 | 9 833 | 9 817 | 11 330 | 12 400 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 147 | 23 013 | 34 575 | 29 901 | 23 504 | 27 380 | 23 397 | 22 554 | 22 015 | 21 658 | 20 913 | 17 419 | 16 653 | 17 686 | 17 715 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −9,4 % | 0,6 % | 7,7 % | 11,7 % | 9,3 % | 7 % | 3,8 % | 4,1 % | 2,8 % | 2,6 % | 5,1 % | 2 % | 1,3 % | 3,1 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | −6,9 % | 0,5 % | 6 % | 9,1 % | 7,2 % | 5,4 % | 3 % | 3,2 % | 2,1 % | 1,9 % | 3,7 % | 1,7 % | 1,1 % | 2,4 % | 2,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,56 | 2,23 | 1,55 | 1,5 | 1,43 | 1,86 | 1,78 | 1,71 | 1,65 | 1,69 | 1,76 | 1,73 | 1,67 | 1,54 | 1,41 |
| Gjeldsgrad | 1,24 | 0,71 | 1,62 | 1,67 | 2,13 | 1,09 | 1,21 | 1,28 | 1,37 | 1,35 | 1,23 | 1,3 | 1,44 | 1,78 | 2,33 |
| Egenkapitalrentabilitet | −42,5 % | 2 % | 37,7 % | 59,8 % | 72,4 % | 26,5 % | 16,1 % | 16,4 % | 11,6 % | 8,9 % | 19,2 % | 9,9 % | 7 % | 16,4 % | 22,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 0,4 % | −30,4 % | 12,5 % | −1,6 % | 17,4 % | 11,9 % | 11,1 % | −0,2 % | 17,5 % | −10,8 % | 11,8 % | 0,8 % | −0,1 % | 4,7 % | – |
| Arbeidskapital | 6,6 mill kr | 11,8 mill kr | 11,7 mill kr | 9,4 mill kr | 6,9 mill kr | 12,3 mill kr | 9,9 mill kr | 8,9 mill kr | 8,3 mill kr | 8,6 mill kr | 8,8 mill kr | 7,1 mill kr | 6,6 mill kr | 6,1 mill kr | 5,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Snekkerarbeid · TILLER | 33 ans. |
Selger du til selskaper som BRAA OG SØRVÅG BYGG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.