BORG SANDBLÅSING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 3 616 003 NOK |
| 2014 | 4 251 600 NOK |
| 2015 | 3 340 978 NOK |
| 2016 | 2 123 643 NOK |
| 2017 | 2 490 776 NOK |
| 2018 | 2 856 374 NOK |
| 2019 | 3 616 110 NOK |
| 2020 | 2 795 785 NOK |
| 2021 | 2 590 554 NOK |
| 2022 | 2 995 241 NOK |
| 2023 | 3 064 710 NOK |
| 2024 | 2 500 003 NOK |
| 2025 | 1 096 994 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Sandblåsing av jern, tre, metall, betong, grunning og lakkering samt alt som faller naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 097 | 2 500 | 3 065 | 2 995 | 2 591 | 2 796 | 3 616 | 2 856 | 2 491 | 2 124 | 3 341 | 4 252 | 3 616 |
| Sum kostnader | 748 | 1 668 | 2 508 | 2 409 | 2 288 | 2 356 | 2 618 | 2 554 | 2 224 | 2 130 | 2 588 | 2 613 | 2 782 |
| Driftsresultat | 349 | 832 | 557 | 586 | 302 | 439 | 998 | 302 | 267 | −7 | 752 | 1 638 | 834 |
| Sum finansinntekter | 375 | 295 | 218 | 23 | 89 | 98 | 125 | 11 | 117 | 48 | 28 | 17 | 0 |
| Sum finanskostnader | 2 | 0 | 1 | 19 | 0 | 1 | 0 | 56 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 |
| Netto finans | 373 | 295 | 217 | 3 | 89 | 97 | 125 | −46 | 116 | 47 | 27 | 15 | −1 |
| Resultat før skattekostnad | 723 | 1 127 | 774 | 590 | 391 | 536 | 1 123 | 257 | 384 | 41 | 780 | 1 653 | 834 |
| Årsresultat | 603 | 907 | 632 | 456 | 323 | 436 | 900 | 184 | 317 | 40 | 570 | 1 207 | 597 |
| Sum overføringer og disponeringer | 603 | 907 | 632 | 456 | 323 | 436 | 900 | 184 | 317 | 40 | 570 | 1 207 | 597 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 2 678 | 60 | 102 | 156 | 209 | 267 | 102 | 162 | 156 | 205 | 271 | 337 | 333 |
| Sum anleggsmidler | 2 678 | 65 | 103 | 156 | 209 | 267 | 107 | 171 | 158 | 205 | 271 | 337 | 333 |
| Sum fordringer | 133 | 111 | 567 | 246 | 245 | 393 | 600 | 319 | 618 | 356 | 283 | 481 | 459 |
| Sum investeringer | 1 781 | 1 599 | 1 473 | 1 342 | 1 361 | 1 280 | 1 195 | 1 085 | 1 141 | 1 034 | 598 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 4 619 | 6 734 | 5 626 | 4 924 | 4 301 | 4 017 | 3 801 | 2 756 | 2 943 | 2 629 | 2 886 | 2 339 | 1 114 |
| Sum eiendeler | 7 297 | 6 799 | 5 728 | 5 080 | 4 510 | 4 284 | 3 908 | 2 927 | 3 102 | 2 835 | 3 157 | 2 676 | 1 446 |
| Sum innskutt egenkapital | 85 | 85 | 85 | 85 | 85 | 85 | 85 | 85 | 85 | 85 | 85 | 85 | 85 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 672 | 6 069 | 5 162 | 4 530 | 4 074 | 3 751 | 3 315 | 2 414 | 2 730 | 2 413 | 2 373 | 1 804 | 597 |
| Sum egenkapital | 6 757 | 6 154 | 5 247 | 4 615 | 4 159 | 3 836 | 3 400 | 2 499 | 2 815 | 2 498 | 2 458 | 1 889 | 682 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 65 | 0 | 0 | 5 | 8 | 9 | 0 | 0 | 0 | 3 | 8 | 10 | 5 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | – | – | – | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 475 | 645 | 481 | 461 | 343 | 438 | 508 | 428 | 287 | 334 | 691 | 777 | 759 |
| Sum gjeld | 540 | 645 | 481 | 465 | 351 | 448 | 508 | 428 | 287 | 337 | 699 | 787 | 764 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 297 | 6 799 | 5 728 | 5 080 | 4 510 | 4 284 | 3 908 | 2 927 | 3 102 | 2 835 | 3 157 | 2 676 | 1 446 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 31,8 % | 33,3 % | 18,2 % | 19,6 % | 11,7 % | 15,7 % | 27,6 % | 10,6 % | 10,7 % | −0,3 % | 22,5 % | 38,5 % | 23,1 % |
| Resultatmargin | 55 % | 36,3 % | 20,6 % | 15,2 % | 12,5 % | 15,6 % | 24,9 % | 6,5 % | 12,7 % | 1,9 % | 17,1 % | 28,4 % | 16,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 9,73 | 10,44 | 11,69 | 10,69 | 12,54 | 9,16 | 7,48 | 6,45 | 10,26 | 7,88 | 4,18 | 3,01 | 1,47 |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 0,1 | 0,09 | 0,1 | 0,08 | 0,12 | 0,15 | 0,17 | 0,1 | 0,13 | 0,28 | 0,42 | 1,12 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,9 % | 14,7 % | 12 % | 9,9 % | 7,8 % | 11,4 % | 26,5 % | 7,4 % | 11,3 % | 1,6 % | 23,2 % | 63,9 % | 87,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −56,1 % | −18,4 % | 2,3 % | 15,6 % | −7,3 % | −22,7 % | 26,6 % | 14,7 % | 17,3 % | −36,4 % | −21,4 % | 17,6 % | – |
| Arbeidskapital | 4,1 mill kr | 6,1 mill kr | 5,1 mill kr | 4,5 mill kr | 4 mill kr | 3,6 mill kr | 3,3 mill kr | 2,3 mill kr | 2,7 mill kr | 2,3 mill kr | 2,2 mill kr | 1,6 mill kr | 355 000 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Bearbeiding av metaller · KLAVESTADHAUGEN |
Selger du til selskaper som BORG SANDBLÅSING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.