BOLSTAD GÅRDSDRIFT AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Landbruksrelatert virksomhet deriblant tjenester knyttet til dyrehold, fôr- og matproduksjon, skogbruk, samt drift- og utleie av maskiner som er nødvendige for slik virksomhet. Selskapet skal også leie ut lokaler til relatert virksomhet, lagertjenester, bolig og korttidsarrangement med tilhørende servering av mat og drikke, og andre tjenester som naturlig faller inn under dette. I tillegg skal selskapet delta i andre selskaper, og gi økonomisk støtte til frivillige- og/eller ideelle organisasjoner.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 102 | 2 487 | 2 339 | 1 828 | 1 538 | 1 187 | 1 110 | 981 | 731 | 732 | 1 117 | 1 624 | 1 421 | 1 431 |
| Sum kostnader | 2 821 | 2 340 | 2 300 | 1 767 | 1 597 | 1 475 | 1 096 | 1 072 | 1 046 | 912 | 1 272 | 1 450 | 1 423 | 1 666 |
| Driftsresultat | 281 | 147 | 39 | 61 | −59 | −288 | 14 | −91 | −315 | −180 | −155 | 175 | −2 | −236 |
| Sum finansinntekter | 9 | 6 | 5 | 5 | 448 | 16 | 4 | 1 | 1 | 34 | 23 | 14 | 17 | 7 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 15 | 7 | 133 | 2 | 4 | 1 | 4 | 2 | 1 | 2 | 1 | 68 |
| Netto finans | 9 | 6 | −9 | −2 | 314 | 14 | −0 | −0 | −2 | 32 | 22 | 12 | 16 | −61 |
| Resultat før skattekostnad | 289 | 153 | 29 | 59 | 256 | −274 | 14 | −91 | −317 | −148 | −133 | 186 | 14 | −297 |
| Årsresultat | 289 | 153 | 29 | 59 | 256 | −274 | 14 | −91 | −317 | −148 | −133 | 186 | 14 | −297 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 289 | 153 | 29 | 59 | 256 | −274 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 289 | 153 | 29 | 59 | 256 | −274 | 14 | −91 | −317 | −148 | −133 | 186 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 289 | 153 | 29 | 59 | 256 | −274 | 14 | −91 | −317 | −148 | −133 | 186 | 14 | −297 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 335 | 1 191 | 1 136 | 1 492 | 1 179 | 876 | 987 | 91 | 252 | 325 | 442 | 489 | 359 | 409 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 308 | 398 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 556 | 556 | 556 | 525 | 8 | 8 | 8 |
| Sum anleggsmidler | 1 643 | 1 589 | 1 144 | 1 500 | 1 187 | 884 | 996 | 647 | 808 | 882 | 967 | 497 | 367 | 417 |
| Sum fordringer | 729 | 661 | 611 | 467 | 12 889 | 706 | 679 | 385 | 356 | 154 | 130 | 724 | 1 118 | 688 |
| Sum omløpsmidler | 1 790 | 1 399 | 1 929 | 1 427 | 14 355 | 943 | 1 669 | 820 | 493 | 522 | 540 | 1 022 | 1 384 | 1 019 |
| Sum eiendeler | 3 433 | 2 987 | 3 073 | 2 927 | 15 543 | 1 827 | 2 665 | 1 467 | 1 302 | 1 403 | 1 507 | 1 519 | 1 751 | 1 436 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 522 | 2 522 | 2 522 | 4 449 | 17 449 | 338 | 135 | 135 | 135 | 135 | 135 | 135 | 135 | 935 |
| Sum opptjent egenkapital | 472 | 183 | 29 | −1 927 | −1 986 | 1 360 | 1 635 | 1 129 | 1 060 | 1 182 | 1 222 | 1 258 | 389 | 355 |
| Sum egenkapital | 2 994 | 2 704 | 2 551 | 2 522 | 15 463 | 1 699 | 1 770 | 1 264 | 1 195 | 1 317 | 1 357 | 1 393 | 524 | 1 290 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 439 | 283 | 522 | 405 | 79 | 129 | 895 | 203 | 107 | 86 | 150 | 126 | 1 227 | 146 |
| Sum gjeld | 439 | 283 | 522 | 405 | 79 | 129 | 895 | 203 | 107 | 86 | 150 | 126 | 1 227 | 146 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 433 | 2 987 | 3 073 | 2 927 | 15 543 | 1 827 | 2 665 | 1 467 | 1 302 | 1 403 | 1 507 | 1 519 | 1 751 | 1 436 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9 % | 5,9 % | 1,7 % | 3,3 % | −3,8 % | −24,3 % | 1,3 % | −9,3 % | −43 % | −24,6 % | −13,9 % | 10,8 % | −0,2 % | −16,5 % |
| Resultatmargin | 9,3 % | 6,2 % | 1,3 % | 3,2 % | 16,6 % | −23,1 % | 1,3 % | −9,3 % | −43,4 % | −20,2 % | −11,9 % | 11,5 % | 1 % | −20,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 4,07 | 4,94 | 3,7 | 3,52 | 180,64 | 7,33 | 1,86 | 4,04 | 4,61 | 6,05 | 3,59 | 8,11 | 1,13 | 6,96 |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 0,1 | 0,2 | 0,16 | 0,01 | 0,08 | 0,51 | 0,16 | 0,09 | 0,07 | 0,11 | 0,09 | 2,34 | 0,11 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,7 % | 5,7 % | 1,1 % | 2,3 % | 1,7 % | −16,2 % | 0,8 % | −7,2 % | −26,5 % | −11,3 % | −9,8 % | 13,4 % | 2,6 % | −23 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 24,7 % | 6,3 % | 28 % | 18,8 % | 29,6 % | 6,9 % | 13,2 % | 34,1 % | −0,1 % | −34,5 % | −31,2 % | 14,4 % | −0,7 % | – |
| Arbeidskapital | 1,4 mill kr | 1,1 mill kr | 1,4 mill kr | 1 mill kr | 14,3 mill kr | 814 748 kr | 774 031 kr | 617 036 kr | 386 260 kr | 435 398 kr | 389 663 kr | 895 929 kr | 157 188 kr | 872 817 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Sauehold · SANDE I VESTFOLD |
Selger du til selskaper som BOLSTAD GÅRDSDRIFT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.