BN ENTREPRENØR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 113 285 315 NOK |
| 2012 | 181 012 910 NOK |
| 2013 | 209 108 869 NOK |
| 2014 | 205 825 291 NOK |
| 2015 | 233 056 945 NOK |
| 2016 | 231 767 371 NOK |
| 2017 | 232 485 583 NOK |
| 2018 | 280 895 771 NOK |
| 2019 | 323 741 304 NOK |
| 2020 | 356 060 988 NOK |
| 2021 | 319 067 311 NOK |
| 2022 | 345 843 223 NOK |
| 2023 | 334 232 644 NOK |
| 2024 | 353 848 473 NOK |
| 2025 | 407 162 462 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Drift av entreprenørforretning, samt eventuell deltakelse i andre lønnsomme selskaper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 407 162 | 353 848 | 334 233 | 345 843 | 319 067 | 356 061 | 323 741 | 280 896 | 232 486 | 231 767 | 233 057 | 205 825 | 209 109 | 181 013 | 113 285 |
| Sum kostnader | 379 968 | 327 006 | 305 749 | 317 863 | 300 610 | 322 304 | 296 085 | 255 641 | 212 232 | 216 732 | 209 688 | 183 604 | 184 121 | 161 483 | 102 162 |
| Driftsresultat | 27 195 | 26 842 | 28 484 | 27 981 | 18 458 | 33 757 | 27 656 | 25 255 | 20 254 | 15 036 | 23 369 | 22 222 | 24 988 | 19 530 | 11 123 |
| Sum finansinntekter | 4 256 | 5 925 | 4 245 | 1 071 | 275 | 554 | 716 | 537 | 399 | 446 | 648 | 887 | 751 | 578 | 214 |
| Sum finanskostnader | 2 410 | 2 621 | 2 211 | 1 566 | 982 | 1 620 | 991 | 957 | 846 | 681 | 856 | 881 | 640 | 1 417 | 1 024 |
| Netto finans | 1 845 | – | – | – | – | – | −275 | −420 | −447 | −236 | −208 | 6 | 111 | −839 | −809 |
| Resultat før skattekostnad | 29 040 | 30 146 | 30 519 | 27 486 | 17 750 | 32 691 | 27 382 | 24 835 | 19 807 | 14 800 | 23 160 | 22 228 | 25 100 | 18 690 | 10 314 |
| Årsresultat | 22 620 | 23 486 | 23 767 | 20 106 | 13 828 | 25 455 | 21 339 | 19 229 | 15 090 | 11 031 | 16 901 | 16 183 | 18 034 | 13 416 | 7 351 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 16 183 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | 21 339 | 19 229 | 15 090 | 11 031 | 16 901 | 16 183 | 18 034 | 13 416 | 7 351 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 72 | 224 | 482 | 1 333 | 2 183 | 2 602 | 2 902 | 2 965 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 63 175 | 57 539 | 62 404 | 45 762 | 45 391 | 45 590 | 45 597 | 34 246 | 36 844 | 34 935 | 32 513 | 33 418 | 35 590 | 37 402 | 29 794 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 8 531 | 20 | 20 | 8 020 | 52 261 | – | 300 | 341 | 41 | – | – | – | 15 | – |
| Sum anleggsmidler | 63 247 | 66 293 | 62 906 | 47 114 | 55 594 | 48 192 | 48 499 | 37 512 | 37 185 | 34 976 | 32 513 | 33 418 | 35 590 | 37 417 | 29 794 |
| Sum fordringer | 182 132 | – | – | – | – | – | 84 750 | 89 336 | 71 283 | 76 030 | 78 505 | 81 323 | 58 332 | 49 428 | 31 327 |
| Sum investeringer | 7 929 | – | – | – | – | – | 20 126 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 228 198 | 217 113 | 203 036 | 195 459 | 171 897 | 171 327 | 140 205 | 110 493 | 101 737 | 96 410 | 102 995 | 94 612 | 83 973 | 80 041 | 45 830 |
| Sum eiendeler | 291 444 | 283 407 | 265 942 | 242 574 | 227 491 | 219 519 | 188 704 | 148 004 | 138 922 | 131 386 | 135 508 | 128 030 | 119 563 | 117 458 | 75 624 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 004 | – | – | – | – | – | 5 004 | 5 004 | 5 004 | 5 004 | 5 004 | 5 004 | 5 004 | 5 004 | 5 004 |
| Sum opptjent egenkapital | 152 888 | – | – | – | – | – | 76 067 | 54 729 | 35 946 | 34 357 | 35 694 | 34 793 | 32 610 | 19 576 | 10 160 |
| Sum egenkapital | 157 892 | 148 929 | 138 692 | 115 623 | 95 662 | 83 509 | 81 071 | 59 732 | 40 950 | 39 360 | 40 698 | 39 797 | 37 614 | 24 580 | 15 164 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 11 490 | – | – | – | – | – | 4 561 | 3 103 | 1 637 | 267 | 563 | 1 431 | 359 | 1 460 | 1 592 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 34 670 | – | – | – | – | – | 39 687 | 28 846 | 31 870 | 28 924 | 24 317 | 23 902 | 26 085 | 30 966 | 23 848 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 38 785 | 46 566 | 36 677 | 44 849 | 38 365 | 44 247 | 31 949 | 33 507 | 29 192 | 24 880 | 25 332 | 26 444 | 32 426 | 25 439 |
| Sum kortsiktig gjeld | 87 392 | 87 161 | 73 682 | 83 380 | 80 677 | 93 967 | 63 386 | 56 323 | 64 465 | 62 834 | 69 930 | 62 901 | 55 506 | 60 453 | 35 021 |
| Sum gjeld | 133 552 | 134 478 | 127 250 | 126 950 | 131 829 | 136 010 | 107 633 | 88 272 | 97 972 | 92 026 | 94 810 | 88 233 | 81 949 | 92 879 | 60 460 |
| Sum egenkapital og gjeld | 291 444 | 283 407 | 265 942 | 242 574 | 227 491 | 219 519 | 188 704 | 148 004 | 138 922 | 131 386 | 135 508 | 128 030 | 119 563 | 117 458 | 75 624 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 44 172 | −18 651 | 39 028 | 37 763 | 37 728 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −22 113 | −37 292 | −6 309 | −22 300 | −6 304 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −20 676 | 9 889 | −14 426 | −18 795 | −1 322 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 1 383 | −46 054 | 18 292 | −3 331 | 30 103 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 35 609 | 34 226 | 80 280 | 61 988 | 65 318 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,7 % | 7,6 % | 8,5 % | 8,1 % | 5,8 % | 9,5 % | 8,5 % | 9 % | 8,7 % | 6,5 % | 10 % | 10,8 % | 12 % | 10,8 % | 9,8 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 6,6 % | 7,1 % | 5,8 % | 4,3 % | 7,1 % | 6,6 % | 6,9 % | 6,5 % | 4,8 % | 7,2 % | 7,9 % | 8,6 % | 7,4 % | 6,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,61 | 2,49 | 2,76 | 2,34 | 2,13 | 1,82 | 2,21 | 1,96 | 1,58 | 1,53 | 1,47 | 1,5 | 1,51 | 1,32 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 0,85 | 0,9 | 0,92 | 1,1 | 1,38 | 1,63 | 1,33 | 1,48 | 2,39 | 2,34 | 2,33 | 2,22 | 2,18 | 3,78 | 3,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,3 % | 15,8 % | 17,1 % | 17,4 % | 14,5 % | 30,5 % | 26,3 % | 32,2 % | 36,9 % | 28 % | 41,5 % | 40,7 % | 47,9 % | 54,6 % | 48,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 15,1 % | 5,9 % | −3,4 % | 8,4 % | −10,4 % | 10 % | 15,3 % | 20,8 % | 0,3 % | −0,6 % | 13,2 % | −1,6 % | 15,5 % | 59,8 % | – |
| Arbeidskapital | 140,8 mill kr | 130 mill kr | 129,4 mill kr | 112,1 mill kr | 91,2 mill kr | 77,4 mill kr | 76,8 mill kr | 54,2 mill kr | 37,3 mill kr | 33,6 mill kr | 33,1 mill kr | 31,7 mill kr | 28,5 mill kr | 19,6 mill kr | 10,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Grunnarbeid · HEIMDAL | 135 ans. |
Selger du til selskaper som BN ENTREPRENØR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.