BLINK HYTTA SIGDAL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 11 605 102 NOK |
| 2015 | 23 001 954 NOK |
| 2016 | 21 761 567 NOK |
| 2017 | 23 846 340 NOK |
| 2018 | 25 933 305 NOK |
| 2019 | 28 810 887 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | Ikke tilgjengelig |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Produsere og selge hytter og andre beslektede produkter. Utføre arbeidsoppdrag i forbindelse med oppføring og vedlikehold av hytter og hus, herunder investering i eiendom og andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | – | – | – | – | – | – | 28 811 | 25 933 | 23 846 | 21 762 | 23 002 | 11 605 |
| Sum kostnader | – | – | – | – | – | – | 26 904 | 23 426 | 21 447 | 20 319 | 23 131 | 11 759 |
| Driftsresultat | – | – | – | – | – | – | 1 907 | 2 508 | 2 400 | 1 442 | −129 | −154 |
| Sum finansinntekter | – | – | – | – | – | – | 198 | 222 | 207 | 1 281 | 199 | 897 |
| Sum finanskostnader | – | – | – | – | – | – | 1 | 2 | 6 | 7 | 3 | 1 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | – | 197 | 220 | 201 | 1 274 | 197 | 896 |
| Resultat før skattekostnad | – | – | – | – | – | – | 2 103 | 2 727 | 2 601 | 2 716 | 68 | 742 |
| Årsresultat | – | – | – | – | – | – | 1 673 | 2 112 | 1 998 | 2 333 | 82 | 756 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | 1 673 | 2 112 | 1 998 | 2 333 | 82 | 756 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 102 | 0 | 0 | – | – | – | – | 86 | 86 | 86 | 86 | 86 |
| Sum varige driftsmidler | 523 | 986 | 1 832 | 2 206 | 2 204 | 2 265 | 733 | 1 247 | 1 224 | 1 061 | 1 134 | 1 180 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 886 | 15 542 | 6 820 | 6 991 | 4 325 | 10 055 | 6 691 | 3 354 | 6 005 | 5 372 | 3 823 | 1 770 |
| Sum anleggsmidler | 15 511 | 16 528 | 8 652 | 9 197 | 6 529 | 12 320 | 7 425 | 4 687 | 7 315 | 6 519 | 5 042 | 3 035 |
| Sum fordringer | 2 227 | 4 252 | 8 881 | 9 248 | 3 216 | 2 593 | 2 130 | 2 213 | 2 945 | 1 025 | 606 | 961 |
| Sum investeringer | 278 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 12 436 | 13 522 | 15 423 | 17 450 | 13 523 | 5 306 | 10 343 | 10 878 | 5 481 | 3 148 | 3 680 | 3 576 |
| Sum eiendeler | 27 948 | 30 050 | 24 075 | 26 646 | 20 052 | 17 626 | 17 767 | 15 565 | 12 796 | 9 668 | 8 723 | 6 612 |
| Sum innskutt egenkapital | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 190 | 10 572 | 9 963 | 9 283 | 7 991 | 8 452 | 12 126 | 10 786 | 8 725 | 6 727 | 4 567 | 4 485 |
| Sum egenkapital | 13 590 | 10 972 | 10 363 | 9 683 | 8 391 | 8 852 | 12 526 | 11 186 | 9 125 | 7 127 | 4 967 | 4 885 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 268 | 327 | 696 | 179 | 372 | 347 | 56 | 299 | 223 | 54 | 67 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 587 | 14 393 | 8 893 | 10 500 | 7 000 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 14 661 | 9 220 | 11 196 | 7 179 | 372 | 347 | 56 | 299 | 223 | 54 | 67 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 770 | 4 416 | 4 492 | 5 767 | 4 482 | 8 402 | 4 895 | 4 323 | 3 373 | 2 318 | 3 702 | 1 659 |
| Sum gjeld | 14 358 | 19 077 | 13 712 | 16 964 | 11 661 | 8 774 | 5 242 | 4 379 | 3 671 | 2 541 | 3 756 | 1 727 |
| Sum egenkapital og gjeld | 27 948 | 30 050 | 24 075 | 26 646 | 20 052 | 17 626 | 17 767 | 15 565 | 12 796 | 9 668 | 8 723 | 6 612 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | – | – | – | – | – | – | 6,6 % | 9,7 % | 10,1 % | 6,6 % | −0,6 % | −1,3 % |
| Resultatmargin | – | – | – | – | – | – | 5,8 % | 8,1 % | 8,4 % | 10,7 % | 0,4 % | 6,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,3 | 3,06 | 3,43 | 3,03 | 3,02 | 0,63 | 2,11 | 2,52 | 1,63 | 1,36 | 0,99 | 2,16 |
| Gjeldsgrad | 1,06 | 1,74 | 1,32 | 1,75 | 1,39 | 0,99 | 0,42 | 0,39 | 0,4 | 0,36 | 0,76 | 0,35 |
| Egenkapitalrentabilitet | – | – | – | – | – | – | 13,4 % | 18,9 % | 21,9 % | 32,7 % | 1,6 % | 15,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | – | – | – | – | 11,1 % | 8,8 % | 9,6 % | −5,4 % | 98,2 % | – |
| Arbeidskapital | 8,7 mill kr | 9,1 mill kr | 10,9 mill kr | 11,7 mill kr | 9 mill kr | −3,1 mill kr | 5,4 mill kr | 6,6 mill kr | 2,1 mill kr | 830 540 kr | −21 886 kr | 1,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Produksjon av andre bygningsartikler · EGGEDAL | 10 ans. |
Selger du til selskaper som BLINK HYTTA SIGDAL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.