BLÅ KORS KLINIKK LOLAND AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Gi et tverrfaglig og spesialisert behandlingstiltak for mennesker med alle typer rusrelaterte problemer. Selskapet er forankret i Blå Kors Norge sitt formål og verdigrunnlag. Selskapet skal også kunne delta i annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med virksomheten, herunder samarbeide med Blå Kors frivillige virksomhet. Virksomheten er non-profitt basert og ikke ervervsmessig.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 52 712 | 43 950 | 46 640 | 41 883 | 39 529 |
| Sum kostnader | 49 697 | 46 917 | 49 778 | 44 065 | 40 678 |
| Driftsresultat | 3 016 | −2 967 | −3 138 | −2 182 | −1 149 |
| Sum finansinntekter | 556 | 240 | 43 | 9 | 8 |
| Sum finanskostnader | 15 | 177 | 138 | 88 | 0 |
| Netto finans | 542 | 63 | −95 | −79 | 8 |
| Resultat før skattekostnad | 3 557 | −2 904 | −3 232 | −2 261 | −1 141 |
| Årsresultat | 3 557 | −2 904 | −3 232 | −2 261 | −1 141 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 557 | −2 904 | −3 232 | −2 261 | −1 141 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 3 557 | −2 904 | −3 232 | −2 261 | −1 141 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 557 | −2 904 | 3 232 | 2 261 | −1 141 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 5 875 | 5 125 | 5 633 | 2 614 | 1 146 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 412 | 2 474 | 179 | 130 | 84 |
| Sum anleggsmidler | 9 288 | 7 599 | 5 812 | 2 744 | 1 230 |
| Sum fordringer | 845 | 688 | 6 715 | 6 860 | 5 995 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 14 040 | 11 889 | 9 831 | 11 670 | 9 931 |
| Sum eiendeler | 23 328 | 19 487 | 15 643 | 14 414 | 11 160 |
| Sum innskutt egenkapital | 32 519 | 32 519 | 17 019 | 17 019 | 12 019 |
| Sum opptjent egenkapital | −17 527 | −21 084 | −18 180 | −14 948 | −12 687 |
| Sum egenkapital | 14 993 | 11 435 | −1 161 | 2 072 | −668 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 1 001 | 1 377 | 1 412 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 116 | 147 | 7 676 | 0 | 3 500 |
| Sum langsiktig gjeld | 116 | 147 | 8 677 | 3 877 | 4 912 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 218 | 7 905 | 8 126 | 8 465 | 6 916 |
| Sum gjeld | 8 335 | 8 052 | 16 803 | 12 342 | 11 828 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 328 | 19 487 | 15 643 | 14 414 | 11 160 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 3 449 | 284 | −3 267 | 0 | −2 189 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −1 486 | −170 | −3 427 | 0 | −51 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 31 | 7 971 | 5 000 | 0 | 3 500 |
| Netto endring i likvider | 1 994 | 8 085 | −1 694 | 0 | 1 261 |
| Likvider ved periodens slutt | 13 195 | 11 201 | 3 116 | 0 | 3 935 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,7 % | −6,8 % | −6,7 % | −5,2 % | −2,9 % |
| Resultatmargin | 6,8 % | −6,6 % | −6,9 % | −5,4 % | −2,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,71 | 1,5 | 1,21 | 1,38 | 1,44 |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 0,7 | – | 5,96 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,7 % | −25,4 % | 278,5 % | −109,1 % | 170,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 19,9 % | −5,8 % | 11,4 % | 6 % | – |
| Arbeidskapital | 5,8 mill kr | 4 mill kr | 1,7 mill kr | 3,2 mill kr | 3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Spesialisert rusbehandling · ØVREBØ | 73 ans. |
Selger du til selskaper som BLÅ KORS KLINIKK LOLAND AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.