BJERTNES TREFELLING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 1 440 728 NOK |
| 2015 | 3 290 171 NOK |
| 2016 | 4 558 825 NOK |
| 2017 | 4 661 396 NOK |
| 2018 | 4 502 052 NOK |
| 2019 | 4 128 628 NOK |
| 2020 | 5 701 168 NOK |
| 2021 | 5 172 444 NOK |
| 2022 | 4 502 421 NOK |
| 2023 | 5 507 504 NOK |
| 2024 | 6 395 239 NOK |
| 2025 | 9 518 839 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Trefelling, trepleie, skogsdrift, trevirketransport, treforedling, hagestell, kompostering. I tillegg kommer kursvirksomhet og omsetning av utstyr for disse virksomhetene.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 9 519 | 6 395 | 5 508 | 4 502 | 5 172 | 5 701 | 4 129 | 4 502 | 4 661 | 4 559 | 3 290 | 1 441 |
| Sum kostnader | 7 063 | 5 681 | 5 710 | 4 706 | 4 733 | 4 775 | 3 774 | 3 679 | 3 587 | 3 351 | 2 444 | 763 |
| Driftsresultat | 2 455 | 714 | −203 | −203 | 439 | 926 | 355 | 823 | 1 074 | 1 208 | 846 | 678 |
| Sum finansinntekter | 17 | 4 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 11 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
| Netto finans | 5 | 3 | 0 | 3 | 1 | −0 | 1 | 0 | 2 | 0 | −1 | −0 |
| Resultat før skattekostnad | 2 461 | 717 | −202 | −201 | 441 | 926 | 355 | 823 | 1 076 | 1 208 | 845 | 678 |
| Årsresultat | 1 919 | 559 | −158 | −157 | 344 | 722 | 277 | 635 | 819 | 907 | 618 | 495 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 559 | −158 | −157 | 344 | 722 | 277 | 635 | 819 | 907 | 618 | 495 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 31 | 95 | 178 | 76 | 32 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 591 | 2 903 | 1 670 | 1 679 | 1 741 | 2 128 | 1 979 | 2 080 | 2 407 | 1 577 | 447 | 703 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 600 | 293 | 389 | 93 | – | – | 62 | 139 | 215 | 310 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 3 222 | 3 292 | 2 236 | 1 847 | 1 772 | 2 134 | 2 041 | 2 218 | 2 622 | 1 886 | 447 | 703 |
| Sum fordringer | 654 | 365 | 303 | 278 | 125 | 55 | 325 | 155 | 128 | 295 | 415 | 31 |
| Sum omløpsmidler | 4 010 | 1 843 | 1 127 | 1 915 | 1 991 | 1 435 | 692 | 302 | 245 | 460 | 1 056 | 77 |
| Sum eiendeler | 7 232 | 5 136 | 3 363 | 3 763 | 3 763 | 3 570 | 2 733 | 2 520 | 2 867 | 2 346 | 1 503 | 780 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 380 | 3 461 | 2 902 | 3 060 | 3 217 | 2 873 | 2 151 | 1 874 | 1 239 | 420 | 13 | 395 |
| Sum egenkapital | 5 410 | 3 491 | 2 932 | 3 090 | 3 247 | 2 903 | 2 181 | 1 904 | 1 269 | 450 | 43 | 425 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 20 | 0 | 0 | – | – | – | 3 | 17 | 29 | 23 | 26 | 37 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 17 | 29 | 23 | 26 | 37 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 802 | 1 644 | 431 | 673 | 516 | 667 | 548 | 600 | 1 570 | 1 873 | 1 434 | 318 |
| Sum gjeld | 1 822 | 1 644 | 431 | 673 | 516 | 667 | 551 | 617 | 1 598 | 1 896 | 1 460 | 355 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 232 | 5 136 | 3 363 | 3 763 | 3 763 | 3 570 | 2 733 | 2 520 | 2 867 | 2 346 | 1 503 | 780 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 25,8 % | 11,2 % | −3,7 % | −4,5 % | 8,5 % | 16,2 % | 8,6 % | 18,3 % | 23,1 % | 26,5 % | 25,7 % | 47 % |
| Resultatmargin | 20,2 % | 8,7 % | −2,9 % | −3,5 % | 6,6 % | 12,7 % | 6,7 % | 14,1 % | 17,6 % | 19,9 % | 18,8 % | 34,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,22 | 1,12 | 2,61 | 2,85 | 3,86 | 2,15 | 1,26 | 0,5 | 0,16 | 0,25 | 0,74 | 0,24 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 0,47 | 0,15 | 0,22 | 0,16 | 0,23 | 0,25 | 0,32 | 1,26 | 4,21 | 33,87 | 0,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,5 % | 16 % | −5,4 % | −5,1 % | 10,6 % | 24,9 % | 12,7 % | 33,3 % | 64,5 % | 201,5 % | – | 116,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 48,8 % | 16,1 % | 22,3 % | −13 % | −9,3 % | 38,1 % | −8,3 % | −3,4 % | 2,2 % | 38,6 % | 128,4 % | – |
| Arbeidskapital | 2,2 mill kr | 199 204 kr | 695 697 kr | 1,2 mill kr | 1,5 mill kr | 768 679 kr | 143 125 kr | −297 994 kr | −1,3 mill kr | −1,4 mill kr | −377 949 kr | −241 193 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Skogskjøtsel og andre skogbruksaktiviteter · VANG PÅ HEDMARKEN | 19 ans. |
Selger du til selskaper som BJERTNES TREFELLING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.