BIRKELAND BRUK TRELAST AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 16 103 537 NOK |
| 2013 | 17 169 718 NOK |
| 2014 | 17 958 434 NOK |
| 2015 | 17 732 216 NOK |
| 2016 | 16 822 930 NOK |
| 2017 | 17 777 412 NOK |
| 2018 | 16 211 527 NOK |
| 2019 | 15 490 510 NOK |
| 2020 | 17 988 857 NOK |
| 2021 | 31 227 416 NOK |
| 2022 | 145 210 129 NOK |
| 2023 | 75 234 962 NOK |
| 2024 | 109 848 277 NOK |
| 2025 | 106 655 959 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Produksjon, handel samt alt hva dermed står i forbindelse, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper eller foretak.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 106 656 | 109 848 | 75 235 | 145 210 | 31 227 | 17 989 | 15 491 | 16 212 | 17 777 | 16 823 | 17 732 | 17 958 | 17 170 | 16 104 |
| Sum kostnader | 105 563 | 114 168 | 82 753 | 140 313 | 25 523 | 16 482 | 15 147 | 15 723 | 15 875 | 16 220 | 16 096 | 16 655 | 16 019 | 13 713 |
| Driftsresultat | 1 093 | −4 320 | −7 518 | 4 897 | 5 704 | 1 507 | 344 | 488 | 1 902 | 603 | 1 636 | 1 304 | 1 150 | 2 391 |
| Sum finansinntekter | 220 | 208 | 704 | 297 | 25 | 39 | 71 | 62 | 44 | 54 | 62 | 96 | 52 | 67 |
| Sum finanskostnader | 610 | 336 | 594 | 255 | 43 | 55 | 72 | 66 | 68 | 75 | 82 | 159 | 117 | 5 |
| Netto finans | −390 | – | – | – | – | – | −0 | −4 | −23 | −20 | −20 | −64 | −65 | 62 |
| Resultat før skattekostnad | 703 | −4 448 | −7 408 | 4 939 | 5 687 | 1 491 | 344 | 484 | 1 878 | 583 | 1 616 | 1 240 | 1 085 | 2 453 |
| Årsresultat | 482 | −3 468 | −5 776 | 3 895 | 4 435 | 1 163 | 268 | 370 | 1 425 | 436 | 1 171 | 914 | 777 | 1 766 |
| Sum overføringer og disponeringer | 482 | – | – | – | – | – | 268 | 370 | 1 425 | 436 | 1 171 | 914 | 777 | 1 766 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 649 | 2 870 | 1 890 | 263 | 193 | 205 | 212 | 207 | 207 | 208 | 190 | 185 | 134 | 113 |
| Sum varige driftsmidler | 721 | 8 137 | 6 455 | 1 278 | 1 428 | 769 | 789 | 852 | 1 148 | 1 142 | 1 593 | 1 878 | 2 484 | 2 217 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 584 | 4 019 | 6 367 | 5 139 | 4 009 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 10 954 | 15 026 | 14 712 | 6 680 | 5 629 | 975 | 1 000 | 1 059 | 1 355 | 1 350 | 1 783 | 2 063 | 2 618 | 2 330 |
| Sum fordringer | 1 463 | – | – | – | – | – | 7 987 | 5 218 | 5 200 | 3 922 | 5 140 | 4 793 | 6 872 | 3 429 |
| Sum omløpsmidler | 3 042 | 44 351 | 40 178 | 28 421 | 13 787 | 8 769 | 8 647 | 5 961 | 5 871 | 4 732 | 5 767 | 5 609 | 7 857 | 4 123 |
| Sum eiendeler | 13 997 | 59 377 | 54 890 | 35 101 | 19 416 | 9 744 | 9 647 | 7 019 | 7 226 | 6 082 | 7 550 | 7 672 | 10 475 | 6 453 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 461 | – | – | – | – | – | 1 051 | 1 051 | 1 051 | 1 051 | 1 051 | 1 051 | 1 051 | 1 051 |
| Sum opptjent egenkapital | 482 | – | – | – | – | – | 754 | 771 | 780 | 115 | 175 | 220 | 326 | 396 |
| Sum egenkapital | 2 943 | 12 961 | 12 428 | 9 883 | 4 936 | 1 827 | 1 806 | 1 822 | 1 832 | 1 166 | 1 227 | 1 272 | 1 377 | 1 447 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 2 063 | 2 213 | 2 363 | 2 513 | 2 663 | 2 813 | 2 963 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 4 065 | 3 625 | 14 820 | 1 796 | 1 949 | 2 063 | 2 213 | 2 363 | 2 513 | 2 663 | 2 813 | 2 963 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 054 | 42 350 | 27 823 | 10 398 | 12 684 | 5 968 | 5 779 | 2 985 | 3 032 | 2 403 | 3 661 | 3 588 | 6 136 | 5 006 |
| Sum gjeld | 11 054 | 46 416 | 42 461 | 25 218 | 14 480 | 7 917 | 7 842 | 5 197 | 5 395 | 4 916 | 6 324 | 6 401 | 9 098 | 5 006 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 997 | 59 377 | 54 890 | 35 101 | 19 416 | 9 744 | 9 647 | 7 019 | 7 226 | 6 082 | 7 550 | 7 672 | 10 475 | 6 453 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | −20 276 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −3 734 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 24 082 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 72 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 579 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1 % | −3,9 % | −10 % | 3,4 % | 18,3 % | 8,4 % | 2,2 % | 3 % | 10,7 % | 3,6 % | 9,2 % | 7,3 % | 6,7 % | 14,9 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | −3,2 % | −7,7 % | 2,7 % | 14,2 % | 6,5 % | 1,7 % | 2,3 % | 8 % | 2,6 % | 6,6 % | 5,1 % | 4,5 % | 11 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,28 | 1,05 | 1,44 | 2,73 | 1,09 | 1,47 | 1,5 | 2 | 1,94 | 1,97 | 1,58 | 1,56 | 1,28 | 0,82 |
| Gjeldsgrad | 3,76 | 3,58 | 3,42 | 2,55 | 2,93 | 4,33 | 4,34 | 2,85 | 2,95 | 4,21 | 5,16 | 5,03 | 6,61 | 3,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,4 % | −26,8 % | −46,5 % | 39,4 % | 89,9 % | 63,7 % | 14,9 % | 20,3 % | 77,8 % | 37,3 % | 95,5 % | 71,9 % | 56,4 % | 122,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −2,9 % | 46 % | −48,2 % | 365 % | 73,6 % | 16,1 % | −4,4 % | −8,8 % | 5,7 % | −5,1 % | −1,3 % | 4,6 % | 6,6 % | – |
| Arbeidskapital | −8 mill kr | 2 mill kr | 12,4 mill kr | 18 mill kr | 1,1 mill kr | 2,8 mill kr | 2,9 mill kr | 3 mill kr | 2,8 mill kr | 2,3 mill kr | 2,1 mill kr | 2 mill kr | 1,7 mill kr | −883 019 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Saging og høvling av tre · LYNGDAL |
Selger du til selskaper som BIRKELAND BRUK TRELAST AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.