BESTSELLER STORES NORWAY AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Handelsvirksomhet, herunder import og detaljsalg av klær og hva hermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 592 802 | 608 340 | 593 702 | 568 661 | 432 773 | 450 701 |
| Sum kostnader | 563 690 | 588 244 | 568 671 | 541 622 | 415 893 | 431 914 |
| Driftsresultat | 29 112 | 20 096 | 25 031 | 27 039 | 16 880 | 18 787 |
| Sum finansinntekter | 1 544 | 3 983 | 2 509 | 604 | 123 | 184 |
| Sum finanskostnader | 645 | 87 | 339 | 408 | 396 | 394 |
| Netto finans | 898 | 3 896 | – | – | – | – |
| Resultat før skattekostnad | 30 010 | 23 991 | 27 201 | 27 236 | 16 608 | 18 577 |
| Årsresultat | 25 315 | 17 484 | 21 095 | 21 244 | 12 958 | 14 757 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 25 315 | 17 484 | – | – | – | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 25 315 | 17 484 | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 25 315 | 17 484 | – | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 194 | 4 821 | 4 336 | 5 664 | 6 623 | 6 614 |
| Sum varige driftsmidler | 61 433 | 37 305 | 43 134 | 26 952 | 22 210 | 26 315 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | – | – | 0 | 261 | 261 |
| Sum anleggsmidler | 64 626 | 42 126 | 47 469 | 32 616 | 29 093 | 33 189 |
| Sum fordringer | 68 483 | 62 260 | – | – | – | – |
| Sum investeringer | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 138 940 | 126 321 | 153 245 | 154 623 | 121 286 | 133 966 |
| Sum eiendeler | 203 567 | 168 447 | 200 714 | 187 239 | 150 380 | 167 155 |
| Sum innskutt egenkapital | 10 000 | 10 000 | – | – | – | – |
| Sum opptjent egenkapital | 104 126 | 78 811 | – | – | – | – |
| Sum egenkapital | 114 126 | 88 811 | 98 589 | 98 494 | 98 494 | 85 536 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 89 440 | 79 636 | 102 125 | 88 745 | 51 886 | 81 619 |
| Sum gjeld | 89 440 | 79 636 | 102 125 | 88 745 | 51 886 | 81 619 |
| Sum egenkapital og gjeld | 203 567 | 168 447 | 200 714 | 187 239 | 150 380 | 167 155 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 56 316 | 41 839 | 26 271 | 18 945 | 5 653 | −6 981 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 40 724 | −21 090 | −28 199 | −15 764 | −7 338 | −5 447 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 13 774 | −21 000 | – | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 1 818 | −251 | −1 927 | 3 181 | −1 685 | −12 428 |
| Likvider ved periodens slutt | 7 735 | 5 917 | 6 168 | 8 095 | 4 914 | 6 600 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 3,3 % | 4,2 % | 4,8 % | 3,9 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 4,3 % | 2,9 % | 3,6 % | 3,7 % | 3 % | 3,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,55 | 1,59 | 1,5 | 1,74 | 2,34 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 0,78 | 0,9 | 1,04 | 0,9 | 0,53 | 0,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,2 % | 19,7 % | 21,4 % | 21,6 % | 13,2 % | 17,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −2,6 % | 2,5 % | 4,4 % | 31,4 % | −4 % | – |
| Arbeidskapital | 49,5 mill kr | 46,7 mill kr | 51,1 mill kr | 65,9 mill kr | 69,4 mill kr | 52,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (106)
Detaljhandel med klær · HALDEN | |
Detaljhandel med klær · OSLO | 27 ans. |
Detaljhandel med klær · LØRENSKOG | |
Detaljhandel med klær · FORNEBU | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · ÅLGÅRD | |
Detaljhandel med klær · ARENDAL | |
Detaljhandel med klær · BRYNE | |
Detaljhandel med klær · KROKSTADELVA | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · OSLO | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · HAMAR | |
Detaljhandel med klær · ELVERUM | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · DRAMMEN | 5 ans. |
Vis 28 til
Detaljhandel med klær · SKIEN | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · HØNEFOSS | |
Detaljhandel med klær · JESSHEIM | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · OSLO | 10 ans. |
Detaljhandel med klær · KONGSVINGER | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · KRISTIANSAND S | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · OSLO | |
Detaljhandel med klær · VESTBY | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · ROLVSØY | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · PORSGRUNN | |
Detaljhandel med klær · SANDEFJORD | |
Detaljhandel med klær · SANDVIKA | |
Detaljhandel med klær · STRAUME | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · SKI | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · STJØRDAL | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · OSLO | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · LILLEHAMMER | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · STRØMMEN | 8 ans. |
Detaljhandel med klær · TØNSBERG | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · HORTEN | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · SANDNES | 9 ans. |
Detaljhandel med klær · LARVIK | 9 ans. |
Detaljhandel med klær · MOSS | 11 ans. |
Detaljhandel med klær · STORD | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · LØRENSKOG | 9 ans. |
Detaljhandel med klær · ASKIM | |
Detaljhandel med klær · VINTERBRO | |
Detaljhandel med klær · KROKSTADELVA |
Selger du til selskaper som BESTSELLER STORES NORWAY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.