BERGSLI METALLMASKINER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 102 849 901 NOK |
| 2014 | 140 695 930 NOK |
| 2015 | 70 808 295 NOK |
| 2016 | 44 841 877 NOK |
| 2017 | 36 291 476 NOK |
| 2018 | 42 234 976 NOK |
| 2019 | 85 772 651 NOK |
| 2020 | 69 077 116 NOK |
| 2021 | 57 571 681 NOK |
| 2022 | 56 528 760 NOK |
| 2023 | 74 932 101 NOK |
| 2024 | 86 613 972 NOK |
| 2025 | 65 633 202 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Import og salg av maskiner og utstyr for produksjon og annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette, samt deltakelse i andre selskaper og virksomheter.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 65 633 | 86 614 | 74 932 | 56 529 | 57 572 | 69 077 | 85 773 | 42 235 | 36 291 | 44 842 | 70 808 | 140 696 | 102 850 |
| Sum kostnader | 67 990 | 84 826 | 72 998 | 55 268 | 59 361 | 64 125 | 78 542 | 42 225 | 37 987 | 48 691 | 69 605 | 130 221 | 93 339 |
| Driftsresultat | −2 357 | 1 788 | 1 934 | 1 261 | −1 789 | 4 952 | 7 231 | 10 | −1 695 | −3 849 | 1 203 | 10 475 | 9 510 |
| Sum finansinntekter | 296 | 427 | 341 | 72 | 24 | 57 | 70 | 40 | 66 | 166 | 169 | 4 749 | 1 262 |
| Sum finanskostnader | 17 | 29 | 7 | 3 | 4 | 8 | 3 | 2 | 2 | 1 | 5 | 2 231 | 2 127 |
| Netto finans | 279 | – | – | – | – | – | 67 | 39 | 65 | 165 | 164 | 2 518 | −865 |
| Resultat før skattekostnad | −2 078 | 2 186 | 2 268 | 1 330 | −1 769 | 5 002 | 7 298 | 49 | −1 631 | −3 684 | 1 367 | 12 993 | 8 646 |
| Årsresultat | −2 078 | 1 786 | 2 010 | 1 330 | −1 769 | 3 883 | 6 882 | 49 | −1 631 | −4 276 | 940 | 9 472 | 6 177 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | 6 882 | 49 | −1 631 | −4 276 | 940 | 9 472 | 6 177 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 592 | 780 | 826 |
| Sum varige driftsmidler | 3 027 | 2 829 | 1 101 | 813 | 1 050 | 1 077 | 1 306 | 353 | 609 | 1 539 | 2 204 | 2 523 | 2 451 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 360 | 360 | 360 | – |
| Sum anleggsmidler | 3 027 | 2 829 | 1 101 | 813 | 1 050 | 1 077 | 1 306 | 353 | 609 | 1 899 | 3 156 | 3 663 | 3 278 |
| Sum fordringer | 14 416 | – | – | – | – | – | 14 833 | 7 833 | 6 329 | 6 122 | 10 555 | 17 688 | 15 568 |
| Sum omløpsmidler | 28 736 | 24 948 | 36 150 | 24 932 | 19 314 | 27 483 | 27 503 | 21 090 | 16 129 | 15 613 | 24 033 | 42 381 | 36 820 |
| Sum eiendeler | 31 764 | 27 777 | 37 251 | 25 745 | 20 364 | 28 560 | 28 809 | 21 443 | 16 738 | 17 512 | 27 189 | 46 044 | 40 098 |
| Sum innskutt egenkapital | 10 107 | – | – | – | – | – | 10 107 | 10 107 | 10 107 | 10 107 | 10 107 | 10 107 | 10 107 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 674 | – | – | – | – | – | 4 511 | −371 | −420 | 1 211 | 5 487 | 4 548 | 4 601 |
| Sum egenkapital | 15 781 | 17 859 | 16 073 | 14 063 | 12 733 | 14 501 | 14 618 | 9 736 | 9 687 | 11 318 | 15 594 | 14 655 | 14 708 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 17 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 983 | 9 919 | 21 178 | 11 682 | 7 632 | 14 059 | 14 191 | 11 707 | 7 051 | 6 194 | 11 595 | 31 389 | 25 373 |
| Sum gjeld | 15 983 | 9 919 | 21 178 | 11 682 | 7 632 | 14 059 | 14 191 | 11 707 | 7 051 | 6 194 | 11 595 | 31 389 | 25 390 |
| Sum egenkapital og gjeld | 31 764 | 27 777 | 37 251 | 25 745 | 20 364 | 28 560 | 28 809 | 21 443 | 16 738 | 17 512 | 27 189 | 46 044 | 40 098 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −3,6 % | 2,1 % | 2,6 % | 2,2 % | −3,1 % | 7,2 % | 8,4 % | 0 % | −4,7 % | −8,6 % | 1,7 % | 7,4 % | 9,3 % |
| Resultatmargin | −3,2 % | 2,1 % | 2,7 % | 2,4 % | −3,1 % | 5,6 % | 8 % | 0,1 % | −4,5 % | −9,5 % | 1,3 % | 6,7 % | 6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 2,52 | 1,71 | 2,13 | 2,53 | 1,95 | 1,94 | 1,8 | 2,29 | 2,52 | 2,07 | 1,35 | 1,45 |
| Gjeldsgrad | 1,01 | 0,56 | 1,32 | 0,83 | 0,6 | 0,97 | 0,97 | 1,2 | 0,73 | 0,55 | 0,74 | 2,14 | 1,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | −13,2 % | 10 % | 12,5 % | 9,5 % | −13,9 % | 26,8 % | 47,1 % | 0,5 % | −16,8 % | −37,8 % | 6 % | 64,6 % | 42 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −24,2 % | 15,6 % | 32,6 % | −1,8 % | −16,7 % | −19,5 % | 103,1 % | 16,4 % | −19,1 % | −36,7 % | −49,7 % | 36,8 % | – |
| Arbeidskapital | 12,8 mill kr | 15 mill kr | 15 mill kr | 13,2 mill kr | 11,7 mill kr | 13,4 mill kr | 13,3 mill kr | 9,4 mill kr | 9,1 mill kr | 9,4 mill kr | 12,4 mill kr | 11 mill kr | 11,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Engroshandel med maskinverktøy · SKIEN | 17 ans. |
Selger du til selskaper som BERGSLI METALLMASKINER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.