BERGEN KATEDRALSKOLES ELEVERS HUS STI
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 283 800 NOK |
| 2015 | 267 104 NOK |
| 2016 | 320 343 NOK |
| 2017 | 528 881 NOK |
| 2018 | 550 224 NOK |
| 2019 | 640 849 NOK |
| 2020 | 200 000 NOK |
| 2021 | 200 000 NOK |
| 2022 | 2 275 000 NOK |
| 2023 | 1 075 921 NOK |
| 2024 | 320 622 NOK |
| 2025 | 591 840 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Stiftelsens formål er å tjene som oppholdssted i ferier og på fridager for Bergen Katedralskoles elever og deres gjester og for tidligere elver. Huset kan også leies ut til elever ved andre videregående skoler i Hardaland og til andre organisasjoner.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 592 | 321 | 1 076 | 2 275 | 200 | 200 | 641 | 550 | 529 | 320 | 267 | 284 |
| Sum kostnader | 440 | 500 | 530 | 450 | 286 | 194 | 248 | 334 | 237 | 387 | 232 | 402 |
| Driftsresultat | 152 | −179 | 546 | 1 825 | −86 | 6 | 393 | 216 | 292 | −66 | 35 | −118 |
| Sum finansinntekter | 44 | 94 | 50 | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Sum finanskostnader | – | – | – | 0 | 0 | – | – | – | 0 | – | – | – |
| Netto finans | 44 | 94 | 50 | 0 | −0 | 0 | 0 | 0 | −0 | 0 | 0 | 1 |
| Resultat før skattekostnad | 196 | −85 | 596 | 1 825 | −86 | 6 | 394 | 217 | 292 | −66 | 35 | −117 |
| Årsresultat | 196 | −85 | 596 | 1 825 | −86 | 6 | 394 | 217 | 292 | −66 | 35 | −117 |
| Sum overføringer og disponeringer | 196 | −85 | 596 | 1 825 | −86 | 6 | 394 | 217 | 292 | −66 | 35 | −117 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 929 | 1 924 | 189 | 189 | 189 | 189 | 189 | 189 | 189 | 189 | 189 | 189 |
| Sum anleggsmidler | 1 929 | 1 924 | 189 | 189 | 189 | 189 | 189 | 189 | 189 | 189 | 189 | 189 |
| Sum fordringer | 90 | 64 | 774 | 2 049 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 1 695 | 1 503 | 3 382 | 2 805 | 936 | 988 | 1 052 | 656 | 360 | 68 | 134 | 225 |
| Sum eiendeler | 3 623 | 3 428 | 3 571 | 2 995 | 1 126 | 1 178 | 1 242 | 846 | 549 | 257 | 323 | 415 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 311 | 276 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 599 | 3 403 | 3 488 | 2 892 | 1 067 | 1 153 | 1 147 | 753 | 537 | 245 | – | – |
| Sum egenkapital | 3 599 | 3 403 | 3 488 | 2 892 | 1 067 | 1 153 | 1 147 | 753 | 537 | 245 | 311 | 276 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 24 | 24 | 82 | 103 | 59 | 25 | 95 | 92 | 12 | 12 | 12 | 139 |
| Sum gjeld | 24 | 24 | 82 | 103 | 59 | 25 | 95 | 92 | 12 | 12 | 12 | 139 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 623 | 3 428 | 3 571 | 2 995 | 1 126 | 1 178 | 1 242 | 846 | 549 | 257 | 323 | 415 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 25,6 % | −55,8 % | 50,8 % | 80,2 % | −42,8 % | 2,9 % | 61,4 % | 39,3 % | 55,2 % | −20,7 % | 13,1 % | −41,6 % |
| Resultatmargin | 33,1 % | −26,6 % | 55,4 % | 80,2 % | −42,8 % | 3 % | 61,4 % | 39,4 % | 55,2 % | −20,6 % | 13,2 % | −41,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 70,4 | 61,67 | 41 | 27,36 | 15,94 | 39,58 | 11,08 | 7,1 | 28,83 | 5,45 | 10,75 | 1,62 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,01 | 0,02 | 0,04 | 0,06 | 0,02 | 0,08 | 0,12 | 0,02 | 0,05 | 0,04 | 0,5 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,5 % | −2,5 % | 17,1 % | 63,1 % | −8 % | 0,5 % | 34,3 % | 28,7 % | 54,4 % | −27 % | 11,4 % | −42,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 84,6 % | −70,2 % | −52,7 % | 1 037,5 % | 0 % | −68,8 % | 16,5 % | 4 % | 65,1 % | 19,9 % | −5,9 % | – |
| Arbeidskapital | 1,7 mill kr | 1,5 mill kr | 3,3 mill kr | 2,7 mill kr | 877 713 kr | 963 386 kr | 957 329 kr | 563 712 kr | 347 192 kr | 55 522 kr | 121 653 kr | 86 334 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Annen overnattingsvirksomhet · BERGEN |
Selger du til selskaper som BERGEN KATEDRALSKOLES ELEVERS HUS STI?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.