BEAT TECHNOLOGY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 1 881 420 NOK |
| 2012 | 3 553 647 NOK |
| 2013 | 13 295 002 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | 8 910 354 NOK |
| 2016 | 8 737 362 NOK |
| 2017 | 11 172 644 NOK |
| 2018 | 14 383 070 NOK |
| 2019 | 17 922 361 NOK |
| 2020 | 19 801 546 NOK |
| 2021 | 26 405 868 NOK |
| 2022 | 26 233 386 NOK |
| 2023 | 27 154 880 NOK |
| 2024 | 27 195 228 NOK |
| 2025 | 24 415 911 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Salg av teknologi for strømming av lyd og salg av konsulenttjenester. Selskapet kan også delta med eierandeler i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 24 416 | 27 195 | 27 155 | 26 233 | 26 406 | 19 802 | 17 922 | 14 383 | 11 173 | 8 737 | 8 910 | 13 295 | 3 554 | 1 881 |
| Sum kostnader | 21 618 | 26 938 | 30 529 | 33 573 | 29 096 | 18 985 | 13 188 | 12 053 | 10 136 | 8 184 | 8 974 | 20 384 | 12 024 | 8 836 |
| Driftsresultat | 2 798 | 257 | −3 374 | −7 340 | −2 690 | 816 | 4 734 | 2 330 | 1 036 | 553 | −64 | −7 089 | −8 470 | −6 954 |
| Sum finansinntekter | 447 | 202 | 608 | 385 | 170 | 278 | 34 | 108 | 33 | 51 | 15 | 29 | 25 | – |
| Sum finanskostnader | 2 415 | 3 799 | 4 055 | 1 743 | 759 | 514 | 447 | 359 | 443 | 300 | 262 | 413 | 162 | – |
| Netto finans | −1 968 | −3 597 | −3 447 | −1 358 | −589 | −236 | −413 | −251 | −410 | −249 | −247 | −383 | −137 | −157 |
| Resultat før skattekostnad | 830 | −3 340 | −6 821 | −8 697 | −3 279 | 580 | 4 321 | 2 079 | 626 | 304 | −310 | −7 473 | −8 607 | −7 111 |
| Årsresultat | 830 | −3 340 | −6 821 | −8 697 | −3 279 | 580 | 4 321 | 2 079 | 626 | 304 | −310 | −7 473 | −8 607 | −7 111 |
| Totalresultat | – | −3 340 | −6 821 | 0 | 0 | 580 | – | – | – | 304 | −310 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −3 340 | −6 821 | −8 697 | −3 279 | 580 | 4 321 | 2 079 | 626 | 304 | −310 | −7 473 | −8 607 | −7 111 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 32 846 | 33 383 | 32 943 | 30 812 | 21 835 | 14 345 | 12 262 | 9 845 | 8 853 | 8 381 | 7 543 | 7 902 | 6 667 | 5 832 |
| Sum varige driftsmidler | 84 | 60 | 84 | 289 | 440 | 166 | 126 | 81 | 21 | – | – | 12 | 19 | 30 |
| Sum anleggsmidler | 32 930 | 33 443 | 33 026 | 31 101 | 22 275 | 14 511 | 12 387 | 9 926 | 8 874 | 8 381 | 7 543 | 7 914 | 6 686 | 5 862 |
| Sum fordringer | 5 852 | 5 056 | 7 751 | 6 951 | 7 339 | 8 728 | 4 736 | 3 774 | 2 446 | 2 101 | 1 299 | 2 924 | 4 299 | 2 106 |
| Sum omløpsmidler | 6 346 | 5 403 | 8 047 | 7 096 | 7 724 | 10 465 | 4 792 | 3 958 | 2 515 | 2 160 | 1 318 | 2 992 | 4 340 | 5 597 |
| Sum eiendeler | 39 276 | 38 847 | 41 073 | 38 198 | 29 999 | 24 976 | 17 180 | 13 884 | 11 389 | 10 541 | 8 861 | 10 906 | 11 025 | 11 460 |
| Sum innskutt egenkapital | 12 865 | 6 699 | 1 568 | 6 886 | 3 530 | 3 374 | 3 374 | 3 374 | 3 374 | 3 374 | 3 374 | 2 361 | 2 823 | 5 169 |
| Sum opptjent egenkapital | 830 | 0 | 0 | 0 | 4 632 | 7 911 | 7 331 | 3 010 | 931 | 304 | – | – | – | – |
| Sum egenkapital | 13 695 | 6 699 | 1 568 | 6 886 | 8 162 | 11 284 | 10 704 | 6 383 | 4 304 | 3 678 | 3 374 | 2 361 | 2 823 | 5 169 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 607 | 0 | 0 | 14 975 | 12 899 | 9 322 | 2 178 | 3 007 | 1 375 | 1 650 | 1 650 | 1 925 | 2 200 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 8 148 | 9 754 | 14 975 | 12 899 | 9 322 | 2 178 | 3 007 | 1 375 | 1 650 | 1 650 | 1 925 | 2 200 | 3 701 |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 975 | 24 000 | 29 752 | 16 337 | 8 938 | 4 370 | 4 298 | 4 493 | 5 710 | 5 213 | 3 837 | 6 620 | 6 002 | 2 590 |
| Sum gjeld | 25 582 | 32 148 | 39 505 | 31 312 | 21 837 | 13 692 | 6 475 | 7 500 | 7 085 | 6 863 | 5 487 | 8 545 | 8 202 | 6 291 |
| Sum egenkapital og gjeld | 39 276 | 38 847 | 41 073 | 38 198 | 29 999 | 24 976 | 17 180 | 13 884 | 11 389 | 10 541 | 8 861 | 10 906 | 11 025 | 11 460 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,5 % | 1 % | −12,4 % | −28 % | −10,2 % | 4,1 % | 26,4 % | 16,2 % | 9,3 % | 6,3 % | −0,7 % | −53,3 % | −238,4 % | −369,6 % |
| Resultatmargin | 3,4 % | −12,3 % | −25,1 % | −33,2 % | −12,4 % | 2,9 % | 24,1 % | 14,5 % | 5,6 % | 3,5 % | −3,5 % | −56,2 % | −242,2 % | −378 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,37 | 0,23 | 0,27 | 0,43 | 0,86 | 2,4 | 1,12 | 0,88 | 0,44 | 0,41 | 0,34 | 0,45 | 0,72 | 2,16 |
| Gjeldsgrad | 1,87 | 4,8 | 25,2 | 4,55 | 2,68 | 1,21 | 0,6 | 1,18 | 1,65 | 1,87 | 1,63 | 3,62 | 2,91 | 1,22 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,1 % | −49,9 % | −435,1 % | −126,3 % | −40,2 % | 5,1 % | 40,4 % | 32,6 % | 14,5 % | 8,3 % | −9,2 % | −316,5 % | −304,9 % | −137,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −10,2 % | 0,1 % | 3,5 % | −0,7 % | 33,4 % | 10,5 % | 24,6 % | 28,7 % | 27,9 % | −1,9 % | – | 274,1 % | 88,9 % | – |
| Arbeidskapital | −10,6 mill kr | −18,6 mill kr | −21,7 mill kr | −9,2 mill kr | −1,2 mill kr | 6,1 mill kr | 494 506 kr | −535 804 kr | −3,2 mill kr | −3,1 mill kr | −2,5 mill kr | −3,6 mill kr | −1,7 mill kr | 3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester · BYRKNESØY | 6 ans. |
Selger du til selskaper som BEAT TECHNOLOGY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.