BEARINGPOINT NORWAY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 79 688 214 NOK |
| 2012 | 78 655 785 NOK |
| 2013 | 110 675 563 NOK |
| 2014 | 103 995 556 NOK |
| 2015 | 118 417 721 NOK |
| 2016 | 121 842 939 NOK |
| 2017 | 142 103 739 NOK |
| 2018 | 166 965 071 NOK |
| 2019 | 192 910 260 NOK |
| 2020 | 187 606 609 NOK |
| 2021 | 231 421 178 NOK |
| 2022 | 263 271 428 NOK |
| 2023 | 271 409 871 NOK |
| 2024 | 245 342 689 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2024
Roller5
Formål
Selskapets formål er forretningsvirksomhet samt hva dermed står i forbindelse.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 245 343 | 271 410 | 263 271 | 231 421 | 187 607 | 192 910 | 166 965 | 142 104 | 121 843 | 118 418 | 103 996 | 110 676 | 78 656 | 79 688 |
| Sum kostnader | 237 847 | 246 881 | 236 613 | 199 242 | 175 803 | 167 660 | 158 348 | 132 035 | 115 514 | 108 179 | 94 882 | 98 629 | 72 826 | 73 185 |
| Driftsresultat | 7 495 | 24 529 | 26 658 | 32 179 | 11 803 | 25 251 | 8 617 | 10 069 | 6 329 | 10 239 | 9 113 | 12 046 | 5 829 | 6 504 |
| Sum finansinntekter | 270 | 781 | 396 | 42 | 302 | 25 | 15 | 11 | 47 | 217 | 316 | 329 | 338 | – |
| Sum finanskostnader | 743 | 501 | 178 | 361 | 79 | – | 5 | 1 073 | 860 | 915 | 761 | 827 | 556 | – |
| Netto finans | – | – | – | – | – | 25 | 10 | −1 062 | −813 | −698 | −445 | −499 | −218 | −273 |
| Resultat før skattekostnad | 7 022 | 24 808 | 26 876 | 31 860 | 12 027 | 25 275 | 8 627 | 9 007 | 5 515 | 9 541 | 8 668 | 11 548 | 5 611 | 6 231 |
| Årsresultat | 5 017 | 18 930 | 20 615 | 24 813 | 9 107 | 19 331 | 6 443 | 6 700 | 4 334 | 6 785 | 6 244 | 8 230 | 3 956 | 3 841 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 19 331 | 6 443 | 6 700 | 4 334 | 6 785 | 6 244 | 8 230 | 3 956 | 3 841 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 398 | 129 | 93 | 83 | 287 | 469 | 423 | 502 | 342 | 416 | 469 | 608 | 723 | 1 767 |
| Sum varige driftsmidler | 337 | 616 | 1 130 | 1 119 | 1 451 | 1 873 | 179 | 50 | 69 | 37 | 87 | 111 | 298 | 613 |
| Sum anleggsmidler | 1 735 | 744 | 1 222 | 1 202 | 1 738 | 2 342 | 602 | 552 | 412 | 453 | 556 | 719 | 1 021 | 2 381 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 35 997 | 36 291 | 48 922 | 28 794 | 28 585 | 24 814 | 21 747 | 15 961 | 11 692 |
| Sum omløpsmidler | 139 257 | 159 085 | 149 246 | 125 761 | 99 416 | 92 715 | 73 504 | 72 938 | 52 884 | 60 177 | 56 104 | 56 162 | 33 014 | 33 568 |
| Sum eiendeler | 140 992 | 159 829 | 150 469 | 126 963 | 101 154 | 95 057 | 74 106 | 73 490 | 53 296 | 60 631 | 56 660 | 56 881 | 34 035 | 35 948 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 1 100 | 1 100 | 1 100 | 1 100 | 1 100 | 1 100 | 1 100 | 1 100 | 14 971 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 16 349 | 7 019 | 12 576 | 5 876 | 5 042 | 4 957 | 4 913 | 4 913 | −951 |
| Sum egenkapital | 52 501 | 51 984 | 51 984 | 41 369 | 26 556 | 17 449 | 8 119 | 13 676 | 6 976 | 6 142 | 6 057 | 6 013 | 6 013 | 14 020 |
| Sum langsiktig gjeld | 671 | 5 200 | 2 447 | 1 351 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 87 820 | 102 645 | 96 037 | 84 242 | 74 597 | 77 608 | 65 988 | 59 814 | 46 320 | 54 489 | 50 603 | 50 868 | 28 023 | 21 928 |
| Sum gjeld | 88 491 | 107 845 | 98 484 | 85 594 | 74 597 | 77 608 | 65 988 | 59 814 | 46 320 | 54 489 | 50 603 | 50 868 | 28 023 | 21 928 |
| Sum egenkapital og gjeld | 140 992 | 159 829 | 150 469 | 126 963 | 101 154 | 95 057 | 74 106 | 73 490 | 53 296 | 60 631 | 56 660 | 56 881 | 34 035 | 35 948 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 21 648 | −2 210 | 6 864 | 36 314 | 3 099 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | −521 | −152 | −41 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −23 458 | −7 248 | −8 904 | 1 351 | −10 000 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | −1 811 | −9 458 | −2 561 | 37 514 | −6 942 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 73 461 | 75 271 | 84 729 | 87 290 | 49 776 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,1 % | 9 % | 10,1 % | 13,9 % | 6,3 % | 13,1 % | 5,2 % | 7,1 % | 5,2 % | 8,6 % | 8,8 % | 10,9 % | 7,4 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 2 % | 7 % | 7,8 % | 10,7 % | 4,9 % | 10 % | 3,9 % | 4,7 % | 3,6 % | 5,7 % | 6 % | 7,4 % | 5 % | 4,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,59 | 1,55 | 1,55 | 1,49 | 1,33 | 1,19 | 1,11 | 1,22 | 1,14 | 1,1 | 1,11 | 1,1 | 1,18 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 1,69 | 2,07 | 1,89 | 2,07 | 2,81 | 4,45 | 8,13 | 4,37 | 6,64 | 8,87 | 8,36 | 8,46 | 4,66 | 1,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,6 % | 36,4 % | 39,7 % | 60 % | 34,3 % | 110,8 % | 79,4 % | 49 % | 62,1 % | 110,5 % | 103,1 % | 136,9 % | 65,8 % | 27,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −9,6 % | 3,1 % | 13,8 % | 23,4 % | −2,7 % | 15,5 % | 17,5 % | 16,6 % | 2,9 % | 13,9 % | −6 % | 40,7 % | −1,3 % | – |
| Arbeidskapital | 51,4 mill kr | 56,4 mill kr | 53,2 mill kr | 41,5 mill kr | 24,8 mill kr | 15,1 mill kr | 7,5 mill kr | 13,1 mill kr | 6,6 mill kr | 5,7 mill kr | 5,5 mill kr | 5,3 mill kr | 5 mill kr | 11,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · OSLO | 137 ans. |
Selger du til selskaper som BEARINGPOINT NORWAY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.