BARBARA FOTO & RAMME AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 412 237 NOK |
| 2016 | 781 811 NOK |
| 2017 | 690 524 NOK |
| 2018 | 743 191 NOK |
| 2019 | 1 041 559 NOK |
| 2020 | 769 649 NOK |
| 2021 | 1 137 850 NOK |
| 2022 | 3 396 878 NOK |
| 2023 | 4 907 241 NOK |
| 2024 | 4 914 296 NOK |
| 2025 | 5 595 597 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Fremstilling/salg av foto, innramming, guiding og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 5 596 | 4 914 | 4 907 | 3 397 | 1 138 | 770 | 1 042 | 743 | 691 | 782 | 412 |
| Sum kostnader | 4 619 | 4 131 | 4 087 | 2 285 | 970 | 723 | 924 | 821 | 772 | 717 | 103 |
| Driftsresultat | 977 | 783 | 820 | 1 112 | 167 | 47 | 117 | −78 | −81 | 65 | 309 |
| Sum finansinntekter | 9 | 3 | 9 | 3 | 1 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 2 | 5 | −8 | 6 | 0 | 0 | – | 3 | 0 | 0 | – |
| Netto finans | 7 | −2 | 0 | −3 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | −0 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 983 | 781 | 820 | 1 109 | 168 | 48 | 118 | −76 | −81 | 65 | 309 |
| Årsresultat | 826 | 655 | 688 | 932 | 141 | 40 | 99 | −64 | −68 | −4 | 262 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 655 | 688 | 932 | 141 | 40 | 99 | −64 | −68 | −4 | 262 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 5 | 0 | 0 | – | 4 | 0 | – | 13 | 1 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 000 | 1 161 | 190 | 61 | 46 | 26 | 32 | 56 | 81 | 74 | 222 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 | 4 | 2 | – | 32 | – | – | – | 45 | 22 | – |
| Sum anleggsmidler | 1 012 | 1 165 | 192 | 61 | 81 | 26 | 32 | 69 | 127 | 96 | 222 |
| Sum fordringer | 16 | 19 | 305 | 19 | 7 | 52 | 45 | 54 | 68 | 61 | 42 |
| Sum omløpsmidler | 2 985 | 2 186 | 2 181 | 1 815 | 743 | 580 | 535 | 392 | 347 | 481 | 410 |
| Sum eiendeler | 3 997 | 3 350 | 2 372 | 1 876 | 825 | 606 | 567 | 461 | 475 | 578 | 632 |
| Sum innskutt egenkapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 432 | 2 606 | 1 951 | 1 263 | 332 | 190 | 150 | 51 | 116 | 138 | 262 |
| Sum egenkapital | 3 482 | 2 656 | 2 001 | 1 313 | 382 | 240 | 200 | 101 | 166 | 188 | 312 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 8 | 4 | 2 | – | – | 3 | – | – | 12 | 3 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | – | – | 208 | 208 | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 8 | 4 | 2 | 0 | 208 | 211 | 0 | 0 | 12 | 3 |
| Sum kortsiktig gjeld | 515 | 686 | 367 | 560 | 443 | 158 | 156 | 360 | 309 | 378 | 318 |
| Sum gjeld | 515 | 694 | 371 | 563 | 443 | 366 | 367 | 360 | 309 | 390 | 320 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 997 | 3 350 | 2 372 | 1 876 | 825 | 606 | 567 | 461 | 475 | 578 | 632 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,5 % | 15,9 % | 16,7 % | 32,7 % | 14,7 % | 6,1 % | 11,3 % | −10,5 % | −11,8 % | 8,3 % | 75,1 % |
| Resultatmargin | 14,8 % | 13,3 % | 14 % | 27,4 % | 12,4 % | 5,2 % | 9,5 % | −8,6 % | −9,8 % | −0,5 % | 63,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 5,8 | 3,19 | 5,94 | 3,24 | 1,68 | 3,68 | 3,43 | 1,09 | 1,12 | 1,28 | 1,29 |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 0,26 | 0,19 | 0,43 | 1,16 | 1,52 | 1,83 | 3,55 | 1,87 | 2,07 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,7 % | 24,7 % | 34,4 % | 70,9 % | 37,1 % | 16,8 % | 49,4 % | −63,5 % | −41 % | −1,9 % | 84 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13,9 % | 0,1 % | 44,5 % | 198,5 % | 47,8 % | −26,1 % | 40,1 % | 7,6 % | −11,7 % | 89,7 % | – |
| Arbeidskapital | 2,5 mill kr | 1,5 mill kr | 1,8 mill kr | 1,3 mill kr | 300 357 kr | 422 254 kr | 379 261 kr | 31 796 kr | 38 310 kr | 103 841 kr | 92 319 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Fotografvirksomhet · LONGYEARBYEN |
Selger du til selskaper som BARBARA FOTO & RAMME AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.