BANO AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 41 672 970 NOK |
| 2012 | 47 080 552 NOK |
| 2013 | 57 942 529 NOK |
| 2014 | 75 604 537 NOK |
| 2015 | 67 123 387 NOK |
| 2016 | 107 495 666 NOK |
| 2017 | 114 786 520 NOK |
| 2018 | 118 943 741 NOK |
| 2019 | 139 838 085 NOK |
| 2020 | 145 855 685 NOK |
| 2021 | 116 490 171 NOK |
| 2022 | 131 971 041 NOK |
| 2023 | 121 831 978 NOK |
| 2024 | 95 067 159 NOK |
| 2025 | 142 288 457 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Kjøp og salg av varer og tjenester, fast eiendom, aksjer samt industriell produksjon og produktutvikling. I tillegg alt som naturlig hører innunder ovennevnte.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 142 288 | 95 067 | 121 832 | 131 971 | 116 490 | 145 856 | 139 838 | 118 944 | 114 787 | 107 496 | 67 123 | 75 605 | 57 943 | 47 081 | 41 673 |
| Sum kostnader | 142 586 | 112 605 | 128 308 | 117 163 | 107 181 | 123 312 | 125 865 | 111 072 | 102 057 | 94 961 | 62 772 | 70 672 | 52 606 | 42 011 | 35 763 |
| Driftsresultat | −298 | −17 538 | −6 476 | 14 808 | 9 309 | 22 544 | 13 973 | 7 872 | 12 729 | 12 535 | 4 352 | 4 932 | 5 337 | 5 070 | 5 910 |
| Sum finansinntekter | 248 | 3 510 | 1 779 | 2 532 | 1 461 | 6 218 | 1 329 | 293 | 577 | 503 | 597 | 561 | 542 | 353 | – |
| Sum finanskostnader | 6 572 | 10 117 | 8 283 | 4 746 | 4 003 | 9 923 | 1 305 | 862 | 772 | 671 | 640 | 719 | 736 | 403 | – |
| Netto finans | −6 324 | – | – | – | – | – | 24 | −569 | −196 | −169 | −43 | −157 | −193 | −50 | −178 |
| Resultat før skattekostnad | −6 622 | −24 145 | −12 980 | 12 594 | 6 768 | 18 839 | 13 997 | 7 303 | 12 533 | 12 366 | 4 309 | 4 775 | 5 144 | 5 020 | 5 732 |
| Årsresultat | −5 161 | −18 823 | −10 115 | 9 954 | 6 058 | 15 397 | 11 671 | 6 078 | 9 564 | 9 320 | 3 201 | 3 525 | 4 072 | 3 919 | 4 435 |
| Totalresultat | −5 161 | – | – | – | – | – | 11 671 | 6 078 | 9 564 | 9 320 | 3 201 | 3 525 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 161 | – | – | – | – | – | 11 671 | 6 078 | 9 564 | 9 320 | 3 201 | 3 525 | 4 072 | 3 919 | 4 435 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 60 255 | 60 965 | 58 814 | 54 867 | 44 844 | 33 088 | 22 644 | 10 179 | 4 534 | 3 582 | 3 907 | 4 010 | 6 456 | 5 584 | 3 982 |
| Sum varige driftsmidler | 12 237 | 14 006 | 13 676 | 14 195 | 1 094 | 1 113 | 1 107 | 1 015 | 714 | 868 | 1 020 | 885 | 1 117 | 1 201 | 490 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 | 12 | 53 | 6 656 | 38 047 | 25 | 33 | 42 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 72 493 | 74 982 | 72 543 | 75 719 | 83 985 | 34 226 | 23 784 | 11 236 | 5 248 | 4 450 | 4 927 | 4 895 | 7 573 | 6 785 | 4 472 |
| Sum fordringer | 83 654 | – | – | – | – | – | 30 403 | 19 381 | 40 169 | 15 755 | 23 078 | 14 634 | 18 235 | 11 937 | 12 521 |
| Sum omløpsmidler | 107 033 | 93 847 | 164 259 | 163 370 | 44 945 | 98 042 | 84 413 | 68 389 | 67 070 | 43 826 | 38 547 | 38 765 | 29 242 | 22 635 | 24 286 |
| Sum eiendeler | 179 526 | 168 829 | 236 802 | 239 089 | 128 930 | 132 268 | 108 197 | 79 625 | 72 318 | 48 276 | 43 474 | 43 660 | 36 815 | 29 420 | 28 759 |
| Sum innskutt egenkapital | 44 964 | – | – | – | – | – | 2 927 | 1 549 | 1 549 | 1 549 | 1 549 | 1 549 | 1 549 | 1 549 | 1 549 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 312 | – | – | – | – | – | 24 170 | 18 399 | 16 621 | 11 057 | 8 737 | 9 504 | 9 504 | 9 355 | 10 540 |
| Sum egenkapital | 57 276 | 47 115 | 46 168 | 56 283 | 47 478 | 34 637 | 27 098 | 19 948 | 18 170 | 12 607 | 10 287 | 11 053 | 11 053 | 10 904 | 12 090 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 12 306 | – | – | – | – | – | 4 874 | 2 160 | 937 | 726 | 812 | 914 | 1 617 | 1 422 | 981 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 20 129 | – | – | – | – | – | 21 875 | 24 375 | 9 036 | 10 607 | 6 865 | 8 173 | 6 000 | 3 207 | 4 275 |
| Sum langsiktig gjeld | 32 435 | 24 200 | 25 229 | 57 798 | 35 602 | 24 375 | 26 749 | 26 535 | 9 972 | 11 333 | 7 678 | 9 087 | 7 617 | 4 629 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 89 815 | 88 069 | 123 963 | 112 953 | 36 103 | 66 082 | 54 350 | 33 141 | 44 176 | 24 336 | 25 510 | 23 520 | 18 144 | 13 886 | 11 413 |
| Sum gjeld | 122 250 | 121 714 | 190 634 | 182 806 | 81 453 | 97 631 | 81 100 | 59 676 | 54 148 | 35 669 | 33 188 | 32 607 | 25 762 | 18 515 | 16 669 |
| Sum egenkapital og gjeld | 179 526 | 168 829 | 236 802 | 239 089 | 128 930 | 132 268 | 108 197 | 79 625 | 72 318 | 48 276 | 43 474 | 43 660 | 36 815 | 29 420 | 28 759 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | −74 099 | 229 | 18 423 | 17 895 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | 38 398 | −69 429 | −38 562 | −14 445 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 35 633 | 66 392 | −9 373 | −3 400 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | −69 | −2 808 | −29 513 | 50 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 1 981 | 2 054 | 4 862 | 34 374 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,2 % | −18,5 % | −5,3 % | 11,2 % | 8 % | 15,5 % | 10 % | 6,6 % | 11,1 % | 11,7 % | 6,5 % | 6,5 % | 9,2 % | 10,8 % | 14,2 % |
| Resultatmargin | −3,6 % | −19,8 % | −8,3 % | 7,5 % | 5,2 % | 10,6 % | 8,4 % | 5,1 % | 8,3 % | 8,7 % | 4,8 % | 4,7 % | 7 % | 8,3 % | 10,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,07 | 1,33 | 1,45 | 1,24 | 1,48 | 1,55 | 2,06 | 1,52 | 1,8 | 1,51 | 1,65 | 1,61 | 1,63 | 2,13 |
| Gjeldsgrad | 2,13 | 2,58 | 4,13 | 3,25 | 1,72 | 2,82 | 2,99 | 2,99 | 2,98 | 2,83 | 3,23 | 2,95 | 2,33 | 1,7 | 1,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | −9 % | −40 % | −21,9 % | 17,7 % | 12,8 % | 44,5 % | 43,1 % | 30,5 % | 52,6 % | 73,9 % | 31,1 % | 31,9 % | 36,8 % | 35,9 % | 36,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 49,7 % | −22 % | −7,7 % | 13,3 % | −20,1 % | 4,3 % | 17,6 % | 3,6 % | 6,8 % | 60,1 % | −11,2 % | 30,5 % | 23,1 % | 13 % | – |
| Arbeidskapital | 17,2 mill kr | 5,8 mill kr | 40,3 mill kr | 50,4 mill kr | 8,8 mill kr | 32 mill kr | 30,1 mill kr | 35,2 mill kr | 22,9 mill kr | 19,5 mill kr | 13 mill kr | 15,2 mill kr | 11,1 mill kr | 8,7 mill kr | 12,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (2)
Produksjon av sanitærutstyr av keramisk materiale · BERGEN | |
Produksjon av sanitærutstyr av keramisk materiale · SANDANE | 56 ans. |
Selger du til selskaper som BANO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.