BAMBUSA AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Utvikling, forskning og produksjon av båter og alt hva som inngår under dette. I tillegg kjøp og salg av tekstiler for videresalg.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 57 488 | 53 648 | 46 315 | 28 845 | 22 883 |
| Sum kostnader | 53 057 | 48 518 | 41 297 | 22 782 | 17 678 |
| Driftsresultat | 4 432 | 5 130 | 5 019 | 6 063 | 5 205 |
| Sum finansinntekter | 1 008 | 1 215 | 350 | 85 | 299 |
| Sum finanskostnader | 1 809 | 1 935 | 1 513 | 1 074 | 689 |
| Netto finans | −800 | −720 | −1 163 | −989 | −390 |
| Resultat før skattekostnad | 3 631 | 4 410 | 3 856 | 5 074 | 4 815 |
| Årsresultat | 2 814 | 3 403 | 3 077 | 4 104 | 3 724 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 814 | 3 403 | 3 077 | 4 104 | 3 724 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 2 814 | 3 403 | 3 077 | 4 104 | 3 724 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 814 | 3 403 | 3 077 | 4 104 | 3 724 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 4 967 | 2 532 | 0 | 778 | 481 |
| Sum varige driftsmidler | 152 | 318 | 174 | 67 | 127 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 685 | 21 360 | 12 459 | 15 489 | 1 088 |
| Sum anleggsmidler | 14 804 | 24 210 | 12 634 | 16 334 | 1 696 |
| Sum fordringer | 3 756 | 5 809 | 10 068 | 10 291 | 19 447 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 29 231 | 22 003 | 26 674 | 18 199 | 25 674 |
| Sum eiendeler | 44 035 | 46 214 | 39 308 | 34 532 | 27 370 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 686 | 2 694 | 2 694 | 2 694 | 2 694 |
| Sum opptjent egenkapital | 17 060 | 15 435 | 12 033 | 8 956 | 6 852 |
| Sum egenkapital | 19 746 | 18 129 | 14 726 | 11 649 | 9 545 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 5 | 26 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 14 313 | 12 857 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 14 313 | 12 857 | 10 005 | 10 026 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 975 | 15 227 | 14 577 | 12 857 | 17 825 |
| Sum gjeld | 24 289 | 28 085 | 24 582 | 22 883 | 17 825 |
| Sum egenkapital og gjeld | 44 035 | 46 214 | 39 308 | 34 532 | 27 370 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,7 % | 9,6 % | 10,8 % | 21 % | 22,7 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 6,3 % | 6,6 % | 14,2 % | 16,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,93 | 1,45 | 1,83 | 1,42 | 1,44 |
| Gjeldsgrad | 1,23 | 1,55 | 1,67 | 1,96 | 1,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,2 % | 18,8 % | 20,9 % | 35,2 % | 39 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,2 % | 15,8 % | 60,6 % | 26,1 % | – |
| Arbeidskapital | 19,3 mill kr | 6,8 mill kr | 12,1 mill kr | 5,3 mill kr | 7,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Engroshandel med tekstiler og utstyrsvarer · STAVANGER | 15 ans. |
Selger du til selskaper som BAMBUSA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.