BAMA GRUPPEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 6 227 860 000 NOK |
| 2013 | 7 274 369 000 NOK |
| 2014 | 7 650 959 417 NOK |
| 2015 | 8 293 180 674 NOK |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 8 598 506 000 NOK |
| 2018 | 8 620 148 000 NOK |
| 2019 | 9 157 158 000 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | 12 863 801 000 NOK |
| 2025 | 13 706 071 911 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller13
Formål
Å drive handel, industri- og investeringsvirksomhet og annet som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre foretak.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 13 706 072 | 9 157 158 | 8 620 148 | 8 598 506 | 8 293 181 | 7 650 959 | 7 274 369 | 6 227 860 |
| Sum kostnader | 13 826 372 | 9 158 291 | 8 622 944 | 8 624 170 | 8 317 317 | 7 670 164 | 7 194 988 | 6 142 534 |
| Driftsresultat | −120 300 | −1 133 | −2 796 | −25 664 | −24 136 | −19 205 | 79 381 | 85 326 |
| Sum finansinntekter | 660 704 | 229 953 | 268 830 | 283 716 | 314 158 | 286 356 | 242 013 | 234 070 |
| Sum finanskostnader | 1 868 | 3 036 | 4 819 | 1 513 | 6 309 | 10 575 | 59 567 | 5 593 |
| Netto finans | 658 837 | 226 917 | 264 011 | 282 203 | 307 849 | 275 780 | 182 446 | 228 477 |
| Resultat før skattekostnad | 538 536 | 225 784 | 261 215 | 256 539 | 283 713 | 256 575 | 261 827 | 313 803 |
| Årsresultat | 545 476 | 222 015 | 239 003 | 241 759 | 278 332 | 259 861 | 245 593 | 281 404 |
| Sum overføringer og disponeringer | 545 476 | 222 015 | 239 003 | 241 759 | 278 332 | 259 861 | 245 593 | 281 404 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 113 279 | 177 110 | 196 875 | 237 137 | 275 215 | 261 556 | 254 585 | 40 262 |
| Sum varige driftsmidler | 82 227 | 102 165 | 110 736 | 124 930 | 82 199 | 84 312 | 77 373 | 65 651 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 773 134 | 859 811 | 871 761 | 881 970 | 966 405 | 1 012 362 | 795 055 | 733 040 |
| Sum anleggsmidler | 1 968 640 | 1 139 086 | 1 179 372 | 1 244 037 | 1 323 819 | 1 358 231 | 1 127 013 | 838 953 |
| Sum fordringer | 1 865 920 | 1 186 936 | 1 104 077 | 1 109 123 | 979 899 | 997 660 | 1 155 845 | 1 056 290 |
| Sum investeringer | 58 970 | – | – | – | 1 | 1 | 36 | 36 |
| Sum omløpsmidler | 2 394 208 | 1 709 665 | 1 428 915 | 1 447 628 | 1 289 544 | 1 074 263 | 1 214 899 | 1 186 611 |
| Sum eiendeler | 4 362 848 | 2 848 751 | 2 608 287 | 2 691 665 | 2 613 363 | 2 432 494 | 2 341 912 | 2 025 564 |
| Sum innskutt egenkapital | 357 150 | 357 159 | 357 159 | 357 159 | 357 159 | 357 159 | 357 159 | 357 159 |
| Sum opptjent egenkapital | 606 444 | 449 609 | 498 594 | 469 806 | 463 513 | 476 673 | 421 811 | 421 218 |
| Sum egenkapital | 963 594 | 806 768 | 855 753 | 826 965 | 820 672 | 833 831 | 778 970 | 778 377 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 68 385 | 87 926 | 101 030 | 130 715 | 166 581 | 148 795 | 136 062 | 100 880 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | 30 288 | 30 288 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 68 385 | 87 926 | 101 030 | 130 715 | 196 869 | 179 083 | 136 062 | 100 880 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 330 870 | 1 954 057 | 1 651 504 | 1 733 985 | 1 595 823 | 1 419 580 | 1 426 880 | 1 146 307 |
| Sum gjeld | 3 399 254 | 2 041 983 | 1 752 534 | 1 864 700 | 1 792 692 | 1 598 662 | 1 562 942 | 1 247 187 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 362 848 | 2 848 751 | 2 608 287 | 2 691 665 | 2 613 363 | 2 432 494 | 2 341 912 | 2 025 564 |
Konsernregnskap (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2018, 2017, 2013)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 24 188 265 | 23 076 219 | 21 496 121 | 20 813 716 | 20 346 251 | 17 507 422 | 17 013 340 | 12 509 818 |
| Sum kostnader | 23 359 923 | 22 445 482 | 21 152 435 | 20 236 219 | 19 693 610 | 16 972 393 | 16 443 756 | 11 952 587 |
| Driftsresultat | 828 342 | 630 737 | 343 686 | 577 497 | 652 641 | 535 029 | 569 584 | 557 231 |
| Sum finansinntekter | 99 017 | 122 486 | 61 560 | 46 019 | 38 235 | 34 393 | 38 270 | 30 573 |
| Sum finanskostnader | 113 190 | 175 075 | 106 004 | 57 669 | 47 571 | 34 367 | 31 240 | 28 402 |
| Netto finans | −14 174 | −52 590 | −44 443 | −11 650 | −9 336 | 26 | 7 030 | 2 171 |
| Resultat før skattekostnad | 814 168 | 578 148 | 299 243 | 565 847 | 643 305 | 535 055 | 576 614 | 559 402 |
| Årsresultat | 603 712 | 404 257 | 189 606 | 409 365 | 465 675 | 353 218 | 401 490 | 409 069 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 568 485 | 369 486 | 164 592 | 372 768 | 429 748 | – | – | – |
| Totalresultat | 568 485 | 369 486 | 164 592 | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | 429 748 | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 370 119 | 481 164 | 470 121 | 612 252 | 718 653 | 367 238 | 411 215 | 384 575 |
| Sum varige driftsmidler | 3 773 579 | 3 819 074 | 3 898 507 | 3 422 223 | 2 690 299 | 2 095 397 | 1 956 868 | 1 880 601 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 73 286 | 97 697 | 111 593 | 117 965 | 81 935 | 99 640 | 122 463 | 43 373 |
| Sum anleggsmidler | 4 216 984 | 4 397 935 | 4 480 220 | 4 152 440 | 3 490 887 | 2 562 275 | 2 490 546 | 2 308 549 |
| Sum fordringer | 2 035 856 | 2 242 866 | 2 091 689 | 1 819 424 | 1 740 225 | 1 697 351 | 1 647 978 | 1 148 521 |
| Sum investeringer | 215 843 | 70 175 | 73 541 | 84 072 | 80 269 | – | – | 36 |
| Sum omløpsmidler | 4 128 451 | 4 205 200 | 3 335 492 | 3 532 641 | 3 546 071 | 2 715 303 | 2 940 345 | 1 674 376 |
| Sum eiendeler | 8 345 435 | 8 603 135 | 7 815 712 | 7 685 081 | 7 036 958 | 5 277 578 | 5 430 891 | 3 982 925 |
| Sum innskutt egenkapital | 357 150 | 357 150 | 357 150 | 357 150 | 357 159 | 357 159 | 357 159 | 357 159 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 747 736 | 1 881 548 | 1 714 585 | 1 478 906 | 1 425 006 | 1 091 484 | 988 883 | 640 347 |
| Sum egenkapital | 2 238 521 | 2 238 697 | 2 071 734 | 1 980 606 | 1 909 262 | 1 448 643 | 1 346 042 | 997 506 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 46 708 | 108 004 | 91 621 | 81 818 | 77 154 | 92 828 | 123 838 | 158 032 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 132 139 | 2 215 323 | 2 313 796 | 1 885 199 | 1 188 326 | 698 691 | 726 525 | 399 024 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 178 847 | 2 323 327 | 2 405 417 | 1 967 017 | 1 265 480 | 791 519 | 850 363 | 557 056 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 928 067 | 4 041 111 | 3 338 561 | 3 737 458 | 3 862 216 | 3 037 416 | 3 234 486 | 2 428 363 |
| Sum gjeld | 6 106 914 | 6 364 438 | 5 743 978 | 5 704 475 | 5 127 696 | 3 828 935 | 4 084 849 | 2 985 419 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 345 435 | 8 603 135 | 7 815 712 | 7 685 081 | 7 036 958 | 5 277 578 | 5 430 891 | 3 982 925 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 1 377 399 | 229 750 | 690 976 | 1 251 240 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −275 311 | −813 514 | −1 195 965 | −899 031 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −340 490 | 154 299 | 342 983 | −327 392 | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 761 598 | −429 465 | −162 006 | 24 817 | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 1 461 628 | 700 032 | 1 129 498 | 1 291 504 | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,9 % | −0 % | −0 % | −0,3 % | −0,3 % | −0,3 % | 1,1 % | 1,4 % |
| Resultatmargin | 4 % | 2,4 % | 2,8 % | 2,8 % | 3,4 % | 3,4 % | 3,4 % | 4,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,72 | 0,87 | 0,87 | 0,83 | 0,81 | 0,76 | 0,85 | 1,04 |
| Gjeldsgrad | 3,53 | 2,53 | 2,05 | 2,25 | 2,18 | 1,92 | 2,01 | 1,6 |
| Egenkapitalrentabilitet | 56,6 % | 27,5 % | 27,9 % | 29,2 % | 33,9 % | 31,2 % | 31,5 % | 36,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | 6,2 % | 0,3 % | – | 8,4 % | 5,2 % | 16,8 % | – |
| Arbeidskapital | −936,7 mill kr | −244,4 mill kr | −222,6 mill kr | −286,4 mill kr | −306,3 mill kr | −345,3 mill kr | −212 mill kr | 40,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller13
Vis 1 til
Underenheter (3)
Engroshandel med frukt og grønnsaker · LANGHUS | 6 ans. |
Engroshandel med frukt og grønnsaker · OSLO | 17 ans. |
Engroshandel med frukt og grønnsaker · OSLO | 469 ans. |
Selger du til selskaper som BAMA GRUPPEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.