BAM RITCHIES (NORWAY)
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Operatør for steinbrudd.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 30 716 | 27 061 | 21 352 | 16 544 | 21 183 | 24 770 | 21 374 | 33 684 |
| Sum kostnader | 28 715 | 25 399 | 19 692 | 15 832 | 18 675 | 21 991 | 20 570 | 31 581 |
| Driftsresultat | 2 000 | 1 661 | 1 660 | 712 | 2 508 | 2 779 | 804 | 2 102 |
| Sum finansinntekter | 0 | 1 | 1 | – | 7 | 16 | 210 | 14 |
| Sum finanskostnader | 2 | 6 | 4 | 2 | 1 | 5 | 13 | 3 |
| Netto finans | −2 | −5 | −3 | −2 | 7 | 11 | 197 | 12 |
| Resultat før skattekostnad | 1 998 | 1 656 | 1 657 | 710 | 2 515 | 2 790 | 1 001 | 2 114 |
| Årsresultat | 1 559 | 1 292 | 1 293 | 554 | 1 961 | 2 176 | 771 | 1 607 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 559 | 1 292 | 1 293 | 554 | 1 961 | – | – | – |
| Totalresultat | 1 559 | 1 292 | 1 293 | 554 | 1 961 | 2 176 | 771 | 1 607 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 559 | 1 292 | 1 293 | 554 | 1 961 | 2 176 | 771 | 1 607 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 5 429 | 5 388 | 5 453 | 4 645 | 6 495 | 5 420 | 2 603 | 9 639 |
| Sum omløpsmidler | 30 752 | 22 948 | 19 627 | 17 165 | 14 698 | 34 525 | 28 979 | 26 305 |
| Sum eiendeler | 30 752 | 22 948 | 19 627 | 17 165 | 14 698 | 34 525 | 28 979 | 26 305 |
| Sum opptjent egenkapital | 17 080 | 15 522 | 14 230 | 12 937 | 12 383 | 10 422 | 8 246 | 7 474 |
| Sum egenkapital | 17 080 | 15 522 | 14 230 | 12 937 | 12 383 | 10 422 | 8 246 | 7 474 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 672 | 7 427 | 5 397 | 4 227 | 2 315 | 24 103 | 20 734 | 18 830 |
| Sum gjeld | 13 672 | 7 427 | 5 397 | 4 227 | 2 315 | 24 103 | 20 734 | 18 830 |
| Sum egenkapital og gjeld | 30 752 | 22 948 | 19 627 | 17 165 | 14 698 | 34 525 | 28 979 | 26 305 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,5 % | 6,1 % | 7,8 % | 4,3 % | 11,8 % | 11,2 % | 3,8 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 4,8 % | 6,1 % | 3,4 % | 9,3 % | 8,8 % | 3,6 % | 4,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,25 | 3,09 | 3,64 | 4,06 | 6,35 | 1,43 | 1,4 | 1,4 |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,48 | 0,38 | 0,33 | 0,19 | 2,31 | 2,51 | 2,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,1 % | 8,3 % | 9,1 % | 4,3 % | 15,8 % | 20,9 % | 9,4 % | 21,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13,5 % | 26,7 % | 29,1 % | −21,9 % | −14,5 % | 15,9 % | −36,5 % | – |
| Arbeidskapital | 17,1 mill kr | 15,5 mill kr | 14,2 mill kr | 12,9 mill kr | 12,4 mill kr | 10,4 mill kr | 8,2 mill kr | 7,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein · OSLO |
Selger du til selskaper som BAM RITCHIES (NORWAY)?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.