AURSNES HOTELL AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Hotell og servering samt virksomhet som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 5 129 | 4 784 | 4 788 | 4 485 | 4 032 | 3 165 | 3 928 | 2 991 | 2 727 | 2 650 | 2 421 | 4 927 | 4 745 | 1 792 |
| Sum kostnader | 3 060 | 3 609 | 2 565 | 2 973 | 2 470 | 3 176 | 3 119 | 2 268 | 2 278 | 2 277 | 2 376 | 3 930 | 3 445 | 1 454 |
| Driftsresultat | 2 069 | 1 175 | 2 223 | 1 512 | 1 563 | −11 | 809 | 723 | 450 | 372 | 45 | 998 | 1 301 | 339 |
| Sum finansinntekter | 46 | 15 | 11 | 11 | 11 | 12 | 7 | 7 | 10 | 184 | 57 | 127 | 2 | 4 |
| Sum finanskostnader | 331 | 375 | 368 | 283 | 196 | 229 | 291 | 133 | 28 | 44 | 85 | 158 | 47 | 84 |
| Netto finans | −285 | −360 | −358 | −272 | −185 | −217 | −284 | −126 | −18 | 140 | −28 | −31 | −45 | −79 |
| Resultat før skattekostnad | 1 784 | 815 | 1 865 | 1 240 | 1 378 | −228 | 525 | 597 | 431 | 512 | 17 | 966 | 1 255 | 259 |
| Årsresultat | 1 391 | 635 | 1 455 | 966 | 1 075 | −178 | 409 | 456 | 339 | 372 | 3 | 705 | 904 | 187 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 391 | 635 | 1 455 | 966 | 1 075 | −178 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 1 391 | 635 | 1 455 | – | 1 075 | −178 | 409 | – | – | – | – | 705 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 391 | 635 | 1 455 | 966 | 1 075 | −178 | 409 | 456 | 339 | 372 | 3 | 705 | 904 | 187 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 11 917 | 12 162 | 12 185 | 12 241 | 12 541 | 12 667 | 12 709 | 12 753 | 8 625 | 1 830 | 2 100 | 2 318 | 3 170 | 2 445 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | 28 | 53 | – | – | – | 3 728 | 1 926 | 26 | 46 |
| Sum anleggsmidler | 11 917 | 12 162 | 12 185 | 12 241 | 12 541 | 12 695 | 12 762 | 12 753 | 8 625 | 1 830 | 5 828 | 4 245 | 3 196 | 2 491 |
| Sum fordringer | 330 | 301 | 350 | 185 | 252 | 704 | 481 | 436 | 760 | 2 863 | 42 | 334 | 470 | 201 |
| Sum omløpsmidler | 1 871 | 1 122 | 1 838 | 1 430 | 2 521 | 1 635 | 2 234 | 1 482 | 2 815 | 3 367 | 647 | 3 770 | 1 238 | 693 |
| Sum eiendeler | 13 788 | 13 283 | 14 023 | 13 671 | 15 062 | 14 330 | 14 996 | 14 235 | 11 440 | 5 197 | 6 475 | 8 014 | 4 435 | 3 184 |
| Sum innskutt egenkapital | 141 | 141 | 141 | 141 | 141 | 141 | 141 | 141 | 35 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 624 | 5 732 | 6 097 | 5 642 | 5 676 | 6 601 | 6 779 | 6 370 | 3 102 | 4 057 | 3 686 | 3 682 | 2 977 | 1 522 |
| Sum egenkapital | 5 765 | 5 873 | 6 238 | 5 783 | 5 817 | 6 742 | 6 920 | 6 511 | 3 137 | 4 157 | 3 786 | 3 782 | 3 077 | 1 622 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 606 | 524 | 439 | 345 | 286 | 198 | 80 | 39 | 75 | – | – | – | 25 | 75 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 875 | 5 250 | 5 625 | 5 900 | 6 375 | 6 750 | 6 938 | 7 313 | 4 | 4 | 1 850 | 3 042 | 7 | 747 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 481 | 5 774 | 6 064 | 6 245 | 6 661 | 6 948 | 7 018 | 7 351 | 79 | 4 | 1 850 | 3 042 | 32 | 822 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 543 | 1 637 | 1 722 | 1 643 | 2 584 | 640 | 1 058 | 373 | 8 223 | 1 036 | 839 | 1 190 | 1 325 | 740 |
| Sum gjeld | 8 023 | 7 410 | 7 785 | 7 888 | 9 245 | 7 588 | 8 076 | 7 724 | 8 302 | 1 039 | 2 689 | 4 232 | 1 357 | 1 562 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 788 | 13 283 | 14 023 | 13 671 | 15 062 | 14 330 | 14 996 | 14 235 | 11 440 | 5 197 | 6 475 | 8 014 | 4 435 | 3 184 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 40,3 % | 24,6 % | 46,4 % | 33,7 % | 38,8 % | −0,4 % | 20,6 % | 24,2 % | 16,5 % | 14,1 % | 1,9 % | 20,3 % | 27,4 % | 18,9 % |
| Resultatmargin | 27,1 % | 13,3 % | 30,4 % | 21,6 % | 26,7 % | −5,6 % | 10,4 % | 15,3 % | 12,4 % | 14 % | 0,1 % | 14,3 % | 19,1 % | 10,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,74 | 0,69 | 1,07 | 0,87 | 0,98 | 2,55 | 2,11 | 3,98 | 0,34 | 3,25 | 0,77 | 3,17 | 0,93 | 0,94 |
| Gjeldsgrad | 1,39 | 1,26 | 1,25 | 1,36 | 1,59 | 1,13 | 1,17 | 1,19 | 2,65 | 0,25 | 0,71 | 1,12 | 0,44 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,1 % | 10,8 % | 23,3 % | 16,7 % | 18,5 % | −2,6 % | 5,9 % | 7 % | 10,8 % | 8,9 % | 0,1 % | 18,6 % | 29,4 % | 11,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,2 % | −0,1 % | 6,8 % | 11,2 % | 27,4 % | −19,4 % | 31,3 % | 9,7 % | 2,9 % | 9,4 % | −50,9 % | 3,8 % | – | – |
| Arbeidskapital | −671 924 kr | −515 152 kr | 115 920 kr | −213 713 kr | −62 740 kr | 994 914 kr | 1,2 mill kr | 1,1 mill kr | −5,4 mill kr | 2,3 mill kr | −192 265 kr | 2,6 mill kr | −86 846 kr | −46 977 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Drift av hoteller · SYKKYLVEN |
Selger du til selskaper som AURSNES HOTELL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.