ATEA ASA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2020 | 39 503 000 000 NOK |
| 2021 | 41 316 000 000 NOK |
| 2022 | 32 397 000 000 NOK |
| 2023 | 34 704 000 000 NOK |
| 2024 | 34 583 000 000 NOK |
| 2025 | 37 376 000 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller16
Formål
Salg av datatbehandlingstjenester, salg av data- utstyr, systemer og hva dermed står i forbindelse, samt delta i andre selskaper med økonomisk formål.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 37 376 000 | 34 583 000 | 34 704 000 | 32 397 000 | 41 316 000 | 39 503 000 |
| Sum kostnader | 35 999 000 | 33 412 000 | 33 460 000 | 31 201 000 | 40 270 000 | 38 649 000 |
| Driftsresultat | 1 377 000 | 1 171 000 | 1 244 000 | 1 196 000 | 1 046 000 | 854 000 |
| Sum finansinntekter | 17 000 | 24 000 | 24 000 | 8 000 | 14 000 | 12 000 |
| Sum finanskostnader | 254 000 | 196 000 | 247 000 | 120 000 | 118 000 | 117 000 |
| Netto finans | −237 000 | −172 000 | −223 000 | −112 000 | −104 000 | −105 000 |
| Resultat før skattekostnad | 1 140 000 | 999 000 | 1 021 000 | 1 084 000 | 942 000 | 749 000 |
| Årsresultat | 878 000 | 775 000 | 800 000 | 848 000 | 763 000 | 590 000 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 289 000 | 74 000 | −183 000 | 267 000 |
| Totalresultat | 878 000 | 775 000 | 1 090 000 | 922 000 | 580 000 | 857 000 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 5 405 000 | 5 347 000 | 5 117 000 | 4 791 000 | 4 546 000 | 4 680 000 |
| Sum varige driftsmidler | 1 959 000 | 1 946 000 | 1 828 000 | 1 794 000 | 1 693 000 | 1 826 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 173 000 | 168 000 | 182 000 | 134 000 | 82 000 | 120 000 |
| Sum anleggsmidler | 7 537 000 | 7 461 000 | 7 127 000 | 6 719 000 | 6 321 000 | 6 626 000 |
| Sum fordringer | 11 236 000 | 10 670 000 | 9 137 000 | 9 014 000 | 7 183 000 | 7 555 000 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 7 000 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 13 804 000 | 13 648 000 | 11 509 000 | 11 139 000 | 9 727 000 | 9 958 000 |
| Sum eiendeler | 21 341 000 | 21 109 000 | 18 636 000 | 17 858 000 | 16 048 000 | 16 584 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 680 000 | 681 000 | 680 000 | 680 000 | 658 000 | 503 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 861 000 | 3 742 000 | 3 519 000 | 3 048 000 | 2 872 000 | 2 881 000 |
| Sum egenkapital | 4 541 000 | 4 423 000 | 4 199 000 | 3 728 000 | 3 530 000 | 3 384 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 173 000 | 168 000 | 151 000 | 145 000 | 141 000 | 349 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 899 000 | 1 937 000 | 1 849 000 | 1 171 000 | 1 703 000 | 1 416 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 072 000 | 2 105 000 | 2 000 000 | 1 316 000 | 1 844 000 | 1 769 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 728 000 | 14 581 000 | 12 437 000 | 12 814 000 | 10 674 000 | 11 431 000 |
| Sum gjeld | 16 800 000 | 16 686 000 | 14 437 000 | 14 130 000 | 12 518 000 | 13 200 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 341 000 | 21 109 000 | 18 636 000 | 17 858 000 | 16 048 000 | 16 584 000 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 1 878 000 | 1 030 000 | 1 096 000 | 1 388 000 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | −320 000 | −441 000 | −273 000 | −330 000 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | −1 082 000 | −989 000 | −870 000 | −1 534 000 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 476 000 | −400 000 | −131 000 | −476 000 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 1 587 000 | 922 000 | 1 353 000 | 1 605 000 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,7 % | 3,4 % | 3,6 % | 3,7 % | 2,5 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | 2,2 % | 2,3 % | 2,6 % | 1,8 % | 1,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,94 | 0,94 | 0,93 | 0,87 | 0,91 | 0,87 |
| Gjeldsgrad | 3,7 | 3,77 | 3,44 | 3,79 | 3,55 | 3,9 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,3 % | 17,5 % | 19,1 % | 22,8 % | 21,6 % | 17,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8,1 % | −0,3 % | 7,1 % | −21,6 % | 4,6 % | – |
| Arbeidskapital | −924 mill kr | −933 mill kr | −928 mill kr | −1,7 mrd kr | −947 mill kr | −1,5 mrd kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller16
Vis 4 til
Underenheter (3)
Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr · LAKSEVÅG | |
Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr · OSLO | 10 ans. |
Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr · SOLA |
Selger du til selskaper som ATEA ASA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.