ASTMA OG ALLERGISENTERET AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 4 599 128 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 5 913 483 NOK |
| 2014 | 6 067 156 NOK |
| 2015 | 6 456 382 NOK |
| 2016 | 7 017 968 NOK |
| 2017 | 6 961 881 NOK |
| 2018 | 7 184 932 NOK |
| 2019 | 7 109 650 NOK |
| 2020 | 7 609 186 NOK |
| 2021 | 8 478 476 NOK |
| 2022 | 8 486 936 NOK |
| 2023 | 8 803 775 NOK |
| 2024 | 9 922 543 NOK |
| 2025 | 11 662 651 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Legevirksomhet med alt dette tilhører, samt å delta i andre virksomheter i samme eller lignende bransjer.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 11 663 | 9 923 | 8 804 | 8 487 | 8 478 | 7 609 | 7 110 | 7 185 | 6 962 | 7 018 | 6 456 | 6 067 | 5 913 | 4 599 |
| Sum kostnader | 8 177 | 7 227 | 7 426 | 7 062 | 6 484 | 3 921 | 3 609 | 3 487 | 3 435 | 3 347 | 3 291 | 3 421 | 3 308 | 3 335 |
| Driftsresultat | 3 486 | 2 696 | 1 378 | 1 425 | 1 994 | 3 688 | 3 501 | 3 698 | 3 527 | 3 671 | 3 166 | 2 647 | 2 606 | 1 264 |
| Sum finansinntekter | 38 | 5 | 4 | 0 | 6 | 9 | 9 | 10 | 0 | 11 | 11 | 24 | 40 | 13 |
| Sum finanskostnader | 10 | 1 | −2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 3 | 1 |
| Netto finans | 27 | 4 | 2 | −0 | 5 | 8 | 8 | 7 | −2 | 8 | 9 | 23 | 37 | 12 |
| Resultat før skattekostnad | 3 513 | 2 700 | 1 380 | 1 425 | 1 999 | 3 697 | 3 509 | 3 705 | 3 525 | 3 680 | 3 174 | 2 669 | 2 643 | 1 276 |
| Årsresultat | 2 745 | 2 105 | 1 100 | 1 100 | 1 573 | 2 883 | 2 763 | 2 865 | 2 685 | 2 770 | 2 348 | 1 951 | 1 849 | 879 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | – | 1 100 | 1 573 | 2 883 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 2 105 | 1 100 | 1 100 | 1 573 | 2 883 | 2 763 | 2 865 | 2 685 | 2 770 | 2 348 | 1 951 | 1 849 | 879 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 60 | 51 | 37 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 400 |
| Sum varige driftsmidler | 418 | 653 | 498 | 686 | 954 | 606 | 774 | 168 | 76 | 149 | 234 | 159 | 155 | 459 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 120 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 598 | 704 | 535 | 686 | 954 | 606 | 774 | 168 | 76 | 149 | 234 | 159 | 155 | 859 |
| Sum fordringer | 2 738 | 1 436 | 773 | 236 | 78 | 2 135 | 2 063 | 3 060 | 2 538 | 2 502 | 2 936 | 4 733 | 2 718 | 428 |
| Sum investeringer | 707 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 4 183 | 3 138 | 2 397 | 2 351 | 2 604 | 4 726 | 4 505 | 6 452 | 5 664 | 4 946 | 4 022 | 5 682 | 4 492 | 1 850 |
| Sum eiendeler | 4 780 | 3 842 | 2 932 | 3 036 | 3 558 | 5 332 | 5 279 | 6 619 | 5 739 | 5 095 | 4 255 | 5 841 | 4 647 | 2 709 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 191 | 101 | 200 | 600 | 600 | 601 | 1 034 | 1 271 | 2 406 | 1 721 | 951 | 603 | 2 652 | 431 |
| Sum egenkapital | 291 | 201 | 300 | 700 | 700 | 701 | 1 134 | 1 371 | 2 506 | 1 821 | 1 051 | 703 | 2 752 | 531 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 136 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 354 | 3 641 | 2 632 | 2 336 | 2 857 | 4 631 | 4 145 | 5 248 | 3 233 | 3 273 | 3 204 | 5 138 | 1 895 | 2 177 |
| Sum gjeld | 4 490 | 3 641 | 2 632 | 2 336 | 2 857 | 4 631 | 4 145 | 5 248 | 3 233 | 3 273 | 3 204 | 5 138 | 1 895 | 2 177 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 780 | 3 842 | 2 932 | 3 036 | 3 558 | 5 332 | 5 279 | 6 619 | 5 739 | 5 095 | 4 255 | 5 841 | 4 647 | 2 709 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 29,9 % | 27,2 % | 15,7 % | 16,8 % | 23,5 % | 48,5 % | 49,2 % | 51,5 % | 50,7 % | 52,3 % | 49 % | 43,6 % | 44,1 % | 27,5 % |
| Resultatmargin | 23,5 % | 21,2 % | 12,5 % | 13 % | 18,6 % | 37,9 % | 38,9 % | 39,9 % | 38,6 % | 39,5 % | 36,4 % | 32,2 % | 31,3 % | 19,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,96 | 0,86 | 0,91 | 1,01 | 0,91 | 1,02 | 1,09 | 1,23 | 1,75 | 1,51 | 1,26 | 1,11 | 2,37 | 0,85 |
| Gjeldsgrad | 15,44 | 18,16 | 8,76 | 3,34 | 4,08 | 6,61 | 3,65 | 3,83 | 1,29 | 1,8 | 3,05 | 7,31 | 0,69 | 4,1 |
| Egenkapitalrentabilitet | 944,1 % | – | 366,3 % | 157,1 % | 224,5 % | 411,3 % | 243,7 % | 209 % | 107,1 % | 152,1 % | 223,4 % | 277,4 % | 67,2 % | 165,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 17,5 % | 12,7 % | 3,7 % | 0,1 % | 11,4 % | 7 % | −1 % | 3,2 % | −0,8 % | 8,7 % | 6,4 % | 2,6 % | – | – |
| Arbeidskapital | −171 175 kr | −503 294 kr | −234 828 kr | 14 531 kr | −253 244 kr | 94 915 kr | 360 523 kr | 1,2 mill kr | 2,4 mill kr | 1,7 mill kr | 817 563 kr | 544 221 kr | 2,6 mill kr | −327 801 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Allmennlegetjenester · KRISTIANSAND S | 8 ans. |
Selger du til selskaper som ASTMA OG ALLERGISENTERET AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.