ASTAFJORD SMOLT AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Drive produksjon og salg av settefisk og smolt, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2023, 2022, 2021 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 82 791 | 79 218 | 41 149 | 61 106 | 68 592 |
| Sum kostnader | 65 657 | 61 473 | 44 772 | 50 315 | 47 612 |
| Driftsresultat | 17 134 | 17 744 | −3 623 | 10 791 | 20 980 |
| Sum finansinntekter | 655 | 266 | 184 | 52 | 85 |
| Sum finanskostnader | 5 034 | 4 999 | 3 334 | 2 349 | 3 179 |
| Resultat før skattekostnad | 12 755 | 13 011 | −6 773 | 8 494 | 17 885 |
| Årsresultat | 9 947 | 10 153 | −5 284 | 6 727 | 13 950 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 520 | 1 717 | 1 914 | 2 038 | 83 |
| Sum varige driftsmidler | 126 719 | 128 675 | 133 822 | 137 639 | 143 445 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 66 | 66 | 66 | 86 | 86 |
| Sum anleggsmidler | 128 305 | 130 459 | 135 802 | 139 763 | 143 614 |
| Sum omløpsmidler | 49 354 | 40 823 | 33 031 | 40 772 | 49 754 |
| Sum eiendeler | 177 659 | 171 281 | 168 833 | 180 535 | 193 368 |
| Sum egenkapital | 88 500 | 78 553 | 68 401 | 73 684 | 66 957 |
| Sum langsiktig gjeld | 69 250 | 76 650 | 84 050 | 91 450 | 98 850 |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 630 | 10 475 | 13 328 | 10 857 | 14 372 |
| Sum gjeld | 89 159 | 92 728 | 100 432 | 106 850 | 126 411 |
| Sum egenkapital og gjeld | 177 659 | 171 281 | 168 833 | 180 535 | 193 368 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 20,7 % | 22,4 % | −8,8 % | 17,7 % | 30,6 % |
| Resultatmargin | 12 % | 12,8 % | −12,8 % | 11 % | 20,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,37 | 3,9 | 2,48 | 3,76 | 3,46 |
| Gjeldsgrad | 1,01 | 1,18 | 1,47 | 1,45 | 1,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,2 % | 12,9 % | −7,7 % | 9,1 % | 20,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,5 % | 92,5 % | −32,7 % | −10,9 % | – |
| Arbeidskapital | 34,7 mill kr | 30,3 mill kr | 19,7 mill kr | 29,9 mill kr | 35,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Produksjon av yngel og settefisk i ferskvann · GRATANGEN | 26 ans. |
Selger du til selskaper som ASTAFJORD SMOLT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.