AS SNERTINGDAL AUTO
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 16 107 460 NOK |
| 2015 | 16 601 155 NOK |
| 2016 | 16 336 557 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 17 085 450 NOK |
| 2019 | 18 146 759 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | 15 726 073 NOK |
| 2022 | 19 297 569 NOK |
| 2023 | 20 694 835 NOK |
| 2024 | 21 955 758 NOK |
| 2025 | 22 986 773 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Rutebildrift, og hva dermed står i forbindelse.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 22 987 | 21 956 | 20 695 | 19 298 | 15 726 | 18 147 | 17 085 | 16 337 | 16 601 | 16 107 |
| Sum kostnader | 20 843 | 20 791 | 20 126 | 19 281 | 15 777 | 17 186 | 16 318 | 14 706 | 15 745 | 15 963 |
| Driftsresultat | 2 144 | 1 165 | 569 | 16 | −51 | 961 | 768 | 1 630 | 856 | 145 |
| Sum finansinntekter | 10 | 1 | 0 | 2 | 12 | 13 | 5 | 8 | 60 | 64 |
| Sum finanskostnader | 659 | 743 | 414 | 327 | 265 | 162 | 180 | 178 | 220 | 133 |
| Netto finans | −649 | −743 | −413 | −325 | −253 | −149 | −174 | −171 | −161 | −69 |
| Resultat før skattekostnad | 1 495 | 422 | 156 | −308 | −304 | 812 | 593 | 1 460 | 695 | 76 |
| Årsresultat | 1 166 | 329 | 121 | −241 | −237 | 633 | 470 | 1 091 | 490 | 49 |
| Totalresultat | 1 166 | 329 | 121 | −241 | −237 | 633 | 470 | 1 091 | 490 | 49 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 166 | 329 | 121 | −241 | −237 | 633 | 470 | 1 091 | 490 | 49 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | 139 | 253 |
| Sum varige driftsmidler | 16 213 | 16 164 | 12 553 | 12 731 | 15 019 | 11 002 | 8 833 | 7 671 | 7 636 | 4 604 |
| Sum anleggsmidler | 16 213 | 16 164 | 12 553 | 12 731 | 15 019 | 11 002 | 8 833 | 7 671 | 7 775 | 4 856 |
| Sum fordringer | 1 878 | 1 937 | 2 010 | 2 101 | 1 867 | 2 518 | 1 796 | 1 593 | 1 702 | 1 337 |
| Sum omløpsmidler | 4 442 | 3 040 | 2 953 | 2 648 | 2 551 | 3 441 | 3 962 | 2 473 | 3 237 | 2 710 |
| Sum eiendeler | 20 655 | 19 205 | 15 506 | 15 380 | 17 570 | 14 443 | 12 795 | 10 144 | 11 013 | 7 566 |
| Sum innskutt egenkapital | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 923 | 6 007 | 5 678 | 5 557 | 5 797 | 6 050 | 5 417 | 4 722 | 3 631 | 3 391 |
| Sum egenkapital | 7 048 | 6 132 | 5 803 | 5 682 | 5 922 | 6 175 | 5 542 | 4 847 | 3 756 | 3 516 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 781 | 452 | 359 | 325 | 392 | 351 | 281 | 24 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 731 | 10 031 | 6 585 | 6 951 | 9 033 | 2 774 | 4 647 | 2 870 | 4 748 | 1 314 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 512 | 10 483 | 6 944 | 7 275 | 9 425 | 3 125 | 4 927 | 2 894 | 4 748 | 1 314 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 095 | 2 589 | 2 760 | 2 423 | 2 222 | 5 143 | 2 326 | 2 403 | 2 509 | 2 736 |
| Sum gjeld | 13 607 | 13 073 | 9 703 | 9 698 | 11 647 | 8 268 | 7 253 | 5 297 | 7 256 | 4 050 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 655 | 19 205 | 15 506 | 15 380 | 17 570 | 14 443 | 12 795 | 10 144 | 11 013 | 7 566 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,3 % | 5,3 % | 2,8 % | 0,1 % | −0,3 % | 5,3 % | 4,5 % | 10 % | 5,2 % | 0,9 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 1,5 % | 0,6 % | −1,3 % | −1,5 % | 3,5 % | 2,8 % | 6,7 % | 2,9 % | 0,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,44 | 1,17 | 1,07 | 1,09 | 1,15 | 0,67 | 1,7 | 1,03 | 1,29 | 0,99 |
| Gjeldsgrad | 1,93 | 2,13 | 1,67 | 1,71 | 1,97 | 1,34 | 1,31 | 1,09 | 1,93 | 1,15 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,6 % | 5,4 % | 2,1 % | −4,2 % | −4 % | 10,3 % | 8,5 % | 22,5 % | 13,1 % | 1,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,7 % | 6,1 % | 7,2 % | 22,7 % | – | 6,2 % | – | −1,6 % | 3,1 % | – |
| Arbeidskapital | 1,3 mill kr | 451 205 kr | 193 130 kr | 225 839 kr | 328 572 kr | −1,7 mill kr | 1,6 mill kr | 69 633 kr | 728 770 kr | −26 272 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (1)
Passasjertransport med rutebil · SNERTINGDAL | 17 ans. |
Selger du til selskaper som AS SNERTINGDAL AUTO?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.