ARNTZENKRAFT SOLSTUDIOER AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 7 511 | 6 797 | 5 627 | 4 339 | 3 719 | 4 001 | 1 499 |
| Sum kostnader | 5 688 | 5 274 | 5 017 | 4 023 | 3 621 | 3 564 | 1 403 |
| Driftsresultat | 1 823 | 1 523 | 610 | 316 | 98 | 437 | 96 |
| Sum finansinntekter | 2 | −0 | 0 | 6 | 5 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 62 | 82 | 112 | 115 | 101 | 113 | 26 |
| Netto finans | −61 | −82 | −112 | −109 | −96 | −113 | −26 |
| Resultat før skattekostnad | 1 762 | 1 441 | 498 | 206 | 2 | 324 | 70 |
| Årsresultat | 1 373 | 1 164 | 388 | 161 | 3 | 253 | 50 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | 388 | 161 | 3 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 1 164 | 388 | 161 | 3 | 253 | 50 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 794 | 1 309 | 1 566 | 1 824 | 2 081 | 2 339 | – |
| Sum varige driftsmidler | 752 | 261 | 701 | 713 | 883 | 1 054 | 1 186 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 | 6 | 19 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 552 | 1 576 | 2 286 | 2 536 | 2 965 | 3 393 | 1 186 |
| Sum fordringer | 279 | 92 | 1 | 166 | 33 | 1 | 31 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 2 922 | 2 175 | 412 | 176 | 262 | 274 | 115 |
| Sum eiendeler | 4 473 | 3 751 | 2 697 | 2 712 | 3 226 | 3 667 | 1 301 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 448 | 2 325 | 756 | 367 | 206 | 253 | 1 |
| Sum egenkapital | 3 648 | 2 525 | 956 | 567 | 406 | 453 | 201 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 70 | 77 | 138 | 137 | 91 | 91 | 20 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 133 | 233 | 500 | 543 | 944 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 77 | 271 | 370 | 591 | 635 | 964 |
| Sum kortsiktig gjeld | 755 | 1 149 | 1 470 | 1 775 | 2 229 | 2 579 | 137 |
| Sum gjeld | 826 | 1 226 | 1 742 | 2 145 | 2 820 | 3 213 | 1 100 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 473 | 3 751 | 2 697 | 2 712 | 3 226 | 3 667 | 1 301 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,3 % | 22,4 % | 10,9 % | 7,3 % | 2,6 % | 10,9 % | 6,4 % |
| Resultatmargin | 18,3 % | 17,1 % | 6,9 % | 3,7 % | 0,1 % | 6,3 % | 3,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,87 | 1,89 | 0,28 | 0,1 | 0,12 | 0,11 | 0,84 |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 0,49 | 1,82 | 3,78 | 6,94 | 7,09 | 5,48 |
| Egenkapitalrentabilitet | 37,7 % | 46,1 % | 40,7 % | 28,3 % | 0,8 % | 55,8 % | 24,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,5 % | – | 29,7 % | 16,7 % | −7,1 % | 166,9 % | – |
| Arbeidskapital | 2,2 mill kr | 1 mill kr | −1,1 mill kr | −1,6 mill kr | −2 mill kr | −2,3 mill kr | −21 504 kr |
Bemanning og rekruttering
Selger du til selskaper som ARNTZENKRAFT SOLSTUDIOER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.