ARCTIC CENTRE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Utleie av hotellrom, sjøhus, hytter, båtplasser og campingplasser, samt drift av reiselivsaktiviteter som guidede fjellturer, hundespann, båtturer og andre friluftsaktiviteter. Drift av bar, cafe og restaurant.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2017, 2016 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 030 | 2 671 | 2 008 | 368 | 94 | 267 | 108 | 24 | 12 | 425 | 930 | 1 193 | 1 643 | 481 |
| Sum kostnader | 2 045 | 1 374 | 886 | 370 | 163 | −38 | 205 | 218 | 352 | 883 | 1 003 | 1 790 | 2 539 | 899 |
| Driftsresultat | −15 | 1 297 | 1 122 | −2 | −69 | 305 | −98 | −194 | −340 | −458 | −73 | −597 | −896 | −418 |
| Sum finansinntekter | 0 | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | – |
| Sum finanskostnader | 67 | 3 | 46 | 34 | 0 | 0 | 0 | 7 | 41 | 0 | 8 | 106 | 39 | – |
| Netto finans | −67 | −3 | −46 | −34 | −0 | −0 | −0 | −7 | −41 | −0 | −8 | −105 | −39 | −1 |
| Resultat før skattekostnad | −82 | 1 295 | 1 076 | −36 | −69 | 304 | −98 | −201 | −381 | −458 | −81 | −702 | −934 | −419 |
| Årsresultat | −82 | 1 223 | 850 | −36 | −69 | 304 | −98 | −201 | −381 | −458 | −81 | −702 | −1 028 | −325 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −81 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 1 223 | 850 | −36 | −69 | 304 | −98 | −201 | −381 | −458 | −81 | −702 | −1 028 | −325 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 94 |
| Sum varige driftsmidler | 116 | – | – | – | – | – | – | 7 | 55 | 116 | 138 | 92 | 123 | 137 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 | 10 | 10 | 11 | – |
| Sum anleggsmidler | 116 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 55 | 126 | 148 | 102 | 134 | 231 |
| Sum fordringer | 1 427 | 42 | 765 | – | 29 | 64 | 338 | 322 | 260 | 298 | 306 | 95 | 57 | 167 |
| Sum investeringer | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 1 757 | 117 | 847 | 219 | 83 | 106 | 462 | 327 | 268 | 317 | 407 | 163 | 196 | 241 |
| Sum eiendeler | 1 873 | 117 | 847 | 219 | 83 | 106 | 462 | 334 | 323 | 443 | 555 | 265 | 330 | 472 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 561 | 656 | 354 | −496 | −601 | −2 970 | −3 275 | −3 177 | −2 975 | −2 594 | −2 136 | −2 055 | −1 353 | −325 |
| Sum egenkapital | 661 | 756 | 454 | −396 | −501 | −2 870 | −3 175 | −3 077 | −2 875 | −2 494 | −2 036 | −1 955 | −1 253 | −225 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | 125 | 2 563 | 2 563 | 2 406 | 2 340 | 2 169 | 1 979 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 125 | 2 563 | 2 563 | 2 406 | 2 340 | 2 169 | 1 979 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 213 | −638 | 393 | 615 | 460 | 414 | 1 074 | 1 005 | 858 | 769 | 613 | 2 221 | 1 584 | 697 |
| Sum gjeld | 1 213 | −638 | 393 | 615 | 584 | 2 976 | 3 637 | 3 410 | 3 199 | 2 937 | 2 592 | 2 221 | 1 584 | 697 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 873 | 117 | 847 | 219 | 83 | 106 | 462 | 334 | 323 | 443 | 555 | 265 | 330 | 472 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,7 % | 48,6 % | 55,9 % | −0,5 % | −73,4 % | 114,2 % | −90,9 % | −813,3 % | – | −107,7 % | −7,8 % | −50,1 % | −54,5 % | −86,8 % |
| Resultatmargin | −4 % | 45,8 % | 42,4 % | −9,8 % | −73,6 % | 114,1 % | −91 % | −842,4 % | – | −107,8 % | −8,7 % | −58,9 % | −62,6 % | −67,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,45 | – | 2,16 | 0,36 | 0,18 | 0,26 | 0,43 | 0,33 | 0,31 | 0,41 | 0,66 | 0,07 | 0,12 | 0,35 |
| Gjeldsgrad | 1,84 | – | 0,87 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −12,4 % | 161,9 % | 187,2 % | 9,1 % | 13,8 % | −10,6 % | 3,1 % | 6,6 % | 13,3 % | 18,4 % | 4 % | 35,9 % | 82,1 % | 144,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | 33 % | 445,2 % | 292,5 % | −64,8 % | 147,9 % | 350 % | 99 % | −97,2 % | −54,3 % | −22 % | −27,4 % | 241,3 % | – |
| Arbeidskapital | 544 680 kr | 755 759 kr | 454 217 kr | −396 202 kr | −376 612 kr | −307 600 kr | −611 971 kr | −678 053 kr | −590 040 kr | −451 273 kr | −205 974 kr | −2,1 mill kr | −1,4 mill kr | −455 859 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Drift av campingplasser · GRATANGEN | 6 ans. |
Selger du til selskaper som ARCTIC CENTRE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.