ANTRA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 90 358 145 NOK |
| 2013 | 120 292 613 NOK |
| 2014 | 86 440 412 NOK |
| 2015 | 92 726 466 NOK |
| 2016 | 94 098 457 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 119 224 327 NOK |
| 2019 | 142 349 923 NOK |
| 2020 | 140 394 933 NOK |
| 2021 | 124 104 262 NOK |
| 2022 | 150 513 874 NOK |
| 2023 | 157 447 607 NOK |
| 2024 | 175 128 089 NOK |
| 2025 | 158 506 928 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Markedsføring, handel, industri og konsulentvirksomhet i forbindelse med transportanlegg, transportmidler og kjøretøy, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet. Spesielt skal selskapets virksomhet være rettet mot alpin- og skimarkedet, hvor virksomheten skal omfatte prepareingsmaskiner, skiheiser og anlegg for sneproduksjon, samt annet utstyr som benyttes i slike anlegg og i beslektet virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 158 507 | 175 128 | 157 448 | 150 514 | 124 104 | 140 395 | 142 350 | 119 224 | 94 098 | 92 726 | 86 440 | 120 293 | 90 358 |
| Sum kostnader | 157 907 | 170 574 | 156 051 | 146 403 | 117 120 | 138 085 | 134 100 | 115 791 | 91 503 | 86 989 | 83 542 | 118 291 | 86 826 |
| Driftsresultat | 600 | 4 554 | 1 396 | 4 111 | 6 985 | 2 310 | 8 249 | 3 433 | 2 595 | 5 737 | 2 899 | 2 002 | 3 532 |
| Sum finansinntekter | 48 | 34 | 87 | 70 | 96 | 232 | 154 | 169 | 132 | 178 | 250 | 371 | 101 |
| Sum finanskostnader | 371 | 377 | 216 | 179 | 260 | 238 | 286 | 759 | 257 | 105 | 121 | 176 | 86 |
| Netto finans | −322 | −343 | – | – | – | – | −132 | −590 | −125 | 72 | 129 | 196 | 16 |
| Resultat før skattekostnad | 277 | 4 211 | 1 267 | 4 002 | 6 820 | 2 304 | 8 117 | 2 843 | 2 470 | 5 810 | 3 028 | 2 197 | 3 548 |
| Årsresultat | 208 | 3 294 | 971 | 3 106 | 5 409 | 1 776 | 6 196 | 2 113 | 1 819 | 3 903 | 2 195 | 1 499 | 2 527 |
| Totalresultat | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 195 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 208 | 3 294 | – | – | – | – | 6 196 | 2 113 | 1 819 | 3 903 | 2 195 | 1 499 | 2 527 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 680 | 690 | 804 | 656 | 808 | 636 | 808 | 847 | 992 | 1 310 | 966 | 1 247 | 1 281 |
| Sum varige driftsmidler | 2 960 | 4 351 | 4 396 | 3 686 | 1 282 | 1 543 | 1 286 | 1 413 | 1 567 | 1 221 | 1 452 | 1 300 | 2 095 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 817 | 779 | 810 | 596 | 647 | 1 279 | 19 | 23 | 531 | 617 | 1 275 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 4 456 | 5 820 | 6 010 | 4 938 | 2 736 | 3 458 | 2 113 | 2 284 | 3 091 | 3 148 | 3 693 | 2 546 | 3 376 |
| Sum fordringer | 16 436 | 10 000 | – | – | – | – | 6 840 | 4 389 | 52 055 | 31 645 | 21 810 | 32 981 | 25 536 |
| Sum omløpsmidler | 44 514 | 43 219 | 40 007 | 33 037 | 39 909 | 35 914 | 33 210 | 20 931 | 67 877 | 46 592 | 31 609 | 46 467 | 41 261 |
| Sum eiendeler | 48 971 | 49 040 | 46 017 | 37 975 | 42 645 | 39 372 | 35 323 | 23 215 | 70 968 | 49 740 | 35 302 | 49 013 | 44 637 |
| Sum innskutt egenkapital | 225 | 225 | – | – | – | – | 225 | 225 | 225 | 225 | 225 | 225 | 225 |
| Sum opptjent egenkapital | 20 063 | 19 854 | – | – | – | – | 11 299 | 5 103 | 2 990 | 8 156 | 8 379 | 7 308 | 7 514 |
| Sum egenkapital | 20 288 | 20 079 | 18 785 | 17 815 | 16 709 | 13 300 | 11 524 | 5 328 | 3 215 | 8 381 | 8 604 | 7 533 | 7 739 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 557 | 2 045 | – | – | – | – | 1 150 | 765 | 1 299 | 1 297 | 1 606 | 2 218 | 1 423 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 863 | – | – | – | – | 2 255 | 3 040 | 753 | 704 | 1 110 | 457 | 803 |
| Sum langsiktig gjeld | 475 | 2 908 | 705 | 303 | 633 | 1 037 | 3 405 | 3 805 | 2 052 | 2 001 | 2 716 | 2 675 | 2 226 |
| Sum kortsiktig gjeld | 26 651 | 26 052 | 24 916 | 18 545 | 24 341 | 24 155 | 20 394 | 14 082 | 65 701 | 39 359 | 23 982 | 38 805 | 34 671 |
| Sum gjeld | 28 683 | 28 960 | 27 232 | 20 161 | 25 936 | 26 072 | 23 799 | 17 887 | 67 753 | 41 359 | 26 698 | 41 480 | 36 897 |
| Sum egenkapital og gjeld | 48 971 | 49 040 | 46 017 | 37 975 | 42 645 | 39 372 | 35 323 | 23 215 | 70 968 | 49 740 | 35 302 | 49 013 | 44 637 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 810 | 3 073 | 5 373 | 62 | 7 803 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | −968 | −1 823 | 3 018 | 272 | −1 669 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 159 | −1 238 | 2 261 | −1 | −3 331 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 12 | 95 | 333 | 2 803 | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 1 015 | 1 003 | 18 910 | 18 577 | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,4 % | 2,6 % | 0,9 % | 2,7 % | 5,6 % | 1,7 % | 5,8 % | 2,9 % | 2,8 % | 6,2 % | 3,4 % | 1,7 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 1,9 % | 0,6 % | 2,1 % | 4,4 % | 1,3 % | 4,4 % | 1,8 % | 1,9 % | 4,2 % | 2,5 % | 1,3 % | 2,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,66 | 1,61 | 1,78 | 1,64 | 1,49 | 1,63 | 1,49 | 1,03 | 1,18 | 1,32 | 1,2 | 1,19 |
| Gjeldsgrad | 1,41 | 1,44 | 1,45 | 1,13 | 1,55 | 1,96 | 2,07 | 3,36 | 21,07 | 4,93 | 3,1 | 5,51 | 4,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1 % | 16,4 % | 5,2 % | 17,4 % | 32,4 % | 13,4 % | 53,8 % | 39,7 % | 56,6 % | 46,6 % | 25,5 % | 19,9 % | 32,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −9,5 % | 11,2 % | 4,6 % | 21,3 % | −11,6 % | −1,4 % | 19,4 % | – | 1,5 % | 7,3 % | −28,1 % | 33,1 % | – |
| Arbeidskapital | 17,9 mill kr | 17,2 mill kr | 15,1 mill kr | 14,5 mill kr | 15,6 mill kr | 11,8 mill kr | 12,8 mill kr | 6,8 mill kr | 2,2 mill kr | 7,2 mill kr | 7,6 mill kr | 7,7 mill kr | 6,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · FROGNER | 19 ans. |
Selger du til selskaper som ANTRA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.