ANDERSEN & SØNN RØRLEGGERFORRETNING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 35 649 331 NOK |
| 2012 | 36 168 894 NOK |
| 2013 | 36 238 715 NOK |
| 2014 | 34 421 729 NOK |
| 2015 | 41 160 403 NOK |
| 2016 | 41 818 897 NOK |
| 2017 | 36 630 947 NOK |
| 2018 | 33 128 185 NOK |
| 2019 | 31 212 111 NOK |
| 2020 | 28 188 238 NOK |
| 2021 | 34 189 944 NOK |
| 2022 | 42 829 243 NOK |
| 2023 | 32 147 087 NOK |
| 2024 | 29 943 999 NOK |
| 2025 | 32 915 794 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Drive rørleggervirksomhet og det som naturlig medfølger faget. Videre å erverve interesser i andre selskap med samme eller liknende formål.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 32 916 | 29 944 | 32 147 | 42 829 | 34 190 | 28 188 | 31 212 | 33 128 | 36 631 | 41 819 | 41 160 | 34 422 | 36 239 | 36 169 | 35 649 |
| Sum kostnader | 30 557 | 26 902 | 30 200 | 34 520 | 29 620 | 25 672 | 27 456 | 29 939 | 32 652 | 35 746 | 35 198 | 28 640 | 30 486 | 29 568 | 27 703 |
| Driftsresultat | 2 359 | 3 042 | 1 947 | 8 310 | 4 570 | 2 517 | 3 757 | 3 189 | 3 979 | 6 073 | 5 962 | 5 782 | 5 752 | 6 600 | 7 946 |
| Sum finansinntekter | – | 234 | 194 | 568 | 45 | 56 | 59 | 110 | 85 | 87 | 93 | 148 | 105 | 49 | 38 |
| Sum finanskostnader | – | 4 | 7 | 7 | 2 | 3 | 1 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 |
| Netto finans | 140 | 230 | 187 | 561 | 42 | 53 | 58 | 107 | 83 | 84 | 92 | 147 | 104 | 48 | 35 |
| Resultat før skattekostnad | 2 499 | 3 273 | 2 134 | 8 870 | 4 612 | 2 570 | 3 814 | 3 296 | 4 062 | 6 157 | 6 054 | 5 929 | 5 857 | 6 649 | 7 981 |
| Årsresultat | 1 933 | 2 568 | 1 752 | 6 924 | 3 596 | 1 983 | 2 991 | 2 559 | 3 245 | 4 601 | 4 423 | 4 316 | 4 211 | 4 762 | 5 765 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 933 | 2 568 | 1 752 | 6 924 | 3 596 | 1 983 | −2 991 | −2 559 | −3 245 | −4 601 | −4 423 | −4 316 | −4 211 | −4 762 | −5 765 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 776 | 2 203 | 2 412 | 2 653 | 2 139 | 2 331 | 2 489 | 3 116 | 3 663 | 4 105 | 4 512 | 4 309 | 4 258 | 4 515 | 4 015 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 157 | 2 580 | 1 924 | 857 | 1 316 | 734 | 734 | 934 | 37 | 2 | 2 | 2 | 34 | 27 | 52 |
| Sum anleggsmidler | 4 933 | 4 783 | 4 336 | 3 510 | 3 456 | 3 065 | 3 223 | 4 050 | 3 700 | 4 107 | 4 514 | 4 311 | 4 291 | 4 542 | 4 067 |
| Sum fordringer | 3 206 | 4 404 | 5 937 | 6 187 | 5 671 | 3 397 | 4 673 | 4 723 | 4 167 | 3 356 | 5 337 | 5 534 | 5 537 | 5 378 | 4 648 |
| Sum omløpsmidler | 8 660 | 9 177 | 11 429 | 17 772 | 13 072 | 10 300 | 12 011 | 10 523 | 13 511 | 15 165 | 14 435 | 12 945 | 12 376 | 12 662 | 13 590 |
| Sum eiendeler | 13 593 | 13 960 | 15 765 | 21 282 | 16 528 | 13 364 | 15 234 | 14 573 | 17 211 | 19 272 | 18 949 | 17 256 | 16 668 | 17 205 | 17 657 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 628 | 2 627 | 2 627 | 3 143 | 3 143 | 3 143 | 3 142 | 3 211 | 2 701 | 2 752 | 2 876 | 2 982 | 2 886 | 2 734 | 2 709 |
| Sum egenkapital | 6 728 | 6 727 | 6 727 | 7 243 | 7 243 | 7 243 | 7 242 | 7 311 | 6 801 | 6 852 | 6 976 | 7 082 | 6 986 | 6 834 | 6 809 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 202 | 230 | 247 | 299 | 226 | 215 | 174 | 218 | 93 | 100 | 120 | 164 | 112 | 44 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 655 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 885 | 247 | 299 | 226 | 215 | 174 | 218 | 93 | 100 | 120 | 164 | 112 | 44 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 663 | 6 348 | 8 791 | 13 740 | 9 058 | 5 907 | 7 818 | 7 044 | 10 318 | 12 320 | 11 853 | 10 010 | 9 570 | 10 326 | 10 848 |
| Sum gjeld | 6 865 | 7 233 | 9 038 | 14 039 | 9 285 | 6 122 | 7 992 | 7 262 | 10 410 | 12 420 | 11 973 | 10 174 | 9 682 | 10 370 | 10 848 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 593 | 13 960 | 15 765 | 21 282 | 16 528 | 13 364 | 15 234 | 14 573 | 17 211 | 19 272 | 18 949 | 17 256 | 16 668 | 17 205 | 17 657 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,2 % | 10,2 % | 6,1 % | 19,4 % | 13,4 % | 8,9 % | 12 % | 9,6 % | 10,9 % | 14,5 % | 14,5 % | 16,8 % | 15,9 % | 18,3 % | 22,3 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 8,6 % | 5,5 % | 16,2 % | 10,5 % | 7 % | 9,6 % | 7,7 % | 8,9 % | 11 % | 10,8 % | 12,5 % | 11,6 % | 13,2 % | 16,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,45 | 1,3 | 1,29 | 1,44 | 1,74 | 1,54 | 1,49 | 1,31 | 1,23 | 1,22 | 1,29 | 1,29 | 1,23 | 1,25 |
| Gjeldsgrad | 1,02 | 1,08 | 1,34 | 1,94 | 1,28 | 0,85 | 1,1 | 0,99 | 1,53 | 1,81 | 1,72 | 1,44 | 1,39 | 1,52 | 1,59 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,7 % | 38,2 % | 26 % | 95,6 % | 49,7 % | 27,4 % | 41,3 % | 35 % | 47,7 % | 67,2 % | 63,4 % | 61 % | 60,3 % | 69,7 % | 84,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 9,9 % | −6,9 % | −24,9 % | 25,3 % | 21,3 % | −9,7 % | −5,8 % | −9,6 % | −12,4 % | 1,6 % | 19,6 % | −5 % | 0,2 % | 1,5 % | – |
| Arbeidskapital | 2 mill kr | 2,8 mill kr | 2,6 mill kr | 4 mill kr | 4 mill kr | 4,4 mill kr | 4,2 mill kr | 3,5 mill kr | 3,2 mill kr | 2,8 mill kr | 2,6 mill kr | 2,9 mill kr | 2,8 mill kr | 2,3 mill kr | 2,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Rørleggerarbeid · KLEPPESTØ | 13 ans. |
Selger du til selskaper som ANDERSEN & SØNN RØRLEGGERFORRETNING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.