ANDENES HUSFLID OG BRUKSKUNST AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 3 355 225 NOK |
| 2012 | 3 339 032 NOK |
| 2013 | 3 227 937 NOK |
| 2014 | 3 830 088 NOK |
| 2015 | 3 790 338 NOK |
| 2016 | 4 569 105 NOK |
| 2017 | 4 527 172 NOK |
| 2018 | 4 440 800 NOK |
| 2019 | 3 534 546 NOK |
| 2020 | 4 223 149 NOK |
| 2021 | 4 257 115 NOK |
| 2022 | 4 483 467 NOK |
| 2023 | 4 867 161 NOK |
| 2024 | 4 239 866 NOK |
| 2025 | 4 064 159 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Produksjon og salg av bunader, samt salg av brukskunst og det som naturlig faller inn under dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 064 | 4 867 | 4 483 | 4 257 | 4 223 | 3 535 | 4 441 | 4 527 | 4 569 | 3 790 | 3 830 | 3 228 | 3 339 | 3 355 |
| Sum kostnader | 4 311 | 4 739 | 3 964 | 3 610 | 3 455 | 3 261 | 4 324 | 4 525 | 4 283 | 3 703 | 3 562 | 3 189 | 3 092 | 3 727 |
| Driftsresultat | −247 | 128 | 519 | 647 | 768 | 274 | 116 | 2 | 286 | 87 | 269 | 39 | 247 | −372 |
| Sum finansinntekter | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 5 | 10 | 6 | 3 | – |
| Sum finanskostnader | 53 | 50 | 40 | 1 | 8 | 15 | 21 | 27 | 32 | 39 | 50 | 59 | 68 | – |
| Netto finans | −53 | −48 | −39 | −1 | −7 | −15 | −20 | −25 | −30 | −34 | −40 | −53 | −65 | −75 |
| Resultat før skattekostnad | −300 | 79 | 480 | 647 | 761 | 259 | 97 | −24 | 256 | 53 | 229 | −14 | 181 | −446 |
| Årsresultat | −300 | 65 | 374 | 511 | 605 | 122 | 68 | −26 | 185 | 31 | 167 | −14 | 130 | −324 |
| Sum overføringer og disponeringer | −300 | 65 | 374 | 511 | 605 | 122 | 68 | −26 | 185 | 31 | 167 | −14 | 130 | −324 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 82 | 192 | 246 | 301 | 356 | 411 | 560 | 616 | 670 | 724 | 783 | 847 | 902 | 1 049 |
| Sum varige driftsmidler | 41 | 69 | 12 | 22 | 33 | 43 | – | – | – | – | – | 7 | 33 | 89 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 48 | – | – | – | −50 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 124 | 309 | 259 | 323 | 388 | 403 | 560 | 616 | 670 | 724 | 783 | 854 | 935 | 1 138 |
| Sum fordringer | 2 011 | 1 969 | 1 919 | 919 | 450 | 27 | 29 | 16 | 27 | 15 | 15 | 14 | 14 | 4 |
| Sum omløpsmidler | 4 059 | 4 126 | 4 286 | 2 963 | 2 494 | 1 985 | 2 127 | 2 018 | 2 019 | 1 809 | 1 819 | 1 721 | 1 817 | 1 565 |
| Sum eiendeler | 4 183 | 4 435 | 4 545 | 3 287 | 2 883 | 2 389 | 2 687 | 2 633 | 2 689 | 2 533 | 2 602 | 2 575 | 2 753 | 2 703 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 544 | 2 792 | 2 728 | 2 353 | 1 842 | 1 237 | 1 114 | 1 046 | 1 073 | 887 | 857 | 690 | 704 | 574 |
| Sum egenkapital | 3 044 | 3 292 | 3 228 | 2 853 | 2 342 | 1 737 | 1 614 | 1 546 | 1 573 | 1 387 | 1 357 | 1 190 | 1 204 | 1 074 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 17 | 53 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 488 | 583 | 758 | – | 66 | 203 | 340 | 476 | 613 | 750 | 886 | 1 023 | 1 160 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 488 | 583 | 758 | 0 | 66 | 203 | 340 | 476 | 613 | 767 | 939 | 1 023 | 1 160 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 652 | 559 | 559 | 433 | 474 | 449 | 733 | 611 | 503 | 378 | 306 | 362 | 389 | 333 |
| Sum gjeld | 1 139 | 1 143 | 1 317 | 433 | 541 | 652 | 1 073 | 1 087 | 1 116 | 1 145 | 1 245 | 1 385 | 1 548 | 1 629 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 183 | 4 435 | 4 545 | 3 287 | 2 883 | 2 389 | 2 687 | 2 633 | 2 689 | 2 533 | 2 602 | 2 575 | 2 753 | 2 703 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −6,1 % | 2,6 % | 11,6 % | 15,2 % | 18,2 % | 7,7 % | 2,6 % | 0 % | 6,3 % | 2,3 % | 7 % | 1,2 % | 7,4 % | −11,1 % |
| Resultatmargin | −7,4 % | 1,3 % | 8,4 % | 12 % | 14,3 % | 3,5 % | 1,5 % | −0,6 % | 4,1 % | 0,8 % | 4,4 % | −0,4 % | 3,9 % | −9,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 6,23 | 7,38 | 7,67 | 6,84 | 5,26 | 4,42 | 2,9 | 3,3 | 4,01 | 4,78 | 5,94 | 4,75 | 4,68 | 4,7 |
| Gjeldsgrad | 0,37 | 0,35 | 0,41 | 0,15 | 0,23 | 0,38 | 0,66 | 0,7 | 0,71 | 0,83 | 0,92 | 1,16 | 1,29 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | −9,9 % | 2 % | 11,6 % | 17,9 % | 25,8 % | 7 % | 4,2 % | −1,7 % | 11,8 % | 2,2 % | 12,3 % | −1,2 % | 10,8 % | −30,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | 8,6 % | 5,3 % | 0,8 % | 19,5 % | −20,4 % | −1,9 % | −0,9 % | 20,5 % | −1 % | 18,7 % | −3,3 % | −0,5 % | – |
| Arbeidskapital | 3,4 mill kr | 3,6 mill kr | 3,7 mill kr | 2,5 mill kr | 2 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,4 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,4 mill kr | 1,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Produksjon av yttertøy · ANDENES | 7 ans. |
Selger du til selskaper som ANDENES HUSFLID OG BRUKSKUNST AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.