AMDALS AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Salg, produksjon og montering av bygningsmateriell og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Utleie av arbeidskraft.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 449 | 3 812 | 3 682 | 3 924 | 2 688 | 2 268 | 2 872 | 3 013 | 3 230 | 3 136 | 3 932 | 7 154 | 3 537 | 2 191 | 1 223 |
| Sum kostnader | 3 783 | 3 883 | 3 281 | 3 636 | 2 559 | 2 267 | 2 665 | 3 247 | 3 279 | 3 054 | 3 184 | 6 166 | 2 996 | 1 904 | 1 108 |
| Driftsresultat | −334 | −71 | 402 | 288 | 129 | 1 | 207 | −234 | −49 | 82 | 748 | 988 | 541 | 287 | 114 |
| Sum finansinntekter | 5 | 4 | 3 | 1 | 3 | 2 | 21 | 7 | 6 | 8 | 13 | 15 | 7 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 12 | 23 | 36 | 11 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Netto finans | −7 | −18 | −33 | −10 | 1 | 1 | 21 | 7 | 6 | 5 | 13 | 14 | 7 | 0 | −0 |
| Resultat før skattekostnad | −341 | −89 | 369 | 278 | 131 | 2 | 228 | −228 | −43 | 87 | 761 | 1 002 | 548 | 287 | 114 |
| Årsresultat | −284 | −70 | 288 | 272 | 131 | 2 | 228 | −228 | −95 | 37 | 550 | 734 | 390 | 207 | 85 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −284 | −70 | 288 | – | – | 2 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | −284 | −70 | 288 | – | – | 2 | 228 | −228 | −95 | 37 | 550 | 734 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −284 | −70 | 288 | 272 | 131 | 2 | 228 | −228 | −95 | 37 | 550 | 734 | 390 | 207 | 85 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 9 | 9 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 663 | 749 | 839 | 930 | 187 | 99 | 144 | 67 | 38 | 15 | 27 | 61 | 64 | 115 | 47 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 | 10 | 10 | 10 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 686 | 759 | 849 | 940 | 187 | 99 | 144 | 67 | 38 | 15 | 36 | 70 | 64 | 115 | 47 |
| Sum fordringer | 747 | 559 | 1 016 | 770 | 805 | 253 | 838 | 401 | 858 | 1 723 | 2 287 | 1 444 | 402 | 103 | 239 |
| Sum omløpsmidler | 1 540 | 1 849 | 2 222 | 2 038 | 1 601 | 1 626 | 1 710 | 1 517 | 1 647 | 2 359 | 2 899 | 2 311 | 1 331 | 619 | 428 |
| Sum eiendeler | 2 225 | 2 608 | 3 071 | 2 978 | 1 789 | 1 725 | 1 853 | 1 584 | 1 685 | 2 375 | 2 935 | 2 381 | 1 394 | 734 | 475 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 297 | 1 580 | 1 650 | 1 512 | 1 241 | 1 110 | 1 108 | 880 | 1 108 | 1 203 | 1 166 | 915 | 482 | 292 | 85 |
| Sum egenkapital | 1 397 | 1 680 | 1 750 | 1 612 | 1 341 | 1 210 | 1 208 | 980 | 1 208 | 1 303 | 1 266 | 1 015 | 582 | 392 | 185 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 58 | 77 | 7 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | 2 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 104 | 128 | 310 | 474 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 104 | 186 | 388 | 480 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 |
| Sum kortsiktig gjeld | 725 | 742 | 934 | 885 | 448 | 515 | 645 | 603 | 477 | 1 071 | 1 669 | 1 365 | 813 | 340 | 288 |
| Sum gjeld | 829 | 928 | 1 322 | 1 366 | 448 | 515 | 645 | 603 | 477 | 1 071 | 1 669 | 1 365 | 813 | 342 | 290 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 225 | 2 608 | 3 071 | 2 978 | 1 789 | 1 725 | 1 853 | 1 584 | 1 685 | 2 375 | 2 935 | 2 381 | 1 394 | 734 | 475 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −9,7 % | −1,9 % | 10,9 % | 7,3 % | 4,8 % | 0 % | 7,2 % | −7,8 % | −1,5 % | 2,6 % | 19 % | 13,8 % | 15,3 % | 13,1 % | 9,4 % |
| Resultatmargin | −8,2 % | −1,8 % | 7,8 % | 6,9 % | 4,9 % | 0,1 % | 7,9 % | −7,6 % | −2,9 % | 1,2 % | 14 % | 10,3 % | 11 % | 9,4 % | 7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,12 | 2,49 | 2,38 | 2,3 | 3,58 | 3,16 | 2,65 | 2,51 | 3,45 | 2,2 | 1,74 | 1,69 | 1,64 | 1,82 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 0,59 | 0,55 | 0,76 | 0,85 | 0,33 | 0,43 | 0,53 | 0,62 | 0,39 | 0,82 | 1,32 | 1,34 | 1,4 | 0,87 | 1,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | −20,3 % | −4,2 % | 16,4 % | 16,8 % | 9,7 % | 0,2 % | 18,8 % | −23,2 % | −7,9 % | 2,9 % | 43,5 % | 72,3 % | 67 % | 52,7 % | 46,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −9,5 % | 3,5 % | −6,2 % | 46 % | 18,5 % | −21 % | −4,7 % | −6,7 % | 3 % | −20,2 % | −45 % | 102,3 % | 61,4 % | 79,2 % | – |
| Arbeidskapital | 814 593 kr | 1,1 mill kr | 1,3 mill kr | 1,2 mill kr | 1,2 mill kr | 1,1 mill kr | 1,1 mill kr | 913 614 kr | 1,2 mill kr | 1,3 mill kr | 1,2 mill kr | 945 359 kr | 517 850 kr | 278 765 kr | 139 969 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · HEBNES |
Selger du til selskaper som AMDALS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.