ALTA KRAFTLAG SA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 126 237 000 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 144 528 000 NOK |
| 2014 | 138 965 000 NOK |
| 2015 | 136 107 000 NOK |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 153 195 000 NOK |
| 2018 | 188 194 000 NOK |
| 2019 | 188 578 000 NOK |
| 2020 | 177 308 000 NOK |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | 6 424 000 NOK |
| 2023 | 8 071 000 NOK |
| 2024 | 9 172 000 NOK |
| 2025 | 9 399 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller16
Formål
Å sørge for en sikker, økonomisk fordelaktig og rasjonell energiforsyning til lagets medlemmer og kunder ved å: Bygge og drive overførings- og fordelingsnett i konsesjonsområdet. Produsere, kjøpe og selge energi. Ha en klar miljøstrategi. Laget kan dessuten: Delta i annen virksomhet ved etablering av nye selskaper på andre forretningsområder, eller ved kjøp av aksjer i andre selskaper. Opprette nye forretningsområder i laget. Slike skal ha en naturlig tilknytning til områdene som utgjør lagets hovedformål.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2024, 2023, 2022 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 9 172 | 8 071 | 6 424 | 177 308 | 188 578 | 188 194 | 153 195 | 136 107 | 138 965 | 144 528 | 126 237 |
| Sum kostnader | 37 866 | 22 195 | −2 902 | 159 762 | 147 253 | 158 093 | 143 981 | 115 196 | 116 431 | 120 245 | 114 107 |
| Driftsresultat | −28 694 | −14 124 | 9 326 | 17 546 | 41 325 | 30 101 | 9 214 | 20 911 | 22 534 | 24 283 | 12 130 |
| Sum finansinntekter | 27 457 | 24 569 | 170 284 | 10 630 | 11 132 | 5 152 | 4 889 | 12 881 | 10 133 | 12 616 | 13 441 |
| Sum finanskostnader | 6 273 | 6 493 | 4 012 | 3 930 | 4 663 | 4 395 | 3 867 | 2 089 | 2 632 | 7 880 | 28 942 |
| Netto finans | 21 184 | 18 076 | 166 272 | 6 700 | 6 469 | 757 | 1 022 | 10 792 | 7 501 | 4 736 | −15 501 |
| Resultat før skattekostnad | −7 510 | 3 952 | 175 598 | 24 246 | 47 794 | 30 858 | 10 236 | 31 703 | 30 035 | 29 019 | −3 371 |
| Årsresultat | −7 141 | 1 390 | 169 630 | 20 295 | 38 393 | 23 489 | 7 678 | 25 469 | 23 828 | 21 783 | −6 868 |
| Sum overføringer og disponeringer | −7 141 | 1 390 | 169 631 | 20 294 | 38 393 | 23 489 | 7 678 | 25 469 | 23 828 | 21 783 | −6 868 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 099 | 163 | 163 | 4 788 | 2 008 | 2 031 | 3 783 | 9 214 | 7 677 | 10 389 | 3 384 |
| Sum varige driftsmidler | 138 228 | 149 918 | 128 922 | 579 258 | 569 606 | 559 787 | 553 882 | 426 095 | 371 879 | 338 493 | 341 060 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 652 549 | 639 067 | 640 835 | 161 553 | 159 932 | 121 306 | 134 214 | 89 185 | 103 349 | 109 342 | 112 614 |
| Sum anleggsmidler | 792 876 | 789 148 | 769 920 | 745 599 | 731 546 | 683 124 | 691 879 | 524 494 | 482 905 | 458 224 | 457 058 |
| Sum fordringer | 19 692 | 15 677 | 97 095 | 33 685 | 43 717 | 64 398 | 49 842 | 29 257 | 31 975 | 30 344 | 51 611 |
| Sum omløpsmidler | 120 257 | 148 189 | 245 719 | 68 218 | 82 820 | 74 895 | 58 073 | 60 053 | 50 656 | 72 502 | 50 881 |
| Sum eiendeler | 913 133 | 937 337 | 1 015 639 | 813 817 | 814 366 | 758 019 | 749 952 | 584 547 | 533 561 | 530 726 | 507 939 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | 7 200 | – | – | – | 7 200 | 473 958 | 7 200 | 420 013 |
| Sum opptjent egenkapital | 802 971 | 810 112 | 808 721 | 617 559 | 605 104 | 576 684 | 552 539 | 492 609 | – | 443 052 | – |
| Sum egenkapital | 802 971 | 810 112 | 808 721 | 624 759 | 605 104 | 576 684 | 552 539 | 499 809 | 473 958 | 450 252 | 420 013 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 382 | 611 | 6 809 | 7 670 | 9 529 | 11 349 | 3 730 | 2 948 | 22 137 | 3 210 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 94 750 | 110 500 | 126 250 | 157 750 | 173 500 | 147 250 | 121 000 | 48 767 | 12 796 | 12 383 | 35 276 |
| Sum langsiktig gjeld | 94 750 | 110 882 | 126 861 | 164 559 | 181 170 | 156 779 | 132 349 | 52 497 | 15 744 | 34 520 | 38 486 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 412 | 16 343 | 80 057 | 24 499 | 28 092 | 24 556 | 65 065 | 32 241 | 43 859 | 45 954 | 49 440 |
| Sum gjeld | 110 162 | 127 225 | 206 918 | 189 058 | 209 262 | 181 335 | 197 414 | 84 738 | 59 603 | 80 474 | 87 926 |
| Sum egenkapital og gjeld | 913 133 | 937 337 | 1 015 639 | 813 817 | 814 366 | 758 019 | 749 953 | 584 547 | 533 561 | 530 726 | 507 939 |
Konsernregnskap (2019)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2019 |
|---|---|
| Sum inntekter | 268 227 |
| Sum kostnader | 225 653 |
| Driftsresultat | 42 574 |
| Sum finansinntekter | 10 728 |
| Sum finanskostnader | 4 822 |
| Netto finans | 5 906 |
| Resultat før skattekostnad | 48 480 |
| Årsresultat | 38 845 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2019 |
|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 954 |
| Sum varige driftsmidler | 576 069 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 155 131 |
| Sum anleggsmidler | 734 154 |
| Sum fordringer | 57 741 |
| Sum investeringer | 1 770 |
| Sum omløpsmidler | 103 174 |
| Sum eiendeler | 837 328 |
| Sum innskutt egenkapital | 7 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 603 336 |
| Sum egenkapital | 610 536 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 7 670 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 175 847 |
| Sum langsiktig gjeld | 183 517 |
| Sum kortsiktig gjeld | 43 275 |
| Sum gjeld | 226 792 |
| Sum egenkapital og gjeld | 837 328 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −312,8 % | −175 % | 145,2 % | 9,9 % | 21,9 % | 16 % | 6 % | 15,4 % | 16,2 % | 16,8 % | 9,6 % |
| Resultatmargin | −77,9 % | 17,2 % | – | 11,5 % | 20,4 % | 12,5 % | 5 % | 18,7 % | 17,2 % | 15,1 % | −5,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 7,8 | 9,07 | 3,07 | 2,78 | 2,95 | 3,05 | 0,89 | 1,86 | 1,16 | 1,58 | 1,03 |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 0,16 | 0,26 | 0,3 | 0,35 | 0,31 | 0,36 | 0,17 | 0,13 | 0,18 | 0,21 |
| Egenkapitalrentabilitet | −0,9 % | 0,2 % | 21 % | 3,3 % | 6,3 % | 4,1 % | 1,4 % | 5,1 % | 5 % | 4,8 % | −1,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13,6 % | 25,6 % | – | −6 % | 0,2 % | 22,8 % | – | −2,1 % | −3,8 % | – | – |
| Arbeidskapital | 104,8 mill kr | 131,8 mill kr | 165,7 mill kr | 43,7 mill kr | 54,7 mill kr | 50,3 mill kr | −7 mill kr | 27,8 mill kr | 6,8 mill kr | 26,5 mill kr | 1,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller16
Vis 4 til
Underenheter (3)
Distribusjon av elektrisitet · ALTA | 11 ans. |
Distribusjon av elektrisitet · BURFJORD | |
Distribusjon av elektrisitet · ØKSFJORDEN |
Selger du til selskaper som ALTA KRAFTLAG SA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.