AKTIV I LOM AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Bygge, drive og utvikle aktiviteter i Lom kommune rettet mot turister, andre tilreisende og fastboende. Selskapet kan også engasjeres i annen virksomhet med økonomisk formål.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 873 | 2 680 | 7 718 | 9 527 | 5 999 | 4 557 | 5 111 | 4 770 |
| Sum kostnader | 2 322 | 2 887 | 7 816 | 8 847 | 4 724 | 4 463 | 4 952 | 4 071 |
| Driftsresultat | 551 | −207 | −98 | 681 | 1 275 | 94 | 159 | 698 |
| Sum finansinntekter | 1 | 1 | 1 | 6 | 2 | 3 | 2 | 9 |
| Sum finanskostnader | 143 | 193 | 150 | 129 | 162 | 117 | 110 | 319 |
| Netto finans | −143 | −192 | −150 | −124 | −160 | −113 | −108 | −310 |
| Resultat før skattekostnad | 408 | −399 | −248 | 557 | 1 115 | −19 | 51 | 389 |
| Årsresultat | 408 | −399 | −256 | 390 | 870 | −16 | 40 | 246 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −399 | −256 | 390 | 870 | −16 | 40 | 246 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 508 | 1 812 | 3 302 | 3 858 | 3 804 | 2 395 | 2 650 | 2 184 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 54 | 54 | 54 | 54 | 54 | 54 | 54 | 55 |
| Sum anleggsmidler | 1 562 | 1 866 | 3 356 | 3 912 | 3 857 | 2 448 | 2 703 | 2 238 |
| Sum fordringer | 323 | 573 | 1 390 | 961 | 334 | 370 | 186 | 177 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 1 032 | 970 | 1 607 | 1 829 | 1 357 | 755 | 382 | 743 |
| Sum eiendeler | 2 594 | 2 836 | 4 962 | 5 741 | 5 214 | 3 204 | 3 085 | 2 981 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 553 | 145 | 1 826 | 1 991 | 1 602 | 732 | 748 | 708 |
| Sum egenkapital | 583 | 175 | 1 856 | 2 021 | 1 632 | 762 | 778 | 738 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 32 | 41 | 30 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 650 | 2 216 | 2 093 | 2 341 | 2 584 | 1 638 | 1 871 | 1 661 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 2 216 | 2 093 | 2 341 | 2 584 | 1 671 | 1 913 | 1 691 |
| Sum kortsiktig gjeld | 361 | 445 | 1 014 | 1 379 | 998 | 771 | 394 | 552 |
| Sum gjeld | 2 011 | 2 661 | 3 107 | 3 720 | 3 582 | 2 442 | 2 307 | 2 243 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 594 | 2 836 | 4 962 | 5 741 | 5 214 | 3 204 | 3 085 | 2 981 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,2 % | −7,7 % | −1,3 % | 7,1 % | 21,3 % | 2,1 % | 3,1 % | 14,6 % |
| Resultatmargin | 14,2 % | −14,9 % | −3,3 % | 4,1 % | 14,5 % | −0,4 % | 0,8 % | 5,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,86 | 2,18 | 1,58 | 1,33 | 1,36 | 0,98 | 0,97 | 1,35 |
| Gjeldsgrad | 3,45 | 15,21 | 1,67 | 1,84 | 2,2 | 3,2 | 2,97 | 3,04 |
| Egenkapitalrentabilitet | 70 % | −228,2 % | −13,8 % | 19,3 % | 53,3 % | −2,1 % | 5,1 % | 33,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,2 % | – | −19 % | 58,8 % | 31,6 % | −10,8 % | 7,2 % | – |
| Arbeidskapital | 671 028 kr | 525 560 kr | 592 611 kr | 450 054 kr | 358 701 kr | −15 500 kr | −12 450 kr | 190 749 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · LOM | 5 ans. |
Selger du til selskaper som AKTIV I LOM AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.