AKER SOLUTIONS ASA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 18 000 000 NOK |
| 2015 | 23 000 000 NOK |
| 2016 | 30 000 000 NOK |
| 2017 | 17 000 000 NOK |
| 2018 | 25 000 000 NOK |
| 2019 | 26 000 000 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | 57 000 000 NOK |
| 2025 | 53 000 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller26
Formål
Å eie og drive industri og annen tilknyttet virksomhet, forvaltning av kapital og betjene andre funksjoner for konsernselskaper, samt delta i eller overta annen virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 53 000 | 26 000 | 25 000 | 17 000 | 30 000 | 23 000 | 18 000 |
| Sum kostnader | 95 000 | 74 000 | 144 000 | 90 000 | 99 000 | 117 000 | 165 000 |
| Driftsresultat | −42 000 | −48 000 | −119 000 | −73 000 | −69 000 | −94 000 | −147 000 |
| Sum finansinntekter | 5 884 000 | 1 400 000 | – | – | – | – | 119 000 |
| Sum finanskostnader | 1 775 000 | 236 000 | 196 000 | 163 000 | 189 000 | 188 000 | 146 000 |
| Netto finans | 4 109 000 | 1 164 000 | −196 000 | −163 000 | −189 000 | −188 000 | −27 000 |
| Resultat før skattekostnad | 4 067 000 | 1 116 000 | −315 000 | −236 000 | −258 000 | −282 000 | −174 000 |
| Årsresultat | 4 064 000 | 1 124 000 | −267 000 | −187 000 | −199 000 | −211 000 | −95 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 063 000 | 1 124 000 | −267 000 | −187 000 | −199 000 | −211 000 | −95 000 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 245 000 | 235 000 | 181 000 | 137 000 | 88 000 | 25 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 430 000 | 11 492 000 | 11 473 000 | 11 742 000 | 11 328 000 | 11 341 000 | 11 131 000 |
| Sum anleggsmidler | 16 430 000 | 11 737 000 | 11 708 000 | 11 923 000 | 11 465 000 | 11 429 000 | 11 156 000 |
| Sum fordringer | 4 623 000 | 703 000 | 420 000 | 32 000 | 77 000 | 408 000 | 1 631 000 |
| Sum investeringer | – | 238 000 | 450 000 | 353 000 | 1 038 000 | 2 995 000 | 2 780 000 |
| Sum omløpsmidler | 7 244 000 | 1 205 000 | 2 130 000 | 1 020 000 | 2 576 000 | 6 096 000 | 6 128 000 |
| Sum eiendeler | 23 674 000 | 12 942 000 | 13 838 000 | 12 943 000 | 14 041 000 | 17 525 000 | 17 284 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 219 000 | 294 000 | 2 873 000 | 3 139 000 | 3 326 000 | 3 459 000 | 3 669 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 127 000 | 3 714 000 | −6 000 | −12 000 | −25 000 | – | – |
| Sum egenkapital | 7 346 000 | 4 008 000 | 2 867 000 | 3 127 000 | 3 301 000 | 3 459 000 | 3 669 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 31 000 | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 3 058 000 | 1 459 000 | 2 235 000 | 975 000 | 2 462 000 | 2 462 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 31 000 | 3 058 000 | 1 459 000 | 2 235 000 | 975 000 | 2 462 000 | 2 462 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 297 000 | 5 877 000 | 9 512 000 | 7 581 000 | 9 765 000 | 11 603 000 | 11 152 000 |
| Sum gjeld | 16 328 000 | 8 935 000 | 10 971 000 | 9 816 000 | 10 740 000 | 14 065 000 | 13 614 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 674 000 | 12 943 000 | 13 838 000 | 12 943 000 | 14 041 000 | 17 524 000 | 17 283 000 |
Konsernregnskap (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 53 201 000 | 36 262 000 | 41 417 000 | 29 473 000 | 29 396 000 | 29 263 000 | 25 232 000 | 22 461 000 |
| Sum kostnader | 49 812 000 | 35 840 000 | 39 560 000 | 28 779 000 | 30 172 000 | 28 558 000 | 24 183 000 | 21 890 000 |
| Driftsresultat | 3 389 000 | 422 000 | 1 857 000 | 694 000 | −776 000 | 705 000 | 1 049 000 | 571 000 |
| Sum finansinntekter | – | 353 000 | 170 000 | 242 000 | 100 000 | 57 000 | 39 000 | 55 000 |
| Sum finanskostnader | 436 000 | 680 000 | 312 000 | 415 000 | 638 000 | 592 000 | 296 000 | 227 000 |
| Netto finans | −39 000 | −327 000 | −142 000 | −173 000 | −538 000 | −535 000 | −257 000 | −172 000 |
| Resultat før skattekostnad | 3 350 000 | 95 000 | 1 715 000 | 521 000 | −1 314 000 | 170 000 | 792 000 | 399 000 |
| Årsresultat | 2 666 000 | −15 000 | 1 170 000 | 250 000 | −1 520 000 | 96 000 | 446 000 | 718 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 666 000 | – | 1 179 000 | 254 000 | −1 540 000 | – | – | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 11 540 000 | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 2 666 000 | 11 526 000 | 1 448 000 | 138 000 | −1 625 000 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 665 000 | 11 526 000 | 1 170 000 | 250 000 | −1 520 000 | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 712 000 | 4 054 000 | 6 532 000 | 6 306 000 | 6 289 000 | 10 208 000 | 6 349 000 | 6 447 000 |
| Sum varige driftsmidler | 4 053 000 | 3 487 000 | 3 596 000 | 3 231 000 | 3 567 000 | 3 065 000 | 3 207 000 | 3 514 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 517 000 | 9 717 000 | 3 639 000 | 3 926 000 | 4 128 000 | 1 024 000 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 18 282 000 | 17 258 000 | 13 767 000 | 13 463 000 | 13 984 000 | 14 297 000 | 9 556 000 | 9 961 000 |
| Sum fordringer | 14 969 000 | 17 948 000 | 12 876 000 | 10 551 000 | 9 418 000 | 9 712 000 | 8 345 000 | 7 016 000 |
| Sum investeringer | 2 197 000 | 5 714 000 | – | – | – | 286 000 | 265 000 | 354 000 |
| Sum omløpsmidler | 17 875 000 | 23 995 000 | 19 321 000 | 15 404 000 | 12 843 000 | 12 265 000 | 11 409 000 | 9 775 000 |
| Sum eiendeler | 36 157 000 | 41 253 000 | 33 088 000 | 28 867 000 | 26 827 000 | 26 562 000 | 20 965 000 | 19 736 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 219 000 | 4 219 000 | 4 219 000 | 4 219 000 | 4 219 000 | 1 468 000 | 1 454 000 | 1 408 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 906 000 | 14 734 000 | 5 025 000 | 3 614 000 | 3 689 000 | 5 763 000 | 6 047 000 | 5 572 000 |
| Sum egenkapital | 11 125 000 | 18 953 000 | 9 240 000 | 7 861 000 | 7 908 000 | 7 231 000 | 7 607 000 | 7 047 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 249 000 | 1 035 000 | 1 490 000 | 1 343 000 | 1 305 000 | 932 000 | 838 000 | 794 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 637 000 | 3 039 000 | 4 677 000 | 4 985 000 | 6 986 000 | 8 191 000 | 1 798 000 | 2 659 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 886 000 | 4 074 000 | 6 167 000 | 6 328 000 | 8 291 000 | 9 123 000 | 2 636 000 | 3 453 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 21 146 000 | 18 226 000 | 17 681 000 | 14 679 000 | 10 628 000 | 10 209 000 | 10 721 000 | 9 236 000 |
| Sum gjeld | 25 032 000 | 22 300 000 | 23 848 000 | 21 007 000 | 18 919 000 | 19 332 000 | 13 357 000 | 12 689 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 36 157 000 | 41 253 000 | 33 088 000 | 28 868 000 | 26 827 000 | 26 563 000 | 20 964 000 | 19 736 000 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 3 201 000 | 6 216 000 | 4 518 000 | 2 799 000 | 501 000 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 5 876 000 | −4 147 000 | −476 000 | −6 000 | −371 000 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −12 387 000 | −2 483 000 | −2 566 000 | −1 424 000 | −1 458 000 | – | – | – |
| Netto endring i likvider | −3 144 000 | −415 000 | 1 476 000 | 1 388 000 | −1 312 000 | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 2 860 000 | 6 003 000 | 6 170 000 | 4 560 000 | 3 171 000 | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −79,3 % | −184,6 % | −476 % | −429,4 % | −230 % | −408,7 % | −816,7 % |
| Resultatmargin | – | – | – | – | −663,3 % | −917,4 % | −527,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,44 | 0,21 | 0,22 | 0,13 | 0,26 | 0,53 | 0,55 |
| Gjeldsgrad | 2,22 | 2,23 | 3,83 | 3,14 | 3,25 | 4,07 | 3,71 |
| Egenkapitalrentabilitet | 55,3 % | 28 % | −9,3 % | −6 % | −6 % | −6,1 % | −2,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | 4 % | 47,1 % | −43,3 % | 30,4 % | 27,8 % | – |
| Arbeidskapital | −9,1 mrd kr | −4,7 mrd kr | −7,4 mrd kr | −6,6 mrd kr | −7,2 mrd kr | −5,5 mrd kr | −5 mrd kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller26
Vis 14 til
Underenheter (1)
Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · LYSAKER |
Selger du til selskaper som AKER SOLUTIONS ASA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.