AF DECOM AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 518 252 441 NOK |
| 2015 | 506 399 403 NOK |
| 2016 | 567 999 530 NOK |
| 2017 | 472 338 062 NOK |
| 2018 | 591 643 068 NOK |
| 2019 | 631 096 207 NOK |
| 2020 | 512 620 801 NOK |
| 2021 | 698 097 487 NOK |
| 2022 | 634 967 198 NOK |
| 2023 | 690 777 146 NOK |
| 2024 | 641 789 270 NOK |
| 2025 | 689 294 311 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Miljøvirksomhet relatert til nedstenging, fjerning og gjenvinning av industri-installasjoner onshore.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2023, 2021, 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 689 294 | 641 789 | 690 777 | 634 967 | 698 097 | 512 621 | 631 096 | 591 643 | 472 338 | 568 000 | 506 399 | 518 252 |
| Sum kostnader | 666 906 | 621 608 | 659 228 | 598 957 | 637 359 | 481 415 | 587 665 | 560 580 | 443 824 | 544 979 | 458 225 | 497 977 |
| Driftsresultat | 22 389 | 20 181 | 31 550 | 36 010 | 60 738 | 31 206 | 43 431 | 31 063 | 28 514 | 23 020 | 48 175 | 20 276 |
| Sum finansinntekter | 8 390 | 7 092 | 7 214 | 6 826 | 369 | 3 928 | 5 480 | 42 | 97 | 140 | 1 349 | 108 |
| Sum finanskostnader | −11 | −343 | 83 | 88 | 80 | 90 | 86 | 141 | 468 | 113 | 244 | 1 499 |
| Netto finans | 8 401 | 7 435 | 7 131 | 6 737 | 288 | 3 838 | 5 394 | −99 | −371 | 27 | 1 104 | −1 391 |
| Resultat før skattekostnad | 30 790 | 27 616 | 38 681 | 42 748 | 61 026 | 35 044 | 48 826 | 30 963 | 28 143 | 23 047 | 49 279 | 18 884 |
| Årsresultat | 23 711 | 20 746 | 28 953 | 33 484 | 47 176 | 27 696 | 39 071 | 25 132 | 23 243 | 17 941 | 36 610 | 13 717 |
| Sum overføringer og disponeringer | 23 711 | 20 746 | 28 953 | 33 484 | 47 176 | 27 696 | 39 071 | 25 132 | 23 243 | 17 941 | 36 610 | 13 717 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | 0 | – | – | – | – | – | 36 628 | 36 628 | 36 628 | 36 628 |
| Sum varige driftsmidler | 35 916 | 40 591 | 47 939 | 48 709 | 49 837 | 42 285 | 44 018 | 43 512 | 36 068 | 33 164 | 34 463 | 27 574 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 908 | 11 908 | 3 967 | 3 967 | 3 967 | 3 967 | 3 967 | 3 967 | 3 967 | 3 967 | 3 967 | 3 967 |
| Sum anleggsmidler | 47 824 | 52 499 | 51 906 | 52 676 | 53 805 | 46 253 | 47 985 | 47 480 | 76 663 | 73 760 | 75 058 | 68 169 |
| Sum fordringer | 294 820 | 323 589 | 296 832 | 233 180 | 236 719 | 192 539 | 193 571 | 136 799 | 74 378 | 84 682 | 70 990 | 171 630 |
| Sum omløpsmidler | 295 173 | 323 950 | 297 216 | 233 449 | 236 951 | 192 754 | 193 780 | 137 266 | 124 563 | 97 198 | 144 161 | 176 218 |
| Sum eiendeler | 342 997 | 376 449 | 349 122 | 286 125 | 290 756 | 239 007 | 241 765 | 184 746 | 201 226 | 170 957 | 219 219 | 244 387 |
| Sum innskutt egenkapital | 211 768 | 93 021 | 48 893 | 46 279 | 43 303 | 40 507 | 38 349 | 37 676 | 40 737 | 43 707 | 42 601 | 42 324 |
| Sum opptjent egenkapital | −177 446 | −50 832 | 49 319 | 20 366 | 31 213 | 22 550 | 16 908 | – | 0 | 0 | 11 699 | 27 256 |
| Sum egenkapital | 34 322 | 42 189 | 98 211 | 66 645 | 74 516 | 63 057 | 55 257 | 37 676 | 40 737 | 43 707 | 54 300 | 69 580 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 28 590 | 65 148 | 45 831 | 36 103 | 25 241 | 19 966 | 36 693 | 20 497 | 19 050 | 15 133 | 11 320 | 20 271 |
| Sum langsiktig gjeld | 28 590 | – | 45 831 | 36 103 | 25 241 | 19 966 | 36 693 | 20 497 | 19 050 | 15 133 | 11 320 | 20 271 |
| Sum kortsiktig gjeld | 280 085 | 269 111 | 205 079 | 183 376 | 190 999 | 155 984 | 149 815 | 126 572 | 141 439 | 112 118 | 153 599 | 154 537 |
| Sum gjeld | 308 675 | 334 260 | 250 910 | 219 480 | 216 240 | 175 949 | 186 508 | 147 069 | 160 489 | 127 251 | 164 919 | 174 808 |
| Sum egenkapital og gjeld | 342 997 | 376 449 | 349 122 | 286 125 | 290 756 | 239 007 | 241 765 | 184 746 | 201 226 | 170 957 | 219 219 | 244 387 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 64 809 | −11 814 | 94 476 | 42 263 | 40 093 | 14 456 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 837 | 11 791 | −44 361 | 4 329 | −15 302 | 1 271 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −65 654 | 0 | −50 000 | −46 556 | −24 774 | −15 721 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | −8 | −23 | 115 | 36 | 17 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 353 | 361 | 384 | 269 | 232 | 215 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,3 % | 3,1 % | 4,6 % | 5,7 % | 8,7 % | 6,1 % | 6,9 % | 5,3 % | 6 % | 4,1 % | 9,5 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 3,4 % | 3,2 % | 4,2 % | 5,3 % | 6,8 % | 5,4 % | 6,2 % | 4,3 % | 4,9 % | 3,2 % | 7,2 % | 2,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,2 | 1,45 | 1,27 | 1,24 | 1,24 | 1,29 | 1,08 | 0,88 | 0,87 | 0,94 | 1,14 |
| Gjeldsgrad | 8,99 | 7,92 | 2,55 | 3,29 | 2,9 | 2,79 | 3,38 | 3,9 | 3,94 | 2,91 | 3,04 | 2,51 |
| Egenkapitalrentabilitet | 69,1 % | 49,2 % | 29,5 % | 50,2 % | 63,3 % | 43,9 % | 70,7 % | 66,7 % | 57,1 % | 41,1 % | 67,4 % | 19,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,4 % | −7,1 % | 8,8 % | −9 % | 36,2 % | −18,8 % | 6,7 % | 25,3 % | −16,8 % | 12,2 % | −2,3 % | – |
| Arbeidskapital | 15,1 mill kr | 54,8 mill kr | 92,1 mill kr | 50,1 mill kr | 46 mill kr | 36,8 mill kr | 44 mill kr | 10,7 mill kr | −16,9 mill kr | −14,9 mill kr | −9,4 mill kr | 21,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Riving av bygninger og andre byggverk · OSLO | 139 ans. |
Selger du til selskaper som AF DECOM AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.