ACLIMA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 55 560 318 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 59 731 460 NOK |
| 2015 | 78 583 139 NOK |
| 2016 | 88 355 469 NOK |
| 2017 | 103 517 265 NOK |
| 2018 | 113 630 000 NOK |
| 2019 | 120 754 982 NOK |
| 2020 | 152 828 191 NOK |
| 2021 | 188 604 770 NOK |
| 2022 | 220 010 203 NOK |
| 2023 | 352 361 837 NOK |
| 2024 | 313 332 210 NOK |
| 2025 | 400 865 827 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Drift av industri og dermed forbunden virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 313 332 | 352 362 | 220 010 | 188 605 | 152 828 | 120 755 | 113 630 | 103 517 | 88 355 | 78 583 | 59 731 | 55 560 |
| Sum kostnader | 285 568 | 322 583 | 195 183 | 163 501 | 142 131 | 115 634 | 106 094 | 94 932 | 83 071 | 75 911 | 59 651 | 53 438 |
| Driftsresultat | 27 764 | 29 779 | 24 827 | 25 103 | 10 697 | 5 121 | 7 536 | 8 585 | 5 284 | 2 672 | 81 | 2 123 |
| Sum finansinntekter | 9 169 | 13 268 | 4 676 | 197 | 25 | 1 502 | 1 048 | −829 | 2 309 | 2 793 | 196 | 17 |
| Sum finanskostnader | 9 527 | 15 611 | 6 709 | 1 738 | 1 272 | 991 | 599 | 312 | 144 | 149 | 201 | 408 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | 511 | 449 | −1 142 | 2 165 | 2 644 | −5 | −391 |
| Resultat før skattekostnad | 27 407 | 27 436 | 22 794 | 23 563 | 9 450 | 5 632 | 7 985 | 7 443 | 7 449 | 5 316 | 76 | 1 732 |
| Årsresultat | 21 439 | 21 486 | 17 875 | 18 469 | 7 495 | 4 547 | 6 269 | 5 795 | 6 183 | 3 999 | 196 | 1 381 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 4 547 | 6 269 | 5 795 | 6 183 | 3 999 | 196 | 1 381 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 439 | 93 | 106 | 92 | 89 | 89 | 119 | 147 | 74 | 55 | 120 | – |
| Sum varige driftsmidler | 816 | 376 | 391 | 147 | 194 | 28 | 42 | 145 | 305 | 474 | 842 | 131 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 748 | 23 685 | 23 685 | 15 | 15 | 17 | 24 | 71 | 112 | 163 | 15 | 98 |
| Sum anleggsmidler | 27 003 | 24 154 | 24 182 | 254 | 297 | 134 | 185 | 362 | 491 | 692 | 977 | 229 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 23 687 | 20 933 | 25 359 | 14 127 | 21 191 | 17 465 | 14 378 |
| Sum omløpsmidler | 202 236 | 179 012 | 101 958 | 92 413 | 63 416 | 77 126 | 80 734 | 85 990 | 42 608 | 39 332 | 30 580 | 27 578 |
| Sum eiendeler | 229 239 | 203 165 | 126 140 | 92 667 | 63 713 | 77 260 | 80 919 | 86 353 | 43 099 | 40 024 | 31 557 | 27 807 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 34 757 | 30 210 | 24 941 | 24 146 | 19 863 | 15 864 | 14 068 |
| Sum egenkapital | 93 799 | 93 538 | 72 949 | 60 171 | 41 702 | 37 707 | 33 160 | 27 891 | 27 096 | 22 813 | 18 814 | 17 018 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | 170 | 170 | 170 | 650 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 15 015 | 10 561 | 4 238 | 1 213 | 6 994 | 6 934 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 25 697 | 24 747 | 23 685 | 10 006 | 0 | 15 015 | 10 561 | 4 238 | 1 383 | 7 164 | 7 104 | 650 |
| Sum kortsiktig gjeld | 108 243 | 84 881 | 29 506 | 22 490 | 22 011 | 24 538 | 37 197 | 54 223 | 14 620 | 10 047 | 5 639 | 10 139 |
| Sum gjeld | 135 440 | 109 627 | 53 191 | 32 496 | 22 011 | 39 553 | 47 758 | 58 462 | 16 003 | 17 211 | 12 743 | 10 789 |
| Sum egenkapital og gjeld | 229 239 | 203 165 | 126 140 | 92 667 | 63 713 | 77 260 | 80 918 | 86 353 | 43 099 | 40 024 | 31 557 | 27 807 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 55 718 | −42 960 | −55 980 | 15 710 | 12 118 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 3 018 | −69 | −399 | 0 | −200 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 51 750 | 41 074 | 7 144 | 6 443 | −21 950 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 949 | −1 955 | −49 235 | 22 153 | −10 032 | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 953 | 4 | −13 985 | 35 251 | 13 095 | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 8,5 % | 11,3 % | 13,3 % | 7 % | 4,2 % | 6,6 % | 8,3 % | 6 % | 3,4 % | 0,1 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | 6,8 % | 6,1 % | 8,1 % | 9,8 % | 4,9 % | 3,8 % | 5,5 % | 5,6 % | 7 % | 5,1 % | 0,3 % | 2,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,87 | 2,11 | 3,46 | 4,11 | 2,88 | 3,14 | 2,17 | 1,59 | 2,91 | 3,91 | 5,42 | 2,72 |
| Gjeldsgrad | 1,44 | 1,17 | 0,73 | 0,54 | 0,53 | 1,05 | 1,44 | 2,1 | 0,59 | 0,75 | 0,68 | 0,63 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,9 % | 23 % | 24,5 % | 30,7 % | 18 % | 12,1 % | 18,9 % | 20,8 % | 22,8 % | 17,5 % | 1 % | 8,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −11,1 % | 60,2 % | 16,7 % | 23,4 % | 26,6 % | 6,3 % | 9,8 % | 17,2 % | 12,4 % | 31,6 % | – | – |
| Arbeidskapital | 94 mill kr | 94,1 mill kr | 72,5 mill kr | 69,9 mill kr | 41,4 mill kr | 52,6 mill kr | 43,5 mill kr | 31,8 mill kr | 28 mill kr | 29,3 mill kr | 24,9 mill kr | 17,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (2)
Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted · DRAMMEN | 27 ans. |
Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted · KRØDEREN | 15 ans. |
Selger du til selskaper som ACLIMA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.