ABRAFAM HOLDING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 0 NOK |
| 2012 | 12 371 978 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 12 989 500 NOK |
| 2015 | 12 366 000 NOK |
| 2016 | 13 055 000 NOK |
| 2017 | 13 555 000 NOK |
| 2018 | 12 143 750 NOK |
| 2019 | 11 867 500 NOK |
| 2020 | 15 619 800 NOK |
| 2021 | 17 920 250 NOK |
| 2022 | 21 834 090 NOK |
| 2023 | 0 NOK |
| 2024 | 0 NOK |
| 2025 | 93 719 090 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Å samordne og å ivareta aksjonærnes direkt og indirekte eierinteresse i JOTUN AS, samt å drive investeringvirksomhet av enhver art.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2024, 2023 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 93 719 | 0 | 0 | 21 834 | 17 920 | 15 620 | 11 868 | 12 144 | 13 555 | 13 055 | 12 366 | 12 990 | 12 372 | 0 |
| Sum kostnader | 442 | 540 | 411 | 164 | 129 | 105 | 62 | 68 | 55 | 256 | 61 | 50 | 44 | 53 |
| Driftsresultat | 93 277 | 63 058 | 25 272 | 21 670 | 17 791 | 15 515 | 11 806 | 12 076 | 13 500 | 12 799 | 12 305 | 12 939 | 12 328 | −53 |
| Sum finansinntekter | 1 918 | 387 | 280 | 49 | 29 | 558 | 70 | 6 756 | 17 | 265 | 2 | 146 | – | 7 771 |
| Sum finanskostnader | 3 597 | 580 | 16 | 0 | 3 185 | 0 | 2 | 22 | 3 | 6 | 17 | 1 | – | – |
| Netto finans | −1 679 | −194 | 263 | 209 | −3 156 | 557 | 68 | 6 734 | 14 | 258 | −15 | 145 | – | 7 771 |
| Resultat før skattekostnad | 91 599 | 62 864 | 25 536 | 21 879 | 14 636 | 16 072 | 11 874 | 18 810 | 13 514 | 13 057 | 12 290 | 13 085 | 12 328 | 7 718 |
| Årsresultat | 90 812 | 62 438 | 25 369 | 21 760 | 14 539 | 15 989 | 11 807 | 18 745 | 13 426 | 12 972 | 12 211 | 12 976 | 12 293 | 7 714 |
| Totalresultat | 90 812 | 62 438 | 25 369 | 0 | 0 | 15 989 | – | – | – | – | – | 12 976 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 90 812 | 62 438 | 25 369 | 21 760 | 14 539 | 15 989 | 11 807 | 18 745 | 13 426 | 12 972 | 12 211 | 12 976 | 12 293 | 7 714 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum finansielle anleggsmidler | 176 491 | 137 311 | 131 566 | 114 103 | 110 405 | 108 951 | 106 536 | 104 197 | 103 871 | 103 521 | 103 521 | 103 198 | 102 423 | 104 250 |
| Sum anleggsmidler | 176 491 | 137 311 | 131 566 | 114 103 | 110 405 | 108 951 | 106 536 | 104 197 | 103 871 | 103 521 | 103 521 | 103 198 | 102 423 | 104 250 |
| Sum fordringer | 500 | 2 000 | 0 | 0 | 52 | 2 425 | 4 400 | 4 100 | – | – | – | – | – | – |
| Sum investeringer | – | 0 | 0 | 1 365 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 30 654 | 15 879 | 0 | 5 821 | 5 666 | 4 665 | 5 589 | 8 890 | 1 509 | 1 937 | −167 | 630 | 4 333 | 550 |
| Sum eiendeler | 207 145 | 153 190 | 131 566 | 119 183 | 116 070 | 113 616 | 112 124 | 113 087 | 105 380 | 105 458 | 103 354 | 103 829 | 106 756 | 104 800 |
| Sum innskutt egenkapital | 22 076 | 22 076 | 22 076 | 22 076 | 22 076 | 20 700 | 20 700 | 20 700 | 32 850 | 39 600 | 44 100 | 48 600 | 59 850 | 59 850 |
| Sum opptjent egenkapital | 130 909 | 88 089 | 64 045 | 72 270 | 69 707 | 74 719 | 73 408 | 73 391 | 65 445 | 56 519 | 48 047 | 40 337 | 23 680 | 16 237 |
| Sum egenkapital | 152 985 | 110 165 | 86 121 | 94 346 | 91 783 | 95 419 | 94 108 | 94 091 | 98 295 | 96 119 | 92 147 | 88 937 | 83 530 | 76 087 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 382 | 4 205 | 6 362 | 5 521 | 5 954 | 4 613 | 6 160 | 8 132 | 2 497 | 4 754 | 6 627 | 10 284 | 18 341 | 17 211 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 382 | 4 205 | 6 362 | 5 521 | 5 954 | 4 613 | 6 160 | 8 132 | 2 497 | 4 754 | 6 627 | 10 284 | 18 341 | 17 211 |
| Sum kortsiktig gjeld | 48 778 | 38 820 | 39 082 | 19 316 | 18 333 | 13 583 | 11 856 | 10 864 | 4 588 | 4 585 | 4 580 | 4 608 | 4 884 | 11 502 |
| Sum gjeld | 54 160 | 43 025 | 45 445 | 24 837 | 24 287 | 18 196 | 18 016 | 18 996 | 7 085 | 9 339 | 11 206 | 14 892 | 23 226 | 28 713 |
| Sum egenkapital og gjeld | 207 145 | 153 190 | 131 566 | 119 183 | 116 070 | 113 616 | 112 124 | 113 087 | 105 380 | 105 458 | 103 354 | 103 829 | 106 756 | 104 800 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 99,5 % | – | – | 99,3 % | 99,3 % | 99,3 % | 99,5 % | 99,4 % | 99,6 % | 98 % | 99,5 % | 99,6 % | 99,6 % | – |
| Resultatmargin | 96,9 % | – | – | 99,7 % | 81,1 % | 102,4 % | 99,5 % | 154,4 % | 99,1 % | 99,4 % | 98,7 % | 99,9 % | 99,4 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 0,41 | 0 | 0,3 | 0,31 | 0,34 | 0,47 | 0,82 | 0,33 | 0,42 | – | 0,14 | 0,89 | 0,05 |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 0,39 | 0,53 | 0,26 | 0,26 | 0,19 | 0,19 | 0,2 | 0,07 | 0,1 | 0,12 | 0,17 | 0,28 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 59,4 % | 56,7 % | 29,5 % | 23,1 % | 15,8 % | 16,8 % | 12,6 % | 19,9 % | 13,7 % | 13,5 % | 13,3 % | 14,6 % | 14,7 % | 10,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | −100 % | 21,8 % | 14,7 % | 31,6 % | −2,3 % | −10,4 % | 3,8 % | 5,6 % | −4,8 % | – | – | – |
| Arbeidskapital | −18,1 mill kr | −22,9 mill kr | −39,1 mill kr | −13,5 mill kr | −12,7 mill kr | −8,9 mill kr | −6,3 mill kr | −2 mill kr | −3,1 mill kr | −2,6 mill kr | −4,7 mill kr | −4 mill kr | −551 441 kr | −11 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · SANDEFJORD |
Selger du til selskaper som ABRAFAM HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.