A-SIGN AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Selskapets formål er å være et grafisk produksjonsbyrå samt salg av dertil naturlig tilhørende produkter.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 375 | 2 885 | 2 853 | 2 428 | 2 733 | 2 959 | 2 592 | 4 583 | 4 280 | 7 727 | 6 776 | 4 921 | 4 420 |
| Sum kostnader | 3 368 | 3 343 | 2 961 | 2 508 | 2 842 | 2 924 | 2 890 | 6 152 | 6 892 | 7 413 | 5 362 | 4 560 | 4 056 |
| Driftsresultat | 7 | −458 | −108 | −80 | −109 | 34 | −299 | −1 570 | −2 612 | 314 | 1 415 | 361 | 364 |
| Sum finansinntekter | 6 | 5 | 10 | 5 | 5 | 2 | 2 | 7 | 1 | 1 | 9 | 1 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 34 | 46 | 107 | 57 | 20 | 26 | 24 | 23 |
| Netto finans | 6 | 5 | 10 | 4 | 3 | −32 | −44 | −101 | −56 | −19 | −17 | −23 | −23 |
| Resultat før skattekostnad | 13 | −453 | −98 | −76 | −106 | 3 | −342 | −1 670 | −2 668 | 295 | 1 398 | 338 | 341 |
| Årsresultat | 7 | −354 | 22 | 130 | 215 | 112 | −91 | −1 436 | −2 950 | 202 | 1 003 | 239 | 244 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 | −354 | 22 | 130 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 7 | −354 | 22 | 130 | 215 | 112 | −91 | – | −2 950 | 202 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 | −354 | 22 | 130 | 215 | 112 | −91 | −1 436 | −2 950 | 202 | 1 003 | 239 | 244 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 282 | 83 | 46 | 41 |
| Sum varige driftsmidler | 357 | 493 | 86 | 94 | 155 | 124 | 84 | 77 | 90 | 150 | 210 | 145 | 213 |
| Sum anleggsmidler | 357 | 493 | 86 | 94 | 155 | 124 | 84 | 77 | 90 | 432 | 293 | 191 | 254 |
| Sum fordringer | 2 071 | 2 017 | 2 199 | 1 735 | 1 731 | 1 418 | 1 178 | 1 516 | 949 | 2 799 | 2 761 | 1 994 | 1 049 |
| Sum omløpsmidler | 2 936 | 2 752 | 2 976 | 2 572 | 2 697 | 1 888 | 1 431 | 1 700 | 2 396 | 4 627 | 3 979 | 2 935 | 2 154 |
| Sum eiendeler | 3 293 | 3 245 | 3 062 | 2 666 | 2 851 | 2 012 | 1 515 | 1 776 | 2 486 | 5 059 | 4 272 | 3 126 | 2 408 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 812 | 2 812 | 2 702 | 2 254 | 1 394 | 41 | −1 259 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | −8 | −15 | – | – | – | – | – | −2 062 | −1 331 | 1 619 | 1 417 | 1 494 | 1 495 |
| Sum egenkapital | 2 804 | 2 797 | 2 702 | 2 254 | 1 394 | 41 | −1 259 | −1 962 | −1 231 | 1 719 | 1 517 | 1 594 | 1 595 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | 1 032 | 1 534 | 1 906 | – | – | – | – | – | 63 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 032 | 1 534 | 1 906 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 63 |
| Sum kortsiktig gjeld | 489 | 448 | 360 | 412 | 424 | 438 | 868 | 3 739 | 3 717 | 3 340 | 2 755 | 1 532 | 751 |
| Sum gjeld | 489 | 448 | 360 | 412 | 1 457 | 1 972 | 2 774 | 3 739 | 3 717 | 3 340 | 2 755 | 1 532 | 814 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 293 | 3 245 | 3 062 | 2 666 | 2 851 | 2 012 | 1 515 | 1 776 | 2 486 | 5 059 | 4 272 | 3 126 | 2 408 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,2 % | −15,9 % | −3,8 % | −3,3 % | −4 % | 1,2 % | −11,5 % | −34,3 % | −61 % | 4,1 % | 20,9 % | 7,3 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | −12,3 % | 0,8 % | 5,4 % | 7,9 % | 3,8 % | −3,5 % | −31,3 % | −68,9 % | 2,6 % | 14,8 % | 4,9 % | 5,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 6,01 | 6,15 | 8,28 | 6,24 | 6,35 | 4,31 | 1,65 | 0,45 | 0,64 | 1,39 | 1,44 | 1,92 | 2,87 |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 0,16 | 0,13 | 0,18 | 1,04 | 48,5 | – | – | – | 1,94 | 1,82 | 0,96 | 0,51 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,2 % | −12,7 % | 0,8 % | 5,8 % | 15,4 % | 274,3 % | 7,2 % | 73,2 % | 239,7 % | 11,8 % | 66,1 % | 15 % | 15,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 17 % | – | 17,5 % | −11,2 % | −7,6 % | 14,2 % | −43,5 % | 7,1 % | −44,6 % | 14 % | 37,7 % | 11,3 % | – |
| Arbeidskapital | 2,4 mill kr | 2,3 mill kr | 2,6 mill kr | 2,2 mill kr | 2,3 mill kr | 1,5 mill kr | 563 772 kr | −2 mill kr | −1,3 mill kr | 1,3 mill kr | 1,2 mill kr | 1,4 mill kr | 1,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Ferdiggjøring før trykking og publisering · STAVANGER |
Selger du til selskaper som A-SIGN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.